• 1399-02-25 13:40
  • کد محتوا:1619
صدا وسیما، شایعات را پخش نکند / از اطلاع رسانی ها گلایه داریم

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهردار اصفهان با ۱۳ رای انتخاب شده است، البته که در اجرای کار اختلاف سلیقه ای وجود دارد، اما در اجرا آنچه می خواستیم شاید کامل محقق نشده است، چرا که ما از آقای نوروزی انتظارات بالاتری داشتیم.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان پور محمد شریعتی نیا شامگاه دیروز (چهارشنبه) در یک گفت وگوی زنده اینترنتی اظهار کرد: وضعیت شهر اصفهان وضعیت مناسبی از نظر کرونا نیست، امیدوارم فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود تا نسبت به انجام وظیفه اجتماعی خود کوتاهی نکرده باشیم، در بخش انجام وظیفه اجتماعی همه تلاش کنند تا از ترویج این بیماری جلوگیری شود.

وی افزود: ابهام در قانون نباید وجود داشته باشد، شفافیت در قانون روندها را بهتر پیش می برد، قانون نیازمند تعریف فرآیندها است، با زمانبندی در فرآیندها و ترتیب فرآیندها، سواستفاده­ گرها قطعاً مجالی برای سواستفاده نخواهند داشت.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: در خصوص شفاف سازی در دوره پنجم، مدیریت شهری را ملزم کرده ایم تا مصوبات شورای شهر را در اختیار شهروندان قرار دهد و اولین شهرداری متصل به گردش آزاد اطلاعات شهرداری اصفهان بود، همچنین شهروندسپاری یکی دیگر از موضوعاتی بود که مدیریت شهری اصفهان انجام داده است و در حال حاضر ۲۶ خدمت مدیریت شهری بصورت الکترونیکی انجام می شود و هشت خدمت دیگر نیز اضافه خواهد شد.

شریعتی نیا تصریح کرد: شهرداری شیشه ای را، به جد دنبال خواهیم کرد و بر روی آن اهتمام ویژه داریم، شفافیت اصل فعالیت های ما است، همه اعضای شورای شهر دارای ملاقات های مردمی هستند که ملاقات های مردمی آنها بر اساس برنامه هفتگی مشخص شده است، تلاش خود را انجام می دهیم تا به عهد و میثاق خود با مردم پایبند باشیم، اگر ایثار شهدا، جانبازان و خانواده شهدای عزیز نبود ما امروز ایجا نشسته بودیم.

وی اضافه کرد: اگر مدیری از جایگاهش سواستفاده کرده و مستند باشد قطعا برخورد جدی با آن فرد یا مدیر خواهیم کرد، به دنبال کوتاه کردن دست دلالان از شهرداری هستیم و دست آنها را کوتاه خواهیم کرد و در این زمینه از شهروندان کمک می خواهیم تا واسطه گرانی که کار را قفل کرده اند را معرفی کنند، اکثریت پرسنل شهرداری اصفهان انسان های فعال و صادق هستند، اما آن اندک پرسنلی که به دنبال منافع شخصی و باعث خدشه وارد شدن به حیثت مدیریت شهری هستند باید از شهرداری اخراج شوند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص به کارگیری برخی از نزدیکان شهردار اصفهان در شهرداری ادامه داد: شهردار اصفهان اخیرا در جلسه کمیسیون تلفیق اعلام کرد اگر مدیرانی که به کارگیری شده شایسته نباشند برکنار خواهند شد و قول دادند که این امر را از نزدیکان خود آغاز کند و در این زمینه شایسته سالاری را اصل قرار دهند.

شریعتی نیا در خصوص شایعه بکار گیری یکی از جوانان بعنوان مدیرعامل یکی از شرکتهای زیرمجموعه شهرداری تصریح کرد: این مسئله فقط در حد نظر خواهی شهردار از اعضای شورای شهر مطرح شد که با مخالفت اعضا منتفی شد اما متاسفانه صدا و سیما با انتشار این شایعه به آن  دامن زد،  ما از صدا وسیما انتظار داریم که شایعات را پخش نکند، حالا شبکه های مجازی جای خود را دارد.

وی با اشاره به اینکه نباید بی جهت و در رسانه با آبروی افراد بازی کرد، گفت: در باورهای دینی ما آبروی اشخاص مهم است، افراد می توانند با مراجعه به حراست و بازرسی شهرداری و همچنین تماس با نمایندگان خود در شورای شهر، افرادی که دارای سورفتار و سومدیریت هستند را معرفی کنند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اعضای شورای شهر در نصب و عزل نیروهای شهرداری دخیل نیستند و شهردار باید در این خصوص پاسخگو باشد اما اگر موردی باشد ایشان از اعضای شورا نظرخواهی می‌کند.

