• 1400-04-13 17:50
  • کد محتوا:52792
قیمت عرصه و عیان بعضی از املاک محله احمدیه، پول رهن یک خانه هم نمی‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بارگذاری سالانه روی رودخانه زاینده‌رود یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون متر مکعب است اما چیزی از آن تأمین نمی‌شود و به عبارتی می‌توان گفت آب منطقه‌ای که نماینده دولت است، محترمانه این آب را سرقت می‌کند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، پورمحمد شریعتی‌نیا امروز (یکشنبه ۱۳ تیرماه) در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با اشاره به بررسی املاک محله احمدیه در منطقه شش برای تملک توسط شهرداری، اظهار کرد: شورای شهر به عنوان حافظ منافع مردم باید در فرایند تملکات، بر اصول قانونی، شرعی و اخلاقی مراقبت کند.

وی افزود: در جلسات اعضای شورا با مدیران شهرداری همواره بر این موضوع تاکید شده است که مالکان باید در تملکات رضایت کامل داشته باشند و پس از اطمینان از این موضوع اجازه تملک به شهرداری داده می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: قیمت عرصه و عیان بعضی از املاک محله احمدیه، پول رهن یک خانه هم نمی‌شود؛ چرا باید املاک افرادی که زندگی خوبی در این محله دارند با چنین قیمت‌هایی خریداری شود؟ قوانین شهرداری وحی منزل نیست و با وجود شوراها که شهر را به‌طور کامل می‌شناسند، می‌توان این قوانین را بومی‌سازی کرد

وی ابراز امیدواری کرد: شورای شهر مصوبه‌ای برای این منطقه داشته باشد تا حق و حقوق مردم به‌واسطه آن به‌طور کامل پرداخت شود.

شریعتی‌نیا با اشاره به محقق نشدن حقابه کشاورزان و شهرداری در قبال زاینده‌رود، خاطرنشان کرد: بارگذاری سالانه روی رودخانه زاینده‌رود یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون متر مکعب است اما چیزی از آن تأمین نمی‌شود و به عبارتی می‌توان گفت آب منطقه‌ای که نماینده دولت است، محترمانه این آب را سرقت می‌کند.

وی اظهار کرد: کشاورزان اصفهان هم برای زندگی و معیشت خود حق دارند؛ نمی‌توان نسبت به این موضوع بی‌توجه بود زیرا این مردم همان‌هایی هستند که به جبهه‌های جنگ رفتند و برای این کشور جنگیدند. چرا باید در قبال آن‌ها تصمیماتی گرفته شود که برای اعتراض به خیابان بیایند؟