• 1399-02-28 13:54
  • کد محتوا:1623
ارتباط مردم و مسئولین به صورت یکطرفه نباشد

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:: روابط عمومی به عنوان واسطه ای بین مسئولین و شهروندان، مردم را در جریان تصمیمات و اقدامات مسئولین قرار می دهد و در راستای شفاف سازی امور بیشترین نقش را بر عهده دارد، ولی نکته قابل ملاحظه این است که ارتباط مردم و مسئولین به صورت یکطرفه نباشد

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، فریده روشن در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: مولا علی (ع) در خطبه 215 نهج البلاغه می­فرمایند خدایا کاری کن که از چیزهای ارزشمند زندگی، جانم اولین چیزی باشد، که از من می‌گیری". خدایا از میان چیزهای شریف، اولین چیزی را که می‌گیری، جانم باشد وقتی می‌میرم شرفم، صداقتم، عدالتم، شفقت و عشق ورزی به انسان‌ها در من سر جایش باشد. تواضعم و انسان دوستی‌ام سر جایش باشد. نه این‌که تا جانم به لبم برسد و بمیرم ؛عدالتم، انصافم و مروت و جوانمردی و صداقت و تواضعم را از دست داده باشم.

روشن ادامه داد: این جمله تکان دهنده ای است که در فرهنگ بشری گفته شده است، نمی ارزد که جهان را بگیری ولی روح خود را بفروشی و لو جهان را در مقابل روحت به تو بدهند، لذا به خودم در درجه اول و به همه اعضای شورای شهر و مدیریت شهری اهمیت این خطبه را یادآور می شوم.

وی افزود: بیست و هفتم اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی است، ضمن تبریک این روز به کسانی که در این زمینه فعالیت دارند به این نکته اشاره می کنم حق دسترسی به اطلاعات و شفاف سازی امور، بخشی از حقوق شهروندی و یکی از راههای جلوگیری از فساد است.

وی ادامه داد: روابط عمومی به عنوان واسطه ای بین مسئولین و شهروندان، مردم را در جریان تصمیمات و اقدامات مسئولین قرار می دهد و در راستای شفاف سازی امور بیشترین نقش را بر عهده دارد، ولی نکته قابل ملاحظه این است که ارتباط مردم و مسئولین به صورت یکطرفه نباشد و روابط عمومی علاوه بر اینکه در راستای شفاف سازی، شهروندان را در جریان امور قرار می دهد،  واسطه ای برای مشارکت شهروندان باشد.

عضو شورای شهر بابیان اینکه اولین شرط برای داشتن یک ارتباط خوب، سخن گفتن از روی آگاهی، علم و اطلاع است و به عبارتی روابط عمومی باید تلفیقی از اخلاق، علم و هنر باشد، اظهار داشت:  ضمن تشکر از اقدامات بسیارخوب روابط عمومی  به ویژه در راستای قطع زنجیره کرونا، تاکید بر ارتباط دو طرفه مسئولین و شهروندان  به طور مستمر و شفاف و اطلاع رسانی دقیق می باشد.  

وی ادامه داد: امروزروز جهانی موزه و میراث فرهنگی است، سهم هر قوم و ملتی در فرهنگ و تمدن بشری  از طریق آثار باستانی و میراث فرهنگی آن کشور شناخته می شود، وجود حدود ۲۰ هزار آثار تاریخی و طبیعی حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در استان اصفهان که حدود ۱۷۰۰ اثر از این تعداد ثبت ملی و ۶  اثر نیز ثبت بین المللی شده است و همچنین برخورداری از صنایع دستی معتبر جهانی موقعیت منحصر بفردی به استان اصفهان داده است.

وی افزود: حفاظت و نگهداری از این میراث و انتقال آن به نسل آینده از وظایف ماست، ضمن تبریک این روز به سازمان میراث فرهنگی و افراد فعال در این عرصه ، از سازمان میراث فرهنگی خواستارم که در حفاظت از این سرمایه ارزشمند شهرمان موضعی شفاف اتخاذ نموده تا از دوگانگی در تصمیم گیری ها در نهادها و ارگانهای مختلف جلوگیری شده و همچنین اعتماد شهروندان نسبت به پروژه های در دست اقدام افزایش یابد.

حفاظت از میراث تصمیم شفاف داشته باشد تا از دوگانگی جلوگیری شود.