• 1400-07-11 16:01
  • کد محتوا:53027
نقد جدی به اداره امور اجتماعی استانداری وارد است

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر گفت: در حوزه رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی نقد جدی به اداره امور اجتماعی استانداری وارد است و شورای شهر باید در این مسیر مطالبه‌گری کند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر، مصطفی نباتی‌نژاد امروز (یکشنبه 11 مهرماه) در دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان که با حضور مدیرکل بهزیستی استان برگزار شد، اظهار کرد: لایحه منزلت شهروندی در ادوار گذشته به شورای شهر ارسال شد که هدف آن هدفمندی یارانه‌ها درخصوص اقشار خاص جامعه بود و شهرداری ملزم می‌شد این اعتبارات را به جای افراد با پایگاه‌های اقتصادی بالاتر به سمت جامعه هدف بهزیستی سوق دهد.

وی افزود: اطلاعات مرکز تماس اورژانس اجتماعی می‌تواند شورای شهر را در پیش‌بینی و خوشه بندی آسیب‌های اجتماعی بسته به منطقه بروز آن یاری کند لذا اشتراک گذاری آن با حذف اطلاعات شخصی و با حفظ حریم خصوصی افراد می‌تواند کمک بزرگی در سیاستگذاری شورای شهر باشد.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در شهرداری اطلس آسیب‌های اجتماعی آماده شده اما داده‌های آن واقعی نبوده و نیاز به داده واقعی داریم، تصریح کرد: در حوزه رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی نقد جدی به اداره امور اجتماعی استانداری وارد است و شورای شهر باید در این مسیر مطالبه‌گری کند.