• 1399-08-18 10:18
  • کد محتوا:1884
اصفهان، کلانشهری که در همه امور پیشتاز است

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نمایشگاه بزرگ اصفهان در هفته‌ای که گذشت علی رغم وجود همه محدودیت‌ها و ملاحظات در زمان اجرای پروژه، با حضور حداقلی مسئولان بهره‌برداری شد تا برگ زرین دیگری به اوراق پرافتخار اصفهان، کلانشهری که در همه امور پیشتاز است، باشد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز (یکشنبه) در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: بالا رفتن دانش عمیق نیاز به مطالعه دارد و یقینا دانشی که از طریق شبکه‌های اجتماعی به دست می‌آید به دلیل آنکه زحمت کمتری برای تحصیل آن به فرد تحمیل می‌شود، تعمق لازم را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه اهمیت مطالعه باید روز به روز در تصمیم‌گیری‌ها آشکار و به بخشی از زندگی مردم تبدیل شود زیرا سرانه مطالعه در اصفهان و کشور بسیار پایین‌تر از حد استاندارد است، افزود: دستگاه‌های متولی باید مروج افزایش مطالعه در کشور باشند تا این عقب‌ماندگی جبران شود، تصریح کرد: سرانه مطالعه در کشورهای توسعه‌یافته از طریق استفاده حداکثری از حداقل زمان‌ها به‌دست می‌آید و همین اهتمام جدی به مطالعه عامل پیشرفت کشورها بوده است.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه عوامل متعددی مانع از افزایش سرانه مطالعه در کشور است، تصریح کرد: مسائل اقتصادی ارکان زندگی مردم را درگیر خود کرده که امکان پرداختن خانواده‌ها به مطالعه و کتابخوانی را سخت کرده است.

نصر اصفهانی گفت: نمایشگاه بزرگ اصفهان در هفته‌ای که گذشت علی رغم وجود همه محدودیت‌ها و ملاحظات در زمان اجرای پروژه، با حضور حداقلی مسئولان بهره‌برداری شد تا برگ زرین دیگری به اوراق پرافتخار اصفهان، کلانشهری که در همه امور پیشتاز است، باشد، نمایشگاه پیشین در شان اصفهان نبود بنابراین کسانی که تلاش شبانه‌روزی برای بهره‌برداری از این مجموعه کردند، دست به انجام کار بزرگی زده‌اند. بهره‌برداری از نمایشگاه بزرگ اصفهان، علاوه بر تاثیرات اقتصادی که در شهر دارد، آرامش برگزار کنندگان، شهروندان و شرکت کنندگان نمایشگاه را رقم خواهد زد و می‌توان گفت شهرداری اصفهان و اتاق بازرگانی با کار مشترک خود، برای ایجاد نمادی در شان اصفهان سنگ تمام گذاشتند.

وی افزود: مدیریت شهری درباره مکان قبلی نمایشگاه‌ها تصمیم مناسبی را اتخاذ کند، باید با ارائه و بررسی پیشنهادات مختلف تصمیم درستی برای بهره‌برداری مناسب از این مکان گرفته شود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: در جلسه کمیسیون تلفیق شورا توسط مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی سپاهان، گزارشی درباره وضعیت نیروهای انسانی ارائه شد و اعضا شورای شهر تاکید کردند که نباید در این شرکت تعدیل نیرو و تاخیر در پرداخت حقوق و دستمزد وجود داشته باشد و اگر لازم است این افراد در بخش‌های دیگری بکار گرفته شوند تا منفک از کار نشده و به نحو مطلوب ار حضور آن‌ها استفاده شود، با وجود این تاکیدات، شاهد این بودیم که عذر برخی از نیروهای این شرکت خواسته شده است؛ اگر تصمیمی گرفته می‌شود باید مدیران به آن پایبند باشند نه اینکه موضوعی را بپذیرند و بعد از جلسه تصمیم تغییر کند. اگر اعتباری در اختیار این مجموعه قرار گرفته، منوط به تاکیدات شورا بوده و وقتی اوضاع اشتغال فراهم نیست بیکار کردن افراد تیر خلاص زدن به آن‌ها خواهد بود بنابراین به هیچ عنوان نباید در مجموعه شهرداری مرتکب چنین اقداماتی شویم.

نصر اصفهانی با بیان اینکه مدیریت شهری به وضعیت رانندگان استیجاری شهرداری توجه ویژه‌ای داشته است، گفت: با مشارکت اعضا و همکاری آنان در زمان تدوین بودجه، شاهد افزایش حقوق و مزایای کارکنان شهرداری بودیم و مبلغ پرداختی به رانندگان استیجاری نیز افزایش پیدا کرد که جای تقدیر دارد.

وی گفت: دوم شهریورماه سال جاری در صحن علنی به نحوه صدور پروانه در زمینی در کوی ولی‌عصر اشاره کردم که به واسطه این اقدام، بخشی از آن از کاربری خارج می‌شود. تاکنون گزارشی در این خصوص به شورای شهر ارائه نشده و به شدت در این رابطه از معاونت شهرسازی گلایه‌مند هستم.باید تذکرهای مطرح شده در صحن علنی، جدی گرفته شود نه اینکه سرسری با آن برخورد شود؛ لازم است پاسخ مطالبات اعضای شورای شهر در دستورکار مدیران باشد زیرا گذشت زمان چیزی را حل نمی‌کند. کمیسیون ماده پنج کاربری این زمین را تصویب کرده، پنج هزار و ۶۰۰ متر تجاری، ۶۲۴ متر فرهنگی، چهار هزار و ۵۲۰ متر مذهبی و ۱۸ هزار و ۶۸۱ متر کاربری فضای سبز برای این زمین تعیین شده است. هر اقدامی در این محدوده باید در کاربری خود انجام شود زیرا سه هزار واحد مسکونی در اطراف منطقه اختصاص یافته و سرانه‌های موردنیاز آن پیش‌بینی شده است بنابراین نباید کاربری‌ها به نحو دیگری تخصیص یابد.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: همواره نگران فضای سبز اصفهان بوده‌ایم و وقتی پلاک‌هایی که چند درخت در آن است مدت‌ها برای تصمیم درباره درختان آن تعلل می‌شود، نباید با سیاست یک بام و دو هوا رفتار متفاوتی با دیگر کاربری‌ها داشته باشیم.معاونت شهرسازی شهرداری پیش از ورود مراجع نظارتی به این موضوع ورود کند تا مشکلی برای مدیریت شهری پیش نیاید.