• 1400-04-20 16:16
  • کد محتوا:52803
قرار نیست خارج از گود به هر کیفیت و قیمتی سخن گفته شود

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان در واکنش به صحبت های یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: مردم اصفهان را با بستن راه‌آهن تهدید نکنید زیرا چنین حقی ندارید؛ به جای این اقدامات سبب انسجام و وحدت میان مردم باشید.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، کوروش محمدی امروز (یکشنبه 20 تیرماه) در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: همزمان با افزایش تنش‌های آبی، حقابه‌داران اصفهانی یکی از مسیرهای خط لوله انتقال آب یزد را مورد تعرض قرار دادند که باعث شد آب شرب یزد برای ساعاتی قطع شود.

وی افزود: از این بابت متأسفیم اما تأسف عمیق‌تر ما بابت اظهارنظر غیرکارشناسی نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی است که از طریق تریبون صداوسیما با همراهی یک مجری هیجانی و بی‌ملاحظه، بر زخم مردم اصفهان نمک پاشیده و موجب تکدر خاطر آن‌ها شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: به عنوان نماینده مردم اصفهان و برای تنویر افکارعمومی، به این نماینده متذکر می‌شوم که حرمت عنوان نمایندگی مردم را پاس داشته و در شرایطی که بحران آب و تبعات اقتصادی و فجایع اجتماعی آن زندگی کشاورزان و محیط زیست نابود کرده، دنبال همراهی با مردم تشنه و آسیب دیده از خشکسالی باشد.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد وحدت به‌جای گفتار نسنجیده، عوام‌فریبانه و ژست حق به جانب نمایندگان مجلس، گفت: درباره خط انتقال آب به یزد به گونه‌ای صحبت شده که انگار همه مردم و مسئولان به دور از اخلاق و کرامت انسانی، کلنگ به دست گرفته و به جان لوله انتقال آب افتاده‌اند.

محمدی خطاب به نماینده یزد افزود: قرار نیست خارج از گود به هر کیفیت و قیمتی سخن گفته شود؛ نمایندگی مردم دفاع از حقوق آنها و تلاش برای برقراری عدالت است؛ چگونه به خود اجازه می‌دهید به راحتی مردم یک استان را متهم به تعرض و مسئولان امنیتی و قضائی را متهم به مسامحه کنید.

وی اضافه کرد: آیا حقابه مردم اصفهان را به عنوان حق قبول دارید؟ ۲۱ سال پیش قرار بود به شرط تأمین منابع جایگزین، انتقال آب به یزد انجام شود اما این جایگزینی هرگز رخ نداد. با چه حقی حرف از تعرض مردم می‌زنید؟ آیا اطلاع دارید که نیروهای امنیتی و قضائی برای صیانت از خطوط انتقال آب چه تلاشی کرده‌اند؟

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: با کدام پول و توجیه از ایجاد خط دوم انتقال آب سخن گفتید؟ کشاورزان اصفهان امروز در بدترین شرایط ممکن معیشت خود را ازدست داده و محیط زیست نابود شده است با این حال با چه حقی تهدید به بستن راه‌آهن کرده و دم از مسائلی می‌زنید که مردم به اغتشاش و نقض قانون تهییج شوند؟

وی تاکید کرد: مردم اصفهان را با بستن راه‌آهن تهدید نکنید زیرا چنین حقی ندارید؛ به جای این اقدامات سبب انسجام و وحدت میان مردم باشید.