• 1399-02-28 15:19
  • کد محتوا:1624
 تاثیر رینگ سوم، در کاهش معضلات ترافیکی

رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تعریض بزرگراه شهید خرازی و تعویض کندروهای بزرگراه شهید ردانی پور از جمله این پروژه هستند که صدها میلیون تومان برای مطالعات آنها توسط مشاور هزینه و علیرغم اینکه سال‌ها از تصویب آنها در شورای سیاستگذاری می‌گذرد همچنان اجرا نمی‌شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، امیر احمد زندآور صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: سیاست گذاری هایی که برای بهبود زیست پذیری در شهر توسط شورای اسلامی و مجموعه مدیریت شهری انجام می‌شود و در نهایت منجر به تعریف پروژه‌های شهری می‌شود نباید در معرض تصمیم‌گیری شخصی مدیران مناطق مبنی بر اجرای یا عدم اجرا باشد.

وی افزود: متاسفانه مشاهده می‌شود که موضوعاتی توسط ستاد یا معاونتهای شهرداری مطرح و در جلسات متعدد شورای سیاستگذاری کمیته‌های فنی و کمیسیون بررسی و تصویب طرحهای عمرانی مورد بررسی قرار گرفته و حتی گاهی برای بررسی بیشتر و مشاوره گرفته می‌شود ولی در نهایت در سنگر اجرا توسط مدیران مناطق متوقف می ماند.

رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: تعریض بزرگراه شهید خرازی و تعویض کندروهای بزرگراه شهید ردانی پور از جمله این پروژه هستند که صدها میلیون تومان برای مطالعات آنها توسط مشاور هزینه و علیرغم اینکه سال‌ها از تصویب آنها در شورای سیاستگذاری می‌گذرد همچنان اجرا نمی‌شود.

زندآور تصریح کرد: پروژه هایی که علیرغم هزینه چندان زیاد می‌تواند در کاهش معضلات ترافیکی رینگ سوم تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی گفت: چرا پروژه تعویض کندروهای بزرگراه چمران که مطابق صورتجلسه کمیسیون بررسی و تصویب طرح های عمرانی ۱۸/۱۱/۹۶ مصوب شده اجرا نشده و به جای آن در همین کندرو در ابتدای خیابان اشراق جنوبی مجوز یک مجموعه ارزانسرا داده شده که داد همه اهالی را درآورد و آنها را مجبور کرد که کار را به برنامه اصفهان امروز برسانند.

رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: چرا به جای اجرای  تعزیض کندرو، مجوز تجاری در این ناحیه صادر گردیده که چنان ترافیک ایجاد کرده که شرکت واحد اتوبوسرانی را مجبور به مکاتبه و تهدید به تعطیلی خط ۷۱ خیابان اشراق کرده است، لازم است از برخوردهای سلیقه‌ای با پروژه ها کنار گذاشته شده و مدیران مناطق در هماهنگی کامل با ستاد نسبت به اجرای پروژه ها مصوب و اقدام کنند