• 1399-07-27 18:12
  • کد محتوا:1839
90 درصد جامعه برای تامین مایحتاج اولیه خود، ناتوان هستند

رئیس کمیسیون اقتصادی در تذکر این هفته خود به موضوع تورم و گرانی اشاره کرد و گفت: گرانی لحظه ای اجناس، مدیران فروشگاه ها را هم با مشکل مواجه کرده است و در این زمینه دولت باید بگوید که این چه نظارتی است که بر بازار انجام می شود. 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، پورمحمد شریعتی نیا در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد:من به عنوان عضوی از این جامعه مظلوم و تحت فشار و به عنوان نماینده 2.5 میلیون نفری شهر اصفهان از وضعیت اقتصادی که بر مردم می گذرد اطلاع دارم.

وی ادامه داد: از تحریم های ناجوانمردانه و ظالمانه که علیه مردم ایران در ایام کرونا انجام شده، اطلاع دارم اما این زندگی برای اکثریت جامعه قابل تحمل نیست.

شریعتی نیا گفت: بسیاری از کارخانجات تعطیل بوده و یابا ظرفیت بسار پایین کار می کنند. پروژه های نیمه تمام هم ناتمام مانده و اشتغالزایی نه تنها انجام نشده که بیکاری کارگران و جامعه به دلیل رکود تورمی در کشور خانواده ها را دچار مشکل کرده است.

وی افزود: حدود90 درصد جامعه ایران برای تامین مایحتاج اولیه خود ناتوان هستند.

 شریعتی نیا تاکید کرد: وقتی مردم به من مراجعه می کنند بهعنوان مدافع این نظام هیچ دفاعی ندارم چرا که بیکاریب جوانان، تعطیلی کارخانه ها، رکود، تورم و گرانی افسار گسیخته، کاهش ارزش پوا ملی کشور و تمسخر ریال ایران توسط همسایگان که روزی حسرت ایرانی بودن را داشتند، قابل تحمل نیست.

رئیس کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: هر کس به ایرانی بودن خود تعصب داشته باشد و هرکس به نظام جمهوری اسلامی غیرت نشان دهد نمی تواند کاهش ارزش ریال را در مقابل ارزش پول کشورهای ضعیف دنیا ببیند.

شریعتی نیا افزود: جوانانی که مدرک تحصیلی و تخصصی دارند و آمادهکار و زندگی مشترک هستنداما به علت نداشتن درآمد و کار توان ازدواج ندارند.

وی ادامه داد: آنها امیدی به آینده ندارند و ما پاسخی برای مشکلات آنها نداریم.

شریعتی نیا افزود: سوال من از طرف مردم این است که به کجا می خواهیم برویم و به کجا می خواهیم برسیم. خدایا این سرزمین را گزند دروغ، ریا، یاس و ناامیدی نجات بده.