• 1399-01-31 10:19
  • کد محتوا:1579
مدیریت شهری در خصوص اطلاع رسانی فعالتر باشد

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: باشگاه های ورزشی که تعداد ۵۰۰ از آنها در شهر اصفهان هست باید گفت که برخی از این باشگاه ها با نیروی کم می توانند فعالیت خود را شروع کنند چراکه برخی از آنها اجاره می دهند و حقوق پرسنل را نیز پیش رو دارند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز - یکشنبه 31 فروردین ماه - در یکصدونوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: امیدوارم باقی مانده ماه شعبان را بتوانیم به خوبی پشت سر بگذاریم و به ماه ضیافت الله وارد شویم و از این ماه بهره کامل را ببریم.

وی افزود: امیدوارم شرایطی فراهم شود همه روزه داران عزیز بدون دغدغه و مشغله این ماه را در شرایط سخت این روز ها به بهترین شکل پیش ببرند .

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: خیرین نیز با نام ها و عناوین مختلف برای سفره نیازمندان در تلاش هستند تا نیازمندان در این ماه در تامین ارزاق دچار مشکل نباشند و از سوی شورای شهر از آنها تشکر میکنیم .شأن و منزلت نیازمندان نیز بسیار مهم است که خیرین این موضوع را به بهترین شکل مد نظر دارند.


نصر اصفهانی تصریح کرد: ۲۹ فروردین را خدمت ارتشیان عزیز تبریک عرض می کنم که نه تنها در زمینه نظامی و امنیت بلکه در بحران هایی مثل زلزله سیل و این روزها هم کرونا در میدان هستند چراکه دارای نیروی انسانی و لجستیک خاص خود هستند و می توانند به بهترین نحو وارد بحران ها شوند.

وی گفت: از اصحاب رسانه نیز تشکر میکنم که شجاعانه وظیفه خود را انجام می دهند و امیدوارم که در جلسات مختلف بتوانیم از حضور آنها بهره ببریم.

 رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: امروز یکی از ماموریت های همه ما این است که با اطلاع رسانی درست به شهر و شهروندان امید بخشی داشته باشیم که اصحاب رسانه از موثرین هستند.

نصر اصفهانی گفت: مدیریت شهری باید در خصوص اطلاع رسانی پروژه ها بیشتر فعال باشد وقتی که صاحب رسانه از رخدادهای شهر آگاه نباشند پس قطعا مردم نیز از این تلاش ها بی اطلاع خواهند بود. از اداره کل ارتباطات شهرداری و همچنین شورا می خواهیم که موانع اطلاع رسانی را بررسی و به اعضا شورا برای پیگیری ارائه کنند.

وی تاکید کرد: یکی از ماموریت هایی که ما داریم نظارت بر بودجه سال ۹۹ است ما باید لایحه ۵۲ بندی کنار بودجه را نیز جدی پیگیری و رصد کنیم که مصوبات ما در شهرداری ها چگونه در حال انجام است تا در برخی زمینه ها دچار مشکل نشویم.قطعا اگر بخواهیم خدمات خود را به شهروندان ارائه کنیم نیازمند هزینه هستیم و هزینه هم نیازمند درآمد است.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:  پرداخت حقوق و مزایای کارکنان در بحث هزینه ها در اولویت قرار دارد. اگر معاونت مالی و اقتصادی جایی در امور‌ رفاهی دچار مشکل می شوند، اما اطمینان داده شود که قطعا این پرداخت ها صورت میگیرد.

نصر اصفهانی اظهار کرد: هیات مدیره تاکسیرانی و مدیرعامل محترم آن و اعضای تبصره ۱۸ کمیسیون ماده ۱۸ تکلیف شرکت ها رانندگان سرویس و ... را بررسی کنند تا خسارات کمتری به دنبال داشته باشد .

وی خاطرنشان کرد« از آموزش و پرورش انتظارمی رود که زودتر موضوع امتحانات و کلاس های دانش آموزان را تعیین تکلیف کند، در این مسیر نرم افزار شاد معرفی شد که متاسفانه بعضاً دانش آموزان و اولیا آنها در استفاده از آن دچار مشکل هستند و نباید  اینقدر فراز و فرود در تصمیمات نداشته باشیم. 

نصر اصفهانی به تعطیلی ۵۰۰ باشگاه‌ ورزشی در اصفهان به دنبال شیوع کرونا و با توجه به ازدیاد تردد در این اماکن اشاره کرد و گفت: امکان فاصله گذاری اجتماعی در برخی از این مراکز نیست اما از ستاد استانی کرونا درخواست داریم با توجه به هزینه‌هایی که هر ماه به این باشگاه‌ها در خصوص نیروی انسانی و اجاره باشگاه تحمیل می‌شود،  امکان شروع فعالیت برخی از این مراکز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را فراهم کنند.