• 1400-07-18 18:51
  • کد محتوا:53048
نیاز اصفهان به برنامه استراتژیک برای کاهش آلودگی هوا در پاییز

  عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نیاز است دستگاه‌های مسئول در انجام بهتر وظایف خود در قبال آلودگی هوا اهتمام ورزیده و برای کاهش میزان آن، استراتژی کوتاه مدت و بلندمدت تعریف شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، فرزانه کلاهدوزان امروز یکشنبه (18 مهرماه) در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: براساس آمار اعلام شده توسط سازمان حفاظت از محیط زیست استان، کلانشهر اصفهان در سال جاری تنها یک روز هوای پاک داشته که با توجه به پیش‌بینی کاهش فعالیت سامانه‌های جوی در پاییز ۱۴۰۰ احتمالاً شاهد افزایش غلظت آلاینده‌های هوا خواهیم بود. 

وی افزود: نیاز است دستگاه‌های مسئول در انجام بهتر وظایف خود در قبال آلودگی هوا اهتمام ورزیده و برای کاهش میزان آن، استراتژی کوتاه مدت و بلندمدت تعریف شود. 

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به جلسه‌ای که با نمایندگان بانوان مناطق و سازمان‌های شهرداری داشته، تصریح کرد: پیشنهاد تشکیل مدیریت امور بانوان برای پیشبرد بحث‌ها و رفع مسائل بانوان شهرداری به شکل هدفمند، استفاده از ظرفیت بانوان در پست‌های مدیریتی با نگاه شایسته‌سالاری، ارتقای امنیت شغلی بانوان به منظور رغبت به فرزندآوری و توجه ویژه به خانواده و تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و یکسان‌سازی قراردادهای پرسنلی در راستای رفع تبعیض کارکنان نکات مهمی بود که در این جلسه به آن اشاره شد. 

وی ادامه داد: در شرایطی که آموزش آنلاین مشکلات زیادی برای خانواده‌ها به وجود آورده لازم است در بازگشایی مدارس تعجیل شده و مدیران ادارات دولتی همکاری بیشتری با مادران شاغل داشته باشند. 

انتهای پیام/