• 1399-11-12 09:17
  • کد محتوا:2085
همه تلاش می کنند تا استقلال آزادی جمهوری اسلامی محقق شود / امروز بیش از هر زمان دیگری به وحدت احتیاج داریم

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: طی دوسال گذشته اتفاقات خوبی رخ داده و صرفه جویی در هزینه ها یک اصل اساسی بوده و امیدواریم در بودجه امسال نیز مورد توجه باشد

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و پنجاه و هفتمین صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام علیه و روز زن و ولادت حضرت امام (ره) را خدمت همه مهمانان تبریک و تهنیت عرض می کنم و یاد و خاطره روزهای خوب سال ۵۷ را گرامی می دارم.

وی افزود: سال ۵۷ بعد از سال ها تلاش و کوشش و از جان گذشتن ها انقلاب پیروز شد و یاد باید حضرت امام(ره) و همه افرادی که نقش داشتند را گرامی بداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: همزمانی روز زن با ایام انقلاب و نقش بانوان در پیروزی انقلاب را مرور کنیم، نقش بی نظیری بود، حضور بانوان در صحنه های مختلف انقلاب مشهود است و اگر در برخی صحنه ها بانوان نبودند انقلاب با مشکل مواجه می شد .

نصر اصفهانی تصریح کرد: برای انقلاب یکپارچگی و وحدت با یک آرمان مشترک، زن و مرد شهری و روستایی پیش آمدند و یک شعار اساسی سر داده می شد که چهار رکن اساسی رکین انقلاب شد و همچنان همه تلاش می کنند تا استقلال آزادی جمهوری اسلامی محقق شود.

وی تاکید کرد: آن زمان همه به دنبال کسب استقلال و آزادی بودند و همه جمهوریت را دنبال می کردند تا مردم مشارکت کنند و همه به دنبال احکام دین مبین اسلام بودند و اجرایی شدن آن را دنبال می کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پس از سپری کردن ۴۲ سال از انقلاب فرصت مغتنمی است که به این شعارها بازگردیم و بپرسیم چه اندازه برای به سرانجام رساندن آنها  تلاش کرده و باید تلاش کنیم؟ و تا چه حد باید توجه کنیم تا این چهار رکن جدی تر به پیش برود.

نصر اصفهانی اظهار کرد: نقش امام در پیروزی انقلاب و نقش رهبری در استمرار انقلاب اسلامی تا به امروز و حضور مردم و جان فشانی آنها و حضور مردم در همه صحنه های انقلاب بی بدیل بوده است، اما نکته اساسی این است که امروز بیش از هر زمان دیگری به وحدت احتیاج داریم.

وی تاکید کرد: اولین جشنواره صنایع دستی ایران با شعار دستان خلاق که محصول مشترک وزارت میراث فرهنگی و شهرداری اصفهان بود به عنوان یک رخداد بزرگ اتفاق افتاد که بازگشت به صنایع دستی را موجب شد و باعث شد که به اندوخته های خود را بیشتر توجه کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: آنچه امروز در دنیا مطرح شده این است که ۷۰۰ هنر دست در دنیا وجود دارد که از این تعداد ۳۰۰ مورد در ایران وجود دارد و از این تعداد ۱۹۰ صنعت دستی در اصفهان وجود دارد که یک میراث گرانبها محسوب می شود و باید به آن جدی تر توجه و توانمندی حرف مختلف را باید به نسل آینده منتقل کنیم.

نصر اصفهانی ادامه داد: این صنعت در آینده می تواند پشتوانه اقتصادی استان و شهر ما باشد، قطعا و یقینا مدیرت شهری، دوستداران صنایع دستی و متخصصین در یک کار مشترک اهداف متعالی این صنعت را به پیش خواهند برد. 

وی به افتتاح مرکز توانمند سازی زنان اشاره کرد و گفت:  یکی از دیگر اتفاقات مهم شهر افتتاح این مرکز بود که امیدواریم بتواند در منطقه ۱۲ شهرداری و برای بانوان شهر موجب خیر شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اتفاق دیگری که رخ داد در مرکز تحقیقات معلمان بود که در آن پوستر الکترونیک کتاب شهر رونمایی شد، این کتاب توسط مدیریت شهری تدوین و در آموزش و پرورش استقبال بی نظیری صورت گرفت، این کتاب ها به وزارت آموزش و پرورش ارسال شد و تحت عنوان کتاب شهر مورد استفاده قرار گرفت و مورد تأیید واقع شد و امیدواریم از این کتاب ها در کلاس شهر سراسر کشور استفاده شود.

نصر اصفهانی گفت: امروز بودجه شهر اصفهان برای سال ۱۴۰۰ به شورای اسلامی شهر اصفهان تقدیم می شود و این بودجه چراغ راه برنامه ریزی برای سال آینده شهر اصفهان خواهد بود، تلاش شده بودجه منطبق بر واقعیات باشد و نسبت بودجه جاری به عمرانی منطقی باشد و تلاش شده بودجه جاری کاهش و عمرانی افزایش یابد.

وی گفت: بودجه منابع محدود برای تقاضای نامحدود است، فضای جلب مشارکت در بودجه همیشه مورد نظر مدیریت شهری بوده است و سهم مشارکت باید در این بودجه هر روز قوی تر دیده شود و اینکه بودجه از شفافیت برخوردار باشد و پس از تصویب بودجه در شورا در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت تا مردم بدانند هزینه ها در کجای شهر انجام می گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: طی دوسال گذشته اتفاقات خوبی رخ داده و صرفه جویی در هزینه ها یک اصل اساسی بوده و امیدواریم در بودجه امسال نیز مورد توجه باشد.

نصر اصفهانی ادامه داد: بحث امور رفاهی کارکنان و کارگران شهرداری نیز از توجهات جدی این بودجه خواهد بود.