• 1399-08-06 10:26
  • کد محتوا:1854
مراجع نظارتی اجازه ندهند کسی مانع انجام وظیفه مدیران شود

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: اگر کارکنان شهرداری نیازمند آموزش هستند، باید جدی گرفته شود تا شاهد وادادگی و افسردگی در خدمت به مردم نباشیم زیرا دود این بی‌میلی در شهرداری به چشم مردم می‌رود

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و چهل و چهارمین صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: مدیریت در شرایط فعلی بسیار سخت و دشوار بوده و علاوه بر تحریم‌های ناجوانمردانه، شاهد آزردگی خاطر مردم به ‌واسطه شیوع ویروس کرونا هستیم، بنابراین وظیفه داریم بیش از هر زمان دیگری در فضایی آرام و به دور از هرگونه کارشکنی شرایطی را فراهم کنیم تا مدیران وظایف خود را انجام دهند زیرا پذیرش مسئولیت در شرایط کنونی نشان از ایثار و فداکاری فرد است.

وی با بیان اینکه تحقق این شرایط همراهی و همکاری با مدیران در تمام سطوح را نیاز دارد، افزود: در استان و شهر اصفهان با توجه به بالا بودن ظرفیت‌ها مشکل چندانی در این رابطه نداریم و همه کسانی که دل در گرو نظام و کشور دارند به‌ویژه سیاسیون استان می‌کوشند تا وظایف را انجام داده و مصالح جمعی را بر مصالح حزبی و فردی ترجیح دهند. مدیران استان باید قدردان این آرامش باشند و دغدغه‌های خود را معطوف به نیرنگ‌های خارجی کنند و کمتر به مباحث داخلی بپردازند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: در کنار فضای مطلوبی که پیش آمده، لازم است مراجع نظارتی علاوه بر انجام وطایف خود، اجازه ندهند هیچکس مانع انجام وظیفه مدیران شود و با درک درستی که از وضعیت فعلی دارند، با مدیران همراهی کرده و منطبق با شرابط موجود ارتباط خودبی با مدیران برقرار کنند. این شائبه در میان مردم مطرح است که کلانشهرهای دیگر مانند اصفهان مسائل به سختی پیش نمی‌رود و فرار سرمایه‌ها از شهر، یکی از آفاتی است که این تلقی درپی دارد.

نصر اصفهانی اضافه کرد: قطعا هیچ مسئولی در شهر راضی به این وضعیت نیست بنابراین باید شرایط برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند به نحوی فراهم شود که با ورود موثر به مباحث اقتصادی زمینه برای خروج از مشکلات ایجاد شود.

وی تاکید کرد: با وجود تکرار توصیه‌های شورای شهر مبنی بر اینکه مردم در سازمان‌ها تکریم شوند، اما همچنان شرایط مناسبی نیست و کندی عمل و طولانی‌شدن فرایند تصمیم‌گیری‌ها یکی از معضلات شهر است که از مسئولان در دستگاه‌های مختلف درخواست می‌کنم امور مردم را با جدیت بیشتر و پرهیز از بروکراسی‌های موجود دنبال کنند. شرایط کنونی صبر مردم کاهش داده بنابراین شورای شهر آمادگی دارد تا اگر موانعی در مسیر انجام امور مردم وجود دارد آن را با مصوبات خود برطرف کند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اگر کارکنان شهرداری نیازمند آموزش هستند، باید جدی گرفته شود تا شاهد وادادگی و افسردگی در خدمت به مردم نباشیم زیرا دود این بی‌میلی در شهرداری به چشم مردم می‌رود. بسیاری از کارگران و کارمندان شهرداری مبتلا به بیماری کرونا شده و ناچار به غیبت در محل کار هستند بنابراین باید افرادی که آزمایش آن‌ها مثبت شده و به مرخصی رفته‌اند، به حقوق و مزایای آن‌ها توجه شود تا لطمه مالی چندانی در زمینه حقوق و مزایای خود نبینند.

نصر اصفهانی با اشاره به اینکه با توجه به فرارسیدن فصل پاییز و برگریزان درختان، لازم است معاونت خدمات شهری از آتش زدن برگ‌ها جلوگیری کند زیرا این امر باعث افزایش مخاطرات آلودگی هوا به‌ویژه برای مردمی که در کنار پارک‌ها ساکن هستند می‌شود، گفت: دیده شده کارگران خدمات شهری با استفاده از پمپ‌های باد اقدام به جمع‌آوری برگ‌ها می‌کنند که این موضوع سبب ایجاد آلودگی صوتی و دودزایی می‌شود. بنابراین لازم است توسط معاونت خدمات شهری تدبیری اندیشیده شود تا جمع‌آوری برگ درختان موجب آزار مردم نشود.

وی اضافه کرد: با توجه به آغاز فصل سرد سال، برخی از شهروندان در فضاهای شهر هیزم جمع کرده و آن را آتش می‌زنند که باید از روشن کردن آتش توسط آنها جلوگیری شود. با تاکید بر اینکه کارگران خدمات شهری نیازمند وسایل کار هستند دیده می‌شود این کارگران در برخی مواقع بدون دستکش زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و وقتی علت آن را جویا می‌شویم، می‌گویند که به آن‌ها دستکش نمی‌دهند و حقوق این قشر نیز برای خرید مداوم دستکش کفاف نمی‌دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: از معاونت خدمات شهری درخواست می‌کنم هنگام انعقاد قرارداد با پیمانکاران الزام برای تهیه اقلام کار کارگران را لحاظ کند زیرا کارگران شهرداری بیشتر از سایرین در خطر هستند و اگر دچار بیماری شوند، به عارضه بیشتری دچار خواهند شد.

نصر اصفهانی با بیان اینکه برگزاری هرساله جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان باعث افزایش نشاط اجتماعی، امید دادن به فیلمسازان جوان و بها دادن به ساخت آثار مربوط به کودکان و نوجوانان می‌شود، تاکید کرد: از عوامل جشنواره که علی رغم تمام سختی‌ها این رویداد را برگزاری کردند تشکر می‌کنم سه رویکرد درباره جشنواره امسال وجود داشت؛ اینکه از برگزاری آن صرفنظر کنیم یا به‌طور محدود و میدانی برگزار کنیم و یا بیشتر از ظرفیت فضای مجازی برای اکران آثار و برگزاری جشنواره کمک بگیریم که در نهایت قرار شد رویکرد سوم انتخاب شود. عوامل حاضر در شهر اصفهان درخصوص برگزاری جشنواره درخشیدند زیرا برگزاری برخط جشنواره تفاوت بسیاری با اجرای حضوری دارد.

وی گفت: با اینکه مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از محل صرفه‌جویی‌های جشنواره به خرید تبلت و در اختیار قرار دادن به دانش آموزان نیازمند اختصاص یافت، پیشنهادی در این خصوص توسط اعصای شورای شهر مطرح شده که شورای شهر نیز کمک دیگری به این امر داشته باشد. هرساله بودجه ۱.۵ میلیارد تومانی در قالب طرح یار مهربان توسط شورای شهر در اختیار دانش آموزان شهر قرار می‌گرفت که امسال به دلیل تعطیلی مدارس این اعتبار پرداخت نمی‌شود بنابراین می‌توانیم در ردیف‌های بودجه جابه‌جایی لازم را انجام دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: در صورت موافقت شورای شهر، سقف اختصاص اعتبار برای خرید تبلت به دو میلیارد تومان می‌رسد که امیدوارم به بهترین شکل افراد مستحق دریافت این تبلت‌ها شناسایی شده و این اقلام برای تسهیل آموزش مجازی در اختیار آنان قرار گیرد.