• 1400-02-12 14:01
  • کد محتوا:2225
اعضای شورای شهر به سبب علاقه‌ای که به نظام دارند، تا آخرین لحظه انجام وظیفه خواهند کرد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شورای شهر در خصوص وقایع اخیر با صبوری و بردباری و از طریق مبادی قانونی به دور از هرگونه حاشیه‌سازی زمینه رفع مشکلات به‌وجود آمده را فراهم کرده و فضای انتخاباتی پرشور را که از خواسته‌های امام راحل(ره) و تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است، مهیا می‌کند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصراصفهانی امروز (یکشنبه 12 اردیبهشت ماه) در یکصد و شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با اشاره به اتفاقاتی که در روزهای اخیر در روند بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی رخ داد، اظهار کرد: این اتفاقات فضایی را ایجاد کرده که بسیاری از شهروندان را نگران ادامه راه در چند ماه آینده می‌کند.

وی افزود: علی رغم همه کم‌لطفی‌ها و نامهربانی‌ها که در هفته‌های اخیر از سوی هیئت‌های نظارت و اجرایی شهرستان در حق همکارانم در شورای اسلامی شهر رقم خورد، آن‌ها تا آخرین روز خدمت فعالیت‌های خود را ادامه داده و همچنان برگ‌های زرین دیگری به کارنامه شورای پنجم خواهند افزود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اعضای این شورا به سبب علقه و علاقه‌ای که به نظام دارند، براساس عهدی که با مردم قدرشناس اصفهان بسته‌اند، سوگندی که در مراسم تحلیف خوردند و میثاقی که هربار با حضور در گلستان شهدای اصفهان با شهدای گرانقدر تکرار کرده‌اند، با متانت و مناعت و بدون خوف از سرزنش از سرزنش کنندگان، با اتکا به لطف الهی، با صلابت، افتدار و اعتقاد راسخ با مشروعیتی که از رای مردم گرفتند انجام وظیفه خواهند کرد.

وی ادامه داد: شورای شهر در خصوص وقایع اخیر با صبوری و بردباری و از طریق مبادی قانونی، به دور از هرگونه حاشیه‌سازی، زمینه رفع مشکلات به‌وجود آمده را فراهم کرده و فضای انتخاباتی پرشور را که از خواسته‌های امام راحل(ره) و تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است مهیا می‌کند.

نصراصفهانی خاطرنشان کرد: در این مسیر ضمن تقدیر و تشکر از همه دلسوزان نظام که دغدغه‌مندانه موضوعات را دنبال کردند، برخود لازم می‌دانیم از پیگیری‌های موثر امام جمعه، استاندار و نیروهای سیاسی و امنیتی و گروههای مختلف سیاسی استان اصفهان که با درک درست شرایط کوشیدند و می‌کوشند که حق‌الناسی ضایع نشود تقدیر کنم.

وی افزود: اعضای هیئت عالی نظارت استان که همگی از افراد حق‌مدار، مجرب، کارآموزده و خداترس هستند درخواست دارم زمینه بازگشت حداکثری داوطلبان به صحنه انتخاباتی بدون ملاحظات سیاسی را فراهم کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امام حسین(ع) در شب عاشورا و در جمع اصحاب خود، تاکید می‌کنند که هرکس حق‌الناسی به گردن دارد کربلا را ترک و به ادای دین خود بپردازد؛ این اقدام امام معصوم باید برای همیشه تاریخ آویزه گوش همه باشد و در مراقب از حقوق مادی و معنوی مردم که آبروی آن‌ها یکی از مصادیق آن است، نهایت توجه را داشته باشیم.

وی تاکید کرد: از وجوه حق‌الناس، حق افرادی است که خود را به مردم عرضه کرده‌اند و دیگر وجه آن، مربوط به مردمی است که می‌خواهند از بین تعداد کثیر نامزدهای انتخابات گزینه اصلح را انتخاب کنند که شایسته است هیئت نظارت بر این امر توجه کند.

نصراصفهانی ادامه داد: این مطالب را در جایگاه ریاست شورای شهر به عنوان یک نهاد عمومی و اجتماعی مطرح می‌کنم و مانند دیگر موضوعاتی است که مردم توقع دارند نمایندگانشان به آن پرداخته و صدایشان شوند بنابراین به هیچ عنوان این اظهارات با رویکرد جناحی، سیاسی و طیفی نیست.

وی خاطرنشان کرد: به سبب آنکه تمایل داشتیم مسیر این اتفاقات به خوبی طی شده و مشکلی ایجاد نشود، از هرگونه مصاحبه‌ای علی رغم اصرار زیادی که اصحاب رسانه داشتند، پرهیز شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان از سایر اعضای این شورا درخواست کرد که به مطالبی که در نطق پیش از دستور جلسه بیان شد، بسنده کرده و از صحبت بیشتر در این خصوص پرهیز کنند.

تراکم مراجعه برای اخذ تخفیف ساخت‌وساز مدیریت شود

وی با اشاره به بسته تشویقی ساخت‌وساز شهرداری اصفهان، تصریح کرد: بسته تشویقی مراحل مختلف خود را طی کرد و کمیته انطباق نیز آن را تایید و به مناطق ابلاغ شده است تا شهروندان بتوانند از این فرصت استفاده کنند و با مراجعه هرچه زودتر از تخفیف بیشتری برخوردار شوند.

نصراصفهانی خاطرنشان کرد: شهردارن مناطق نیز باید به گونه‌ای تدبیر کنند که با درخواست تخفیف با تراکم مراجعه مردم در روزهای پایانی اردیبهشت مواجه نشده و رسیدگی به این امر به خوبی از هم‌اکنون حل و فصل شود.

شان معلمان در جامعه حفظ شود

وی با اشاره به روز معلم، تصریح کرد: معلمان در زمان مواجهه با ویروس کرونا نقش خود را برجسته‌تر نشان داده و با اموزش از راه دور سختی کار خود را برای جامعه یادآور شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: لازم است تمام آحاد جامعه قدردان زحمات معلمان باشند و کرامت و شان این قشر و مرجعیت و شیخوخیت آنان به عنوان یکی از معتبرترین اقشار جامعه به گونه‌ای حفظ شود که شاهد رشد آینده‌سازان میهن اسلامی در سایه تعلیم و تربیت معلمان باشیم.

توجه شورای پنجم به افراد آسیب‌دیده اجتماعی

وی به کمک ۵۰۰ میلیون تومانی مدیریت شهری برای آزادی جرایم غیرعمد، افزود: توجه شورای شهر به همه اجزای جامعه ستودنی است و کمک به آسیب‌دیدگان اجتماعی، زندانیان جرایم غیرعمد و خانواده آن‌ها تنها به یک مورد محدود نمی‌شود.

نصراصفهانی ادامه داد: مساعدت در راه‌اندازی ساختمان مربوط به مراجعه خانواده زندانیان، همراهی مدیریت شهری برای انجام تعمیرات مربوط به سازمان زندان‌ها و در نظر گرفتن تسهیلات برای حمل‌ونقل زندانیان از دیگر اقدامات شورای پنجم است.

وی اظهار کرد: برای توانمندسازی افراد آسیب دیده اجتماعی مجتمعی به وسعت پنج هزار متر و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان درحال ساخت بوده و شورای شهر برای کمک به گرمخانه‌های شهر که محل نگهداری کارتن‌خواب‌ها و افراد آسیب‌دیده هستند، مصوبه داشته است.

نصراصفهانی خاطرنشان کرد: اعضای شورای شهر باید به سبب توفیقی که در ورود به تمام عرصه‌ها برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی داشتند، به این اقدام خود افتخار کنند.