• 1392-12-15 00:21
  • کد محتوا:9129
دفاتر کارگزاری صدور پروانه ساختمانی راه اندازی شود

نایب رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی، معماری و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان، راه اندازی مجدد دفاتر کارگزاری صدور پروانه ساختمانی در کلانشهر اصهفان را خواستار شد.

 

به گزارش ایمنا، نورا... صلواتی بخش قابل توجهی از زمان اخذ پروانه ساختمان را مربوط به خدمات مهندسی دانست و اظهار داشت: باید دفاتر کارگزاری صدور پروانه ساختمان با رفع مشکلات و نقاط ضعف آن ها در گذشته، مجدد راه اندازی و تقویت شوند تا روند کار شهروندان تسهیل یابد. 

وی با اشاره به نقش مهندسان تصریح کرد: نقش مهندسان در بخش های مختلف در جهت توسعه و عمران کشور و خدمات ارزشمند آ‌نان برای ارتقاء کیفیت محیط زندگی در کلانشهر اصفهان بر کسی پوشیده نیست. 

نایب رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی، معماری و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد: لازمه تحقق اهداف و مقابله با تهدیدها در هر جامعه ای، توجه ویژه به مهندسی در ساخت و سازها و علمی بودن فعالیت ها در تمام بخش ها می باشد.

صلواتی اذعان داشت: به طور حتم همکاری و هماهنگی مسئولان سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان و ارتباط بیشتر آن ها، باعث تحقق اجرای طرح های عمرانی به صورت علمی و مهندسی و زمینه ساز استفاده از فناوری های نوین برای صنعتی کردن و استانداردسازی ساخت و سازهای شهری خواهد شد. 

وی افزود: وجود گروه های تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان بازو و اتاق فکر گروه های تخصصی شورای اسلامی شهر اصفهان ضروری می باشد.

نایب رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی، معماری و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در سازمان نظام مهندسی، تشکیل اتاق فکر و همچنین پیگیری مستمر مصوبات جلسات با شورای اسلامی شهر اصفهان، خروجی اتاق فکر می تواند موجب تصمیم سازی مفید برای حل مشکلات و ارتقاء شهر باشد. 

صلواتی اذعان داشت: مشکلات زیادی در مسیر صدور پروانه و نیز نارضایتی مهندسان و اقشار مختلف مردم وجود دارد که باید با تعامل، همکاری و همدلی بیش از پیش مسئولان حوزه شهرسازی شهرداری و سازمان نظام مهندسی به حداقل برسد. 

وی شهرداری ها و سازمان نظام مهندسی ساختمان را مهمترین متولیان ساخت و سازهای شهری بیان کرد و لزوم همکاری و هماهنگی این دو ارگان را مورد تاکید قرار داد و گفت: حذف کنترل مضاعف کسر سهمیه مهندسین طراح و ناظر در سازمان نظام مهندسی و حوزه معاونت شهرسازی شهرداری، برگزاری نشست های مشترک و دوره ای بین تصمیم گیران شهرداری و سازمان نظام مهندسی و اجرای طرح مجریان ذیصلاح به صورت حقیقی و واقعی ضروریست. 

نایب رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی، معماری و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: اجرای این اقدام در سال آینده علاوه بر اشتغالزایی برای مهندسان کیفیت ساخت و ساز را در شهرمان به صورت علمی و استاندارد ارتقاء خواهد داد