• 1400-06-21 09:33
  • کد محتوا:52935
دعوت رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان از رئیس جمهور برای سفر به اصفهان / مشکلات خشکسالی اصفهان عدیده است  

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خشکی زاینده رود امروز علاوه بر مشکلات زیست محیطی، مشکلات اقتصادی عدیده‌ای ایجاد کرده است، همچنین امروز برای تامین آب شرب شهروندان اصفهان دچار بحران است و متاسفانه این برچسب برخورداری بر اصفهان سنگینی می‌کند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، محمد نورصالحی امروز (یکشنبه 21 شهریورماه) در نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با تسلیت شهادت حضرت رقیه(س)، اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد سفرهای استانی رئیس جمهور مردمی به استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بوده ایم که شاهد اقدام ایشان برای رفع مشکلات در این استان‌ها بوده ایم.

وی با بیان اینکه رئیس جمهوری اعلام کردند که براساس مشکلات استان‌ها ترتیب سفرهای استانی در نظر گرفته می‌شود، ادامه داد: اینجانب به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تقدیر و تشکر از این حرکت جهادی از ایشان دعوت می کنیم در اولین فرصت به اصفهان سفر کنند و از نزدیک با حجم مشکلات این استان و شهر که با تقدیم 23 هزار شهید به این کشور خدمت کرده است، این مهد هنر، فرهنگ و صنعت کشور امروز حال خوبی ندارد در پی خشکسالی های متعدد درگیر بی آبی و خشکی زاینده رود هستیم که به دنبال آن فرونشست زمین و آلودگی بیش از پیش سلامت شهروندان را تهدید می کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خشکی زاینده رود امروز علاوه بر مشکلات زیست محیطی، مشکلات اقتصادی عدیده‌ای ایجاد کرده است، همچنین امروز برای تامین آب شرب شهروندان اصفهان دچار بحران است و متاسفانه این برچسب برخورداری بر اصفهان سنگینی می‌کند، این درحالی است که رهبر انقلاب از اصفهان با عنوان شهر دین، ولایت، کار، ابتکار و فرهنگ و هنر و ایثار و شهادت نام برده‌اند.

نورصالحی به موضوع شهرهای خواهرخوانده اصفهان اشاره کرد و افزود: دیپلماسی شهری به عنوان ابزاری قدرتمند امروزه در اختیار شهرها قرار دارد که یکی از زیر شاخه‌های مهم این دیپلماسی  ایجاد رابطه خواهر خواندگی است که اصفهان به عنوان یکی از 10 شهر تاریخی جهان با شهرهای تاریخی کشورهای دنیا تاکنون ارتباطات خواهر خواندگی برقرار کرده که عدد شهرهای خواهر خوانده‌ها به 15 شهر می‌رسد. 
وی تصریح کرد: از روز 15 شهریور ماه دو نمایشگاه عکس در قالب شهروند دیپلمات در شهر سن پترزبورگ برقرار شده است، یکی با عنوان "اصفهان شکوه معماری" و دیگری "اصفهان مهد زندگی مسالمت آمیز ادیان" که 60 اثر از عکاسان اصفهانی برای بازدیدکنندگان به نمایش درآمده است.

نور صالحی یکصد و بیست و یکمین سالگرد ورود سینما به ایران و روز ملی سینما را تبریک گفت و به بازدید اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و بخشی از مدیران شهری از خط دو مترو اصفهان اشاره کرد و افزود: در تاریخ 18 شهریور ماه به اتفاق تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان از ایستگاه ها و خط دو مترو اصفهان بازدید کردیم که طبق برخی از برآوردها مشخص شد که 32 درصد از عملیات ساختمانی خط دو اجرایی شده است و همچنین 12 درصد از بخش تاسیسات مکانیکی، ناوگان و .... نیز پیشرفت داشته است و به نرخ امروز برای تکمیل خط دو مترو به 30 هزار میلیارد تومان بودجه احتیاج داریم.

وی خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر تداوم این پروژه خواستار افزایش سرعت این پروژه و پروژه های بزرگ شهر شد و بر حرکت مستمر این قبیل پروژه ها در شهر تاکید کرد.