• 1399-01-27 13:53
  • کد محتوا:1576
تحقق صد درصدی بودجه 99 در صورت همکاری دولت

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در پایان سال 98 حدود 91 درصد بودجه محقق شد و اگر اتفاقی که از تهران قرار بود رخ بدهد انجام میشد 100 درصد بودجه محقق می شد و این امردر سال 99 اگر دولت همکاری را لازم را داشته باشد قطعا رقم خواهد خورد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز( چهارشنبه 27 فروردین ماه) در نشست خبری مجازی خود با خبرنگاران اظهار کرد:در خصوص نیروهای موجود در شهرداری باید بگوییم که در حال حاضر سه هزار و 500 نفر در شهرداری مرکزی و 3260 نفر در سازمان ها و مراکز تابعه شهری و حدود 4980 نفر نیز نیروی حجمی  که مجموع آنها حدود 12 هزار نفر است مشغول به کار هستند. به این جمع کارگران پیمان کار و بازنشستگان شهرداری که هنوز ارتباطاتی دارند را نیز باید اضافه کنیم. 


رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان  بیان کرد: اینکه گفته می شود شهرداری اصفهان عیال وار هستند به دلیل 20 هزار نیرویی است که به صورت نزدیک با شهرداری کار می کنند. امیدواریم شرایط به گونه ای پیش برود که فضا برای تعدیل نیرو فراهم شود. ضرورت دارد که سیستم چابک تر شود، اما ملاحظات در حال حاضر به گونه ای است که وجود این نیروها را فعلا باید در مدیریت شهری داشته باشیم.

وی افزود: بدهی‌های شهرداری اصفهان در همان ابتدای دوره پنجم و از زمانی که شهردار اصفهان ابلاغ گرفتند در زمان معارفه بدهی های شهر اصفهان عددی حدود سه هزار میلیارد تومان بود که برخی وام و برخی سررسیدش به دوره ما می رسید. این بدهی ها که البته حاصل اقدامات شهر بوده است را سعی کرده ایم پرداخت کنیم. و شرایط شهرداری اصفهان در وضعیت خوبی است البته بدهی شهرداری ها نشان می دهد که فعالیت در شهر وجود داشته است و در حال حاضر با تدابیر اندیشه شده بدهی شهرداری اصفهان عدد و رقم بالایی نیست. 

نصر اصفهانی تاکید کرد: در پایان سال 98 حدود 91 درصد بودجه محقق شد و اگر اتفاقی که از تهران قرار بود رخ بدهد انجام میشد 100 درصد بودجه محقق می شد و این امردر سال 99 اگر دولت همکاری را لازم را داشته باشد قطعا رقم خواهد خورد.

او گفت: بودجه سال 99 حدود 6 هزار میلیارد تومان مصوب شد که 5300 میلیارد تومان آن از طریف مناطق و شهرداری مرکزی و 700 میلیارد توسط سازمان ها و مراکز وابسته فراهم می شود. البته با وجود این شرایط اندکی وضعیت نگران کننده است و اگر کاستی هایی داریم انشاالله در ادامه راه این کاستی ها جبران خواهد شد. 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان  تصریح کرد:  ما برای سال 99 تعداد 240 مورد پروژه های مهم شهری ، 110 مورد پروژه های شاخص شهری و 150 مورد پروژه منطقه ای  و 60 مورد پروژه مستمر عمرانی داریم. و امیدواریم زمینه تحقق این پروژه های مورد تصویب قرار گرفته فراهم شود تا بتوانیم خدماتی را به شهروندان عزیز ارائه دهیم.

نصر اصفهانی خاطر نشان  کرد: در خصوص ارگ جهان نما باید اعلام کنم از زمانی که به مزایده گذاشته شد. افرادی از سراسر کشور در این مجموعه سرمایه گذاری کردند. و انتظار داشتند هرچه سریعتر این مکان آماده شود و در دوره های قبلی تلاش شد وضعیت فیزیکی و کالبدی مجموعه و سندی آن محقق شود. 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به قرار گرفتن این مجموعه در مرکز شهر انتظار رونق بیشتر می رفت، اما فعلا این اتفاق رخ نداده است. مدیریت شهری به شدت علاقه دارد که به این مجموعه کمک کند. امیدواریم خود هیات مدیره و افراد نیز واحد های خود را بهره برداری کنند تا رونق این مجموعه رقم بخورد. چراکه فعالیت واحدها موجب رونق مجموعه می شود. تعهد شهرداری اصفهان را پیگیری خواهیم کرد و آنچه به عهده مدیریت شهری است انجام خواهد شد. 