شریعتی نیا اظهار کرد: در ارتباط با اطلاع رسانی گلایه داریم، اطلاع رسانی به مردم امید می دهد و امید به زندگی را به شهر می آرود و شادی و هیجان را به شهر می آرود، همینطور که می دانید نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد رشد پروانه ساختمانی داشته ایم، در سال ۹۸ چهار میلیون ۴۰۰ هزار متر مربع پروانه صادر کرده ایم، این موضوع نشان از امید به زندگی در اصفهان دارد.

وی تاکید کرد: از سال ۹۶ که مشغول به کار شدیم بودجه شهرداری ۲۷۰۰ میلیارد تومان بود در سال ۹۷ سه هزار میلیارد تومان شد، سال ۹۸ این عدد ۴۱۰۰ میلیارد تومان شد که این اعداد پروژه های عمرانی و توسعه ای شهر می شود. در سال ۹۹ بودجه ۶۱۰۰ میلیارد تومان است که باز هم نشان می دهد اصفهان برای عمران و آبادی گام برداشته است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه سعی کرده‌ایم با افزایش تعداد پروژه‌های مشارکتی و حضور بیشتر سرمایه‌گذاران در شهر، افزایش نرخ بودجه کمترین فشار را بر مردم اصفهان تحمیل کند، تصریح کرد: ۱۲۰۰ میلیارد تومان از این بودجه‌ها اکنون در زیر زمین هزینه می‌شود تا شهری زیر زمین شهر ساخته شود؛ اکنون از دو طرف پروژه مترو فعال است درحالی که شاید روند اجرای این پروژه‌ها چون در دید نیست، برای شهروندان ملموس نباشد که باید اطلاع‌رسانی در این زمینه را افزایش دهیم.

شریعتی نیا ادامه داد: امیدواریم پل شهید سلیمانی که بعنوان یکی از پروژه های مهم دوره پنجم است تکمیل شود که می تواند از نظر ترافیکی و آلودگی هوا اصفهان را آزاد کند، مدیریت شهری در این دوره پروژه رینگ چهارم را نیز آغاز کرد که یک پروژه ای است که شجاعت مدیریت شهری را نشان داد، امیدواریم این پروژه ها هرچه زودتر به نتیجه برسد و این شهر زیست پذیرتر و با صفاتر شود.

وی در خصوص پروانه های ساختمانی و چگونگی اخذ آنها گفت: بودجه در پایان بهمن ۹۸ به پایان رسیده بود، اما با حضور کرونا قرار شد که پروانه بر اساس همان سال ۹۸ حساب شود، اما ضرایب باقی ماند البته ضرایب ۱۲ برابر نشده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: یکی از موضوعات پیگیری شده در این شورا بحث اکسیژن است، ناژوان و فضای سبز کنار رودخانه از جمله ریه های شهر اصفهان هستند و یک درصد اضافه شدن به پروانه ها برای بهبود کیفیت فضای سبز شهری است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهردار اصفهان با ۱۳ رای انتخاب شده است، در اجرای کار شاید اختلاف سلیقه ای وجود داشته باشد اما در اجرا آنچه می خواستیم شاید کامل محقق نشد، چرا که ما از آقای نوروزی انتظارات بالاتری داشتیم البته کار بسیار شده است و زمانی که بودجه دو برابر شده یعنی خیلی کار شده است از نظر من از نمره ۲۰  به آقای نوروزی می توان ۱۵ داد.

شریعتی نیا ادامه داد: صحبت های من حرف های دل مردم هست ولی شاید برخی از صحبت ها کار نشده باشد، اما با وجود شبکه های مجازی همگان به آن دسترسی دارند.

وی تاکید کرد: مدیریت شهری جدید اصفهان سعی کرد تا از مدیران کارآمد دوره های قبل استفاده کند و به دنبال تغییرات گسترده نبوده اند، ما انتظار داریم بدنه شهرداری هرچند که سلیقه ای شبیه ما ندارند اما اگر پذیرای این سلیقه نیستیم بهتر است خودمان کنار برویم و شاید برخی از کارشکنی ها به همین دلیل واختلاف سلیقه ها پیش نمی رود ولی امیدواریم برای شهر مفید باشیم.