• 1400-07-14 12:10
  • کد محتوا:53037
مدیریت شهری به منظور رفع موانع و مشکلات نوسازی املاک وقفی آمادگی لازم را دارد

محمد نورصالحی رئیس شورای اسلامی با صدور پیامی هفته وقت را تبریک گفت و عنوان داشت: مدیریت شهری اصفهان هفته وقف را فرصت مغتنم شمرده و برای انجام برنامه ریزی های  مشترک میان شهرداری و اداره کل اوقاف استان اصفهان برای رفع دغدغه‌های و حل مسائل فی ما بین این دو نهاد و به منظور پیشبرد امور و رفع موانع و مشکلات نوسازی املاک وقفی در بافت های فرسوده  اعلام آمادگی می‌کند. 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر، محمد نورصالحی رئیس شورای اسلامی با صدور پیامی هفته وقت را تبریک گفت و عنوان داشت: مدیریت شهری اصفهان هفته وقف را فرصت مغتنم شمرده و برای انجام برنامه ریزی های  مشترک میان شهرداری و اداره کل اوقاف استان اصفهان برای رفع دغدغه‌های و حل مسائل فی ما بین این دو نهاد و به منظور پیشبرد امور و رفع موانع و مشکلات نوسازی املاک وقفی در بافت های فرسوده  اعلام آمادگی می‌کند. 

در متن این پیام آمده است:

"بسم الله الرحمن الرحیم
المال والبنون زینة الحیاة الدنیا والباقیات الصالحات خیر عند ربک ثوابا وخیر أملاً
(دارایی و فرزند زینت و پیرایه‌های این زندگانی دنیاست و کردارهای نیک که همواره برجای می‌مانند نزد پروردگارت بهتر، امید بستن به آنها نیکوتر است){ سوره کهف/آیه ۴۶}


گراميداشت هفته وقف، فرصت مغتنمي است تا آثار و بركات اين صدقه ي جاريه بر همگان آشكار شود و به تعبير امام راحل(ره) جامعه از فضيلت بسيار و پاداش بيشمار آن بهره مند گردد.

سنت حسنه وقف و توجه به امور خیریه یکی از ملزومات توسعه، گسترش و پیشرفت تمدن اسلامی بوده به طوری که بخش عظیمی از میراث فرهنگی، علمی، آموزشی، درمانی و اجتماعی در تمامی کشورهای اسلامی بویژه کشور عزیزمان ایران، با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم این سنت حسنه و نیات خیرخواهانه واقفان بوده است.
 
احیای این سنت حسنه و ترغیب مردم جامعه در عمل به آن، پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در کشور تقویت شد، سنتی که با احیای مجدد آن، گره از بسیاری مشکلات مردم و دردمندان باز شد و امروز نیز این مهم میسر نیست مگر با ایجاد زمینه‌های بروز مسوولیت‌پذیری اجتماعی و تبدیل سنت وقف به یک سرمایه عظیم اجتماعی.

دستاورد وقف خدمت به مردم است و نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه منجر به خدمت و برکت و ایجاد زمینه بروز مسؤولیت پذیری و تأمین سرمایه عظیم اجتماعی می‌باشد.

بدینوسیله هفته وقف را بر واقفان نیک اندیش، خیرین گرانقدر و بخشنده، ائمه معزز جمعه و جماعت، هیات امنا‌های ارجمند، خادمین تلاشگر مساجد و بویژه همکاران زحمتکش در اداره اوقاف و امور خیریه تبریک عرض نموده و آرزوی عزت و سعادت در زندگی دنیا و آخرت را تمنا دارم.

در همین راستا مدیریت شهری اصفهان نیز هفته وقف را فرصت مغتنم شمرده و برای انجام برنامه ریزی های  مشترک میان شهرداری و اداره کل اوقاف استان اصفهان برای رفع دغدغه‌های و حل مسائل فی ما بین این دو نهاد و به منظور پیشبرد امور و رفع موانع و مشکلات نوسازی املاک وقفی در بافت های فرسوده  اعلام آمادگی می‌کند."