• 1399-02-24 12:56
  • کد محتوا:1618
 در شهرداری تعدیل نیرو نداشته ایم

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در شهرداری تعدیل نیرو نداشته ایم، مسئله مهم امنیت شغلی است که در مدیریت شهری جدید اصلا امنیت شغلی کسی را تهدید نکردیم و آنهایی که حقوق عقب مانده از دوره های پیشین داشتند نیز حقوقشان پرداخت شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، اصغر برشان عصر دیروز (سه شنبه) در برنامه زنده رادیویی صدای شهر اظهار کرد: در دوران بحران کرونا تمام تلاش مدیریت شهری و شرکت ها و سازمان های وابسته بر این اساس قرار گرفته است که آسیبی به نیروهای شهرداری وارد نشود. هیچکس را به سابقه بیمه بیکاری نفرستاده ایم.

وی اضافه کرد: اگر هم فرستاده شدند افرادی بودند که در شرکت های وابسته به شهرداری کارشان تعطیل شده است که این شرکت ها افراد را با بیمه بیکاری معرفی کردند مثل صفه و ناژوان که تعطیل بوده اند و هنوز هم مجوز برای بازگشایی صد در صدی آنها نیامده است.

این عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: از بدنه شهرداری هیچکس به هیچ عنوان به بیمه بیکاری ارسال نشده است. تعداد محدود معرفی شده شرکت های اقماری شهرداری هستند و دلیلش این است که کار در این شرکت ها فعلا تعطیل بوده است. 

برشان تصریح کرد: عمده نیروهایی که در شهرداری فعال اند در شرکت های پیمان کاری کار می کنند و همگی تابع قانون کار هستند، در همین جا سعی و تلاش شهرداری بر این بوده که حق و حقوق این افراد را تامین کند.


وی اظهار کرد: در شهرداری تعدیل نیرو نداشته ایم، مسئله مهم امنیت شغلی است که در مدیریت شهری جدید اصلا امنیت شغلی کسی را تهدید نکردیم و آنهایی که حقوق عقب مانده از دوره های پیشین داشتند نیز حقوقشان پرداخت شد.

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه حقوق اداره کار در کل کشور و در شهرداری های همه شهرها یکسان است گفت: اگر کارگر نظافت و خدمات سبز و .... همگی بر اساس حقوق و مزایای قانون کار دریافتی دارند . 

برشان مجدد تاکید کرد : شرکت های وابسته به شهرداری برخی از درآمدهایشان صفر شد. مثل صفه، ناژوان، شهر رویاها ، پارکینگ ها، آرامستان ها و ... درآمدی طی این ماه ها نداشتند.

وی تاکید کرد: الان مدیریت شهری  در وضعیت زرد اقتصادی است، در این وضعیت تصمیم بر این است که حقوق و مزایا مشکلی نداشته  باشند و مشکلاتی برای کار شهری پیش نیاید.

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به بسته تشویقی ساخت و ساز به عنوان یک تدبیر برای دوران کرونا ، گفت: تدابیر مختلفی اندیشه شد که آنهایی که از تخفیفات ما استفاده نکردند می توانند این روزها استفاده جدی کنند. 

برشان در خصوص پرداخت نشدن حقوق به دلیل دور کاری ،ادامه داد : دورکاری به دلیل ضرورت های کرونا ایجاد شده است، اینکه اصل حقوق داده نشود وجود ندارد، اما شاید مزایا کاهش پیدا می کند.

وی در خصوص قراردادهای یکساله، چندماهه و ... گفت: قرار دادها دارای زمان است و پس از پایان هر قرار داد قانون گذار اجازه داده است که دیگر قراردادی منعقد نشود.

 عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تمام کسانی که تحت پوشش قانون کار هستند همگی یکسان حقوق می گیرند. چون مقررات در کل کشور یکسان است، اما مزایا امکان دارد شهر به شهر متفاوت باشد.

برشان با اشاره به اینکه ، تمام تلاش مدیریت شهری بر این بوده است، که مسئله معیشتی برای کارکنان ایجاد نشود، گفت: هر کارمند و کارگری دچار بیماری بوده است بر اساس مستندات می توانسته است که حقوق خود را بگیرد و نمی‌تواند کسی در این میان بگوید که حقوق نمی دهیم اگر مستندات هست و اگر استعلاجی وجود دارد بی شک مشکلی نباید باشد.

وی خاطرنشان کرد: یک اتفاق بدی در ایران و جهان رخ داده است، همه باید این تهدیدات را با همدلی به فرصت تبدیل کنیم تا کرونا از میان برود.