• 1399-12-17 18:39
  • کد محتوا:2159
امیدوارم سال آینده عاری از اشکالات مدیریتی باشد

عضو شورای شهر اصفهان گفت: امیدواریم در سال 1400 شاهد تلاش و جدیت شهرداری برای جذب کامل و به موقع مبالغ این دو ردیف درآمدی و رفع بخشی از مشکلات زیست محیطی و ترافیکی شهر باشیم.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، رضا امینی امروز (یکشنبه 17 اسفندماه) در یکصد و شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با بیان اینکه درسال های اخیر 2 ردیف اعتباری مجزا  و اختصاصی در بودجه شهرداری اصفهان پیش بین شده است که می توانست در حد خود مانع از افزایش مشکلات زیست محیطی و ترافیکی شهر گردد، اظهار داشت: در ردیف های اعتباری بودجه سال 99 دو ردیف اختصاصی کسری پارکینگ و تولید اکسیژن به تصویب شورای شهر رسیده ودر محاسبات پروانه های ساختمانی، مبالغ قابل توجهی تحت این عناوین از مردم اخذ و به حساب شهرداری واریزگردیده است.

وی افزود: بنا بود با استفاده از این مبالغ قابل توجه، آزادسازی و احداث پارکینگ عمومی درشهر و آزادسازی و توسعه فضای سبز ناژوان انجام شود که شهرداری عملکرد قابل قبولی در این دو ردیف نداشته است.

امینی با اشاره به اینکه، در ده روز مانده به پایان سال، شاهد آنیم که حدود 27 میلیارد تومان از اعتبارات مربوط به آزاد سازی اراضی ناژوان تا کنون جذب نشده و احتمالاً تا پایان سال هم امکان جذب آن نباشد، عنوان داشت: بخشی از درآمدهای شهرداری مربوط به احداث پارکینگ که حدود120 میلیارد تومان است در طول سال جاری در قوالبی غیر از اهداف پیش بینی شده با مصوبه شورای اسلامی شهر بکار گرفته شد.

وی ادامه داد: ناگفته نماند که درروزهای اخیر حدود 10تا 15 % از این اعتبارات جذب پروژه هائی مانند پارکینگ محله حسین آباد منطقه 5، میدان شهدا و درمنطقه 3 و پارکینگی درمنطقه 6 شده است.

این عضو شورای شهر خاطر نشان کرد: اگرچه باعدم جذب این اعتبارات، مدیریت شهری آنها را به سال آینده  منتقل می کند اما اشکال کار این است که  هرچه زمان بگذرد ارزش این اعتبارات رو به کاهش و دشواری های توافقات آینده جهت آزادسازی املاک و اراضی واقع در طرح های پارکینگ و آزادسازی اراضی ناژوان روبه افزایش خواهد بود.

امینی افزود: امیدواریم در سال 1400 شاهد تلاش و جدیت شهرداری برای جذب کامل و به موقع مبالغ این دو ردیف درآمدی و رفع بخشی از مشکلات زیست محیطی و ترافیکی شهر باشیم.

وی با بیان این مطلب که، سال 1399 با تمام فراز و فرودهایش روبه اتمام رسیده و نفس هایش به شماره افتاده است، اظهار کرد: از همه کسانی که در راه خدمت به مردم و کسب رضای خداوند تلاش کردند، خصوصا ایثارگران حوزه سلامت تقدیر و تشکر می کنم و یاد شهدای عزیز حوزه سلامت و شهدای مدافع وطن را گرامی بدارم.

امینی با ابراز امیدواری برای تولید واکسن ایرانی کرونا و رفتن ویروس منحوس کوید 19، افزود: امیدوارم سال آینده عاری از اشکالات مدیریتی و رفتارهای خلاف قانون و کلا کاهش معضلات شهری در بخش های مختلف زیست محیطی، حمل و نقلی ، فضای سبز، شهر سازی و انشا الله ارتقاء جایگاه شهر اصفهان ورعایت شئونات مردم بیش از پیش باشیم.