• 1399-08-05 20:26
  • کد محتوا:1855
نمایشگاه بین المللی اصفهان، سالن گلستان شهدا و سالن اجلاس به مرور  تا پایان سال افتتاح می‌شوند

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سالن گلستان شهدا یک هدیه ای است به خانواده شهدا با 86 میلیارد تومان هزینه تملک و ...آماده بهره برداری است باید گفت در این زمینه باید سه ارگان همکاری می‌کردند اما شهرداری فقط وارد میدان شد و این موضوع را تا به سرانجام رسیدن پیگیری کرد

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، پورمحمد شریعتی نیا در برنامه تلویزیونی اینجا اصفهان، اظهار کرد: باید خداقوت عرض کرد به محضر کادر پزشکی، درمانی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و بخش خصوصی این افراد به فکر هموطنان عزیز هستند و تشکر ویژه دارم به عنوان عضوی از اعضای شورای اسلامی شهر و به شهروندان عزیز توصیه می‌کنم ویروس کرونا را جدی‌تر بگیرید و تلاش کنید. جدای از مسئولیت های اجتماعی باورهای دینی ما هم می گوید مسئولیت خود را در زمینه کرونا جدی بگیریم.

وی افزود: هفت کمیسیون در شورای اسلامی شهر اصفهان فعال هستند که دو کمیسیون اجتماعی و پایش و نظارت در دوره پنجم اضافه شده است. ادغام این هفت کمیسیون، کمیسیون تلفیق را تشکیل می دهد که طرح و لوایح در تلفیق چکش کاری می شود و به صحن علنی می آید.

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: کمیسیون اقتصادی یکی از مهمترین کمیسیون شورای اسلامی شهر اصفهان است چراکه جنبه های مالی و تهاتری دارد، 70 درصد لوایح به این کمیسیون ارجاع می شود. 

شریعتی‌نیا در خصوص مقابله با ویروس کرونا گفت: موقعی که بحث ویروس کرونا مطرح شد 10 میلیارد تومان برای مقابله با این ویروس در نظر گرفته شد. ما امروز مترو خود را با 30 هزار مسافر فعال نگه داشته ایم که هزینه هر سفر 14 هزار تومان می‌شود و اتوبوس نیز امروز با متوسط استفاده این روزها سه هزار تومان برای شهرداری هزینه دارد. 

وی تصریح کرد: در رابطه با پروژه‌های بزرگ شهر باید گفت نمایشگاه بین المللی یک وجه و آبرو می‌تواند کسب کند. 225 میلیارد تومان برای نمایشگاه هزینه کرده ایم که 14 آبان ماه به بهره برداری خواهد رسید، 85 درصد پیشرفت فیزیکی این نمایشگاه در این دوره از مدیریت شهری انجام پذیرفته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان مجدد به موضوع کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری اشاره کرد و گفت: مباحث مالی، هزینه‌ای، حقوقی و گردشگری را رصد و نظارت می‌کند.موضوع اصفهان 2020 یکی از موضوعات مهم این کمیسیون بوده است، همچنین کمیسیون فرهنگی و ورزشی همه مسائل فرهنگی و ورزشی شهر را رصد و نظارت می‌کند.کمیسیون اجتماعی و محیط زیست همه مباحث زیست محیطی و اجتماعی شهر را رصد می‌کند، کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و فناوری اطلاعات مباحث اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو را زیر نظر دارد از سوی دیگر کیمسیون شهرسازی، معماری و عمران هست که مباحث شهرسازی را رصد می‌کند همچنین کمیسیون بهداشت سلامت و خدمات شهری مباحث بهداشتی و خدمات شهری را دنبال می‌کند که همه روسای این کمیسیون ها متخصص هستند و همچنین کمیسیون پایش و نظارت نیز کمیسیون پایانی است که همه مصوبات کمیسیون تلفیق و جلسات علنی را این کمیسیون از طریق مدیریت شهری پیگیری می کند.

شریعتی نیا تاکید کرد: پروژه سالن اجلاس در سال 90  عملیات اجرایی آن آغاز شده است و تاکنون 700 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است و 90 درصد آن به پایان رسیده و تنها 10 درصد آن باقی مانده است که پایان سال جاری یا ابتدای سال آینده به بهره برداری می‌رسد البته این تفاوت تاریخ به علت تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای است که ورود برخی وسایل را دچار چالش کرده است.

وی اضافه کرد: سالن گلستان شهدا یک هدیه ای است به خانواده شهدا با 86 میلیارد تومان هزینه تملک و ...آماده بهره برداری است باید گفت در این زمینه باید سه ارگان همکاری می‌کردند اما شهرداری فقط وارد میدان شد و این موضوع را تا به سرانجام رسیدن پیگیری کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: رینگ چهارم در حالی که ورود به آن نیازمند جسارت بود وارد شدیم و تاکنون حدود 600 الی 700 میلیارد تومان برای رسیدن به بلوار فرزانگان تملک شده است. مجموعه پل های سردار سلیمانی حدود 128 میلیارد تومان هزینه داشته که هم زیبا است و هم شان اصفهان در آن رعایت شده است.

شریعتی نیا به موضوع مترو اشاره کرد و گفت: اینکه گفته می شود مترو شهری زیر شهر ساخته می شود انصافا همینطور است. مترو امروزه از دو سمت فعال است یکی از شمال شهر که از حصه و زنبیه شروع شده است. و دیگری از غرب که در دو لاین رفت و آمد در حال ایجاد هستند. TBM 9 متری است و دو قطار از کنار هم عبور خواهند کرد. ایستگاه ها ایجاد  می شود در حالی که بر روی زمین چیزی مشخص نیست.

وی افزود: در سال 96 که شورای شهر آغاز به کار کرد ما 2700 میلیارد تومان بودجه داشتیم، در سال 97 به 3100 میلیارد تومان رسید؛ برای سال 98، 4100 میلیارد تومان و در سال 99 این عدد به 6100 میلیارد تومان رسید. 59 درصد از 6100 میلیارد تومان درآمدهای عمومی است و مابقی به صورت وام و اوراق قرضه از دولت دریافت کرده ایم. 

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در خصوص فضای سبز در تذکرات هم اشاره کردم که ای کاش مسئولان کشور و استان حق آبه تالاب گاوخونی را بدهند. امروزه 1950 میلیون متر مکعب بر حوزه رودخانه زاینده رود بارگزاری شده است و 550 میلیون مترمکعب را دولت تامین کرده و مابقی آن کم آورده حوزه می شود. این افت آب‌های زیرزمینی باعث می‌شود آبخوان‌ها منجر به فرو نشست زمین نشود. گاوخونی یک منبع تولید ریزگرد است و اگر اینگونه با آن برخورد شود این منبع فعال خواهد شد و مسئولان باید به فکر فلات مرکزی ایران باشند. ما از این اتفاقی که برای زاینده رود رخ داده نارحتیم و امیدواریم که دولت برای زاینده رود چاره اندیشی کند.

شریعتی نیا اضافه کرد: در اصفهان 38 میلیون متر مربع فضای سبز داریم که باید این درختان برای تولید اکسیژن و زیبایی شهر حفظ شود. 8500 تن تانکر 10 هزار لیتری آب برای تامین آب فضای سبز شهر احتیاج داریم که سالی 351 میلیارد تومان برای نگه‌داری فضای سبز اصفهان هزینه می‌کنیم. همه مردم باید به نحوی در جهت حفظ فضای سبز تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: همه باید در برابر کرونا احساس مسئولیت کنیم و اجازه ندهیم که خانواده‌ها داغ‌دار شوند.