• 1400-07-18 18:36
  • کد محتوا:53047
هدایت برنامه‌ریزی‌ها از وظایف اصلی شوراست

  رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: وظیفه نظارت و کنترل در شورا با سایر وظایف ارتباطی تنگاتنگ دارد و از طریق آن می‌توان به صحت و درستی پیش‌بینی‌ها پی برد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، محمدرضا فلاح امروز یکشنبه (18 مهرماه) در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اعتماد در یک سازمان خوب اما نظارت لازم است و این دو تضاد و منافاتی با یکدیگر ندارند، اظهار کرد: نظارت تنها جستجو برای نقاط ضعف نیست بلکه نقاط قوت و توانایی افراد نیز در نظارت دیده می‌شود. 

وی افزود: نظارت نقش پررنگی در شناختن نقاط مثبت، استعداد و توانایی افراد، اتخاذ تصمیمات معقول درباره کارکنان و نقش‌های سازمانی آن‌ها دارد و به کارایی و موفقیت اداره و رشد و تکامل و پیشرفت کارکنان کمک خواهد کرد. 

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به تکامل و سعادت انسان در آموزه‌های دینی، تصریح کرد: اسلام مدیران مسلمان را به داشتن یک نظام دقیق، جدی و عادلانه برای نظارت و بازرسی توصیه می‌کند زیرا سلامت و موفقیت هر اداره‌ای وابسته به وجود نظام نظارتی در آن است. 

وی اضافه کرد: یکی از سنت‌های الهی نظارت کامل، دقیق و مداوم بر اعمال و نیات انسان‌ها و بازرسی از آن‌ها است و بر مبنای همین نظارت است که خداوند در روز قیامت همه اقدامات را ارزیابی و کیفر و پاداش تعیین می‌کند. 

فلاح خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم بارها مسئله نظارت بر بندگان را مطرح کرده و خود را شاهد و ناظر بندگان معرفی می‌کند اما تنها به نظارت صرف اکتفا نمی‌کند و پس از نظارت، اعمال و رفتار بندگان نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. 

وی برنامه‌ریزی برای اداره شهر، رفاه و آسایش برای شهروندان و نظارت و هدایت برنامه‌ریزی‌ها را از وظایف شوراها دانست و گفت: باید در صورت مشاهده انحراف برای تصحیح آن اقدام شده و نظام مؤثر و دقیق نظارتی بر آن اعمال شود. 

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: وظیفه نظارت و کنترل در شورا با سایر وظایف ارتباطی تنگاتنگ دارد و از طریق آن می‌توان به صحت و درستی پیش‌بینی‌ها پی برد. 

وی گفت: کمیته نظارتی در مناطق شهرداری در ادوار گذشته بر همین مبنا تشکیل شد اما به نظر می‌رسد وظایف اصلی خود را ازدست داده‌اند و اکنون به کارهای روزمره، دخالت در پرونده افراد و حیطه اجرا می‌پردازند و به عبارتی کمیته‌های نظارتی به شورای حل اختلاف تبدیل شده است. 

فلاح از رئیس شورای شهر درخواست کرد که در وظایف و روند تشکیل کمیته‌های نظارتی تجدیدنظر کرده یا عملکرد آن‌ها در یکی از جلسات کمیسیون تلفیق آسیب شناسی شود. 

وی همچنین پیشنهاد داد که در پایان سال جاری مدیرانی که به وظایف خود عمل کرده و طبق بودجه پیش رفته‌اند تشویق شده و برای آن‌هایی که از وظایف خود عدول کرده‌اند، مجازات در نظر گرفته شود. 

انتهای پیام/