• 1399-02-14 10:56
  • کد محتوا:1602
هیچ دانش آموزی را اجبار به خرید گوشی اندروید نکرده ایم

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: ما همه دانش آموزان را در اصفهان در حد توان تحت پوشش قرار دادیم، هرچند این اتفاق برای اولین بار روی داد.این یک اتفاق مثال زدنی بود و همه معلمین ما حداکثری در خدمت دانش آموزان و خانواده آنها بودند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان محمد اعتدالی صبح امروز - یکشنبهدر یکصد و بیست و یکمین صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: همیشه اظهار لطف و محبت های تک تک اعضای شورای شهر شامل حال آموزش و پرورش استان شده است و به دفعات در امور آموزش و پرورش جلسات متعددی توسط کمیسیون اجتماعی برگزار شده است.

وی افزود: آموزش و پرورش اصفهان مثل همه آموزش و پرورش های کشور و دنیا به واسطه شیوع کرونا مدارسش تعطیل شده اند و کوچی از فضای فیزیکی به سمت فضای مجازی انجام شده است، تعطیلی مدارس به درازا کشید و طولانی شد و کمتر کسی تصور می کرد که طولانی ترین تعطیلی مدارس رخ بدهد، این اتفاق یک شکل ناخواسته بود و تجربه ای هم کشورهای دنیا در این زمینه نداشتند اما معلمین کشور ما مصمم و خلاق با ابتکاراتی که داشتند نگذاشتند استمرار آموزش دچار خطشه شود .

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: فضای مجازی قطعا جای کلاس درس را نمی گیرد، اما به واسطه شرایط آموزش و پرورش این کلاس ها در فضای مجازی و صدا و سیما بحث آموزش ادامه پیدا کرده است، در پنجم اسفند ماه که کلاس ها تعطیل شدند ۸۰ درصد کتب درسی تدریس شده بود و فقط ۲۰ درصد تدریس باقی مانده بود.

اعتدالی اضافه کرد : پایه دوازدهم همه کتب درسی تدریس شده است تا دانش آموزان برای کنکور آماده شوند. معلمین شهر اصفهان در فضای مجازی کار را دنبال و پیگیری کردند.

وی تاکید کرد : حدود ۱۲ هزار کلاس درس در شهر اصفهان تعطیل شد. مجموعا بایستی مدیریتی انجام می شد که بتوانند همه دانش آموزان شهر در فضای مجازی از مباحث آموزشی استفاده می کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: نقاطی از شهر بود که بضاعت کمتری دارند و خانواده ها  هم موبایل ندارند و گوشی پیشرفته در دسترس آنها نیست پس ۱۰۰ درصد دانش آموزان چنین امکانی ندارند. دغدغه ما این دست از دانش آموزان بودند که درس نامه هایی بین این دانش آموزان توزیع شد و بیش از ۵۸ راهنمای آموزشی در استان و بیش از ۱۰۰ نفر از معلمان این کار را به عهده گرفتند.

اعتدالی گفت: ما همه دانش آموزان را در اصفهان در حد توان تحت پوشش قرار دادیم، هرچند این اتفاق برای اولین بار روی داد.این یک اتفاق مثال زدنی بود و همه معلمین ما حداکثری در خدمت دانش آموزان و خانواده آنها بودند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که جای سوال است، این بوده که چگونه سال تحصیلی به پایان می رسد و امتحانات چه وضعیتی دارد، تا امروز امتحانات پایه دوازدهم ابلاغ شده است که امتحانات از روز ۱۷ خرداد شروع و تا ۱۵ تیر ادامه خواهد داشت .

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان اضافه کرد: در دوره ابتدایی امتحانات به صورت توصیفی است و آموزگاران دانش آموزان را ارزیابی می کنند . پایه متوسطه اول اما شورای عالی آموزش و پرورش به ستاد ملی کرونا پیشنهاد  ارائه و امروز مشخص خواهد شد که امتحانات چگونه برگزار خواهد شد.

اعتدالی گفت: هیچ دانش آموزی را اجبار به خرید گوشی اندروید نکرده ایم به همین دلیل ۵۵ درصد دانش آموزان ما عضو شبکه شاد شده اند و ۹۵ درصد مدیران ما عضو این شبکه هستند .

وی تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد کلاس های درس در اصفهان برگزار شده اند و به طریقه های مختلف دانش آموزان اصفهانی تدریس می شوند. ما سامانه ای را سال گذشته پیش از ویروس کرونا درس ها را آنجا بارگزاری کرده ایم.