• 1399-01-31 13:54
  • کد محتوا:1581
در سیستم مدیریت بحران مشکل داریم

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر: دوماه طلایی داشتیم زمانی که مرگ و میر در چین شروع شد می توانستیم از کرونا پیشگیری کنیم

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل اسلامی شهر اصفهان کوروش محمدی اظهار کرد: سال نو را تبریک می گویم و آرزوی سلامتی برای همه همشهریانم دارم. امروز کشور ما و کل جهان درگیری بحران کرونا هستند که این موضوع مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

وی افزود: این بحران روح همدلی، همراهی، شهامت و شجاعت را در  کشور ما محک زد و با خدمات افرادی که قبل از کرونا از خدمتشان بی خبر بودیم مانند کادر درمانی و مدافعان سلامت آشنا شدیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر با بیان اینکه علاموه بر کادر درمان در خط مقدم مبارزه با کرونا، اقشار دیگری هم در خط مقدم داریم که باید دیده شوند، تصریح کرد: متاسفانه نامی از مدافعان سلامت در مدیریت شهری دیده نمی شود، وظیفه دارم با افتخار از مدافعان سلامت کادر درمانی و مدیریت شهری استان اصفهان، معاونت خدمات شهری، معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، معاونت حمل و نقل ترافیک، رئیس و اعضای شورا شهر ، معاونین و اداره ارتباطات و بین الملل شهرداری و شورا شهر تشکر کنم، امیدوارم همه این افراد در سلامت کامل باشند.

محمدی در خصوص فاصله گذاری اجتماعی، خاطر نشان کرد: متاسفانه این نگاه در کشور ما کارساز نیست چون به لحاظ اجتماعی با ساختارهای معیوب واز هم گسسته ای مواجه هستیم لذا به نظر می رسد فاصله گذاری اجتماعی حاصل بی توجه ای به جامعه ماست.بنابراین مطلوبتر است که  از فاصله گذاری فیزیکی استفاده شود. در سیستم مدیریت بحران مشکل داریم زیرا همیشه در دقیقه ۹۰ وارد کار می شوند که خسارات زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه زمانی که مرگ و میر در چین شروع شد دوماه طلایی داشتیم، می توانستیم از کرونا پیشگیری کنیم اظهار داشت: از ۲۱ اسفند آماری داریم که نشان می دهد ۴۷ درصد خشونت افزایش یافته و بعد از کرونا مشکلات روحی روانی خواهیم داشت و این آسیبی جدی به جامعه می زند به هر حال در حال گذر از این ویروس هستیم که بعد از آن با عوارض روحی و روانی در جامعه رو برو خواهیم بود که اثرات منفی دارد.

محمدی با اشاره به اینکه برنامه ای در خصوص پیشگیری از مشکلات روحی و روانی مردم آغاز کردیم که همه دستگاه ها باید به فکر این وضوع نیز باشند، خاطر نشان کرد: در شورا جلساتی را شروع کردیم و با کارگروه ها هماهنگ شدیم و برنامه ریزی هایی در محلات داشته ایم.

محمدی افزود: ستاد ملی مبارزه با کرونا باید در تصمیم گیری هایی که برای کلانشهرها می گیرد از اعضا شورای کلانشهرها نظرخواهی کند زیرا اعضا شورا با وضعیت و خواسته های مردم به دلیل ارتباط مستقیم با آنها بیشتر آگاه هستند