او ادامه داد: بافت فرسوده و بازآفرینی بافت فرسوده در دستور کار قرار گرفته و وزارت راه و شهرسازی این موضوع را پیگیری می کند هرچند وزارت راه و شهرسازی در این زمینه از نظر بودجه ای کمک اندکی کرده، اما مدیریت شهری تلاش دارد تا پروژه های محرک توسعه را تعریف کند. مدیریت شهری و شورای شهر اقدامات مهمی در این زمینه انجام خواهد داد و امتیازات ویژه برای سرمایه گذاران بافت فرسوده در نظر گرفته شده است و ساکنین و اهالی نیز باید همکاری کنند تا بتوان بافت فرسوده را احیا کرد چراکه مدیریت شهری تنها نمی تواند در بافت فرسوده فعال باشد و قطعا نیاز به مشارکت مردم دارد.


نصر اصفهانی افزود: 4 هزار هکتار بافت فرسوده داریم که 2200 هکتار آن نشانه گذاری شده و اگر سرمایه گذاری در این بافت ها صورت بگیرد با 50 درصد تخفیف پروانه مواجه می شوند در کنار آن وام هایی نیز ارائه می شود.

نصراصفهانی ادامه داد: ما بسیاری از اقدامات گردشگری خود را تحت تاثیر اقدامات کلان گردشگری می‌بینیم. ما دیپلماسی شهری را نیز جدی گرفته ایم. ما شب اصفهان را در تبریز رقم زدیم و این شب‌ها در دیگر کلانشهر‌ها رخ خواهد داد. این هم یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنیم. تا زمانی که تحریم هستیم ما با چالش گردشگری مواجه هستیم که باید از ظرفیت داخلی استفاده کنیم. ما با ۱۴ شهر خواهر خوانده دنیا ارتباط داریم. امیدواریم در آینده و با از سر گیری ارتباطات بتوانیم از این دیپلماسی نهایت استفاده را ببریم. انشاالله با برطرف شدن این شرایط امیدوارم روز‌های خوبی برای اصفهان گردشگران رقم بخورد.

او در ادامه بیان کرد: بزرگترین پروژه در دست احداث شهرداری جلب مشارکت و افزایش اعتماد مردم است. در مدیریت شهری اصفهان مسئولیت‌های سنگینی داریم و از شهرداری اصفهان به عنوان بزرگترین سرمایه دار شهری نام برده می‌شود. با وجود امکانات و زمین‌ها و ...، اما من مردم را بزرگترین سرمایه شهرداری می‌دانم و اعتقاد راسخ باید داشته باشیم که مردم باید در کنار ما باشند وگرنه با مشکلات زیادی مواجه خواهیم بود. 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: طرح جامع شهر اصفهان در حال تدوین است و در این زمینه از دیدگاه‌های نخبه و مدیران استفاده کردیم. در ادامه راه قرار بر این است که ۲۰۰ محله شهر اصفهان را بررسی و با مردم آن‌ها مرتبط شویم. ما به دنبال شعار "کار با مردم برای مردم" هستیم.

نصر اصفهانی تصریح کرد: برای به سرانجام رساندن مجموعه سالن اجلاس که به صورت بین الملل است، تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است و باید ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز به آن تزریق کنیم و باید به سرانجام برسد. تقاطع غیر همسطح سردار سلیمانی نیز در سال آینده امیدواریم بتوانیم به سرانجام برسانیم و در این زمینه موفق باشیم.

او ادامه داد: ۲۰۰ محله در شهر اصفهان داریم که اتفاقات ورزشی یکی از موضوعات ساری و جاری در این زمینه است. برای شهر اصفهان سال ۹۸ پروژه‌های بسیار خوبی را کلید زدیم و در حقیقت قرار بر این شد که این‌ها کار را ادامه دهند. اولین پروژه تقاطع غیر عم سطح افتاب بود. مرکز همایش‌های بین المللی ۳۲۵ میلیارد تومان در سال ۹۸ و در سال ۹۹ نیز ۱۲۰ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خوشحالیم از اینکه در آستانه تحویل سالن اجتماعات گلستان شهدا هستیم. خانواده شهدا در گلستان شهدا هستیم و هر چه زودتر به نتیجه خواهد رسید. در این زمینه هم بخشی بنیاد شهید و بخشی استانداری تقبل کنند. شهرداری اصفهان در حال حاضر به تنهایی ورود کرده است. پروژه سردار سلیمانی نیز ۱۴۰ میلیارد تومان هزینه خواهد برد و این پروژه ۱۸ ماهه باید تحویل داده شود.

نصر اصفهانی تاکید کرد: قطار شهری از دو جهت در حال فعالیت است. هر کیلومتر مترو ۷۰۰ میلیارد تومان برای مدیریت شهری هزینه دارد، ولی این مجموعه در حال پیشرفت است و توقفی در آن صورت نگرفته است.