• 1399-04-29 17:09
  • کد محتوا:1635
باید هرچه زود تر شاهد تلاش بیشتر شهرداری در جهت بهبود حقوق و مزایای کارکنان باشیم

عضو شورای اسلامی شهر گفت: امیدوارم شاهد اتفاقات خوبی از طرف شهرداری برای نیروی انسانی مدیریت شهری باشیم و قبل از اینکه گلایه های آرام و بحق سرمایه های انسانی به اعتراض، تجمع و تحصن تبدیل و فضای سوء استفاده را برای فرصت طلبان فراهم نماید برنامه ریزی ها و اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، رضا امینی صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و سی و یکمین صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با عنوان اینکه: تسلیت عرض می کنم شهادت امام محمد تقی حضرت جواد الائمه علیه السلام را و همچنین درگذشت چهره خدوم ورزشی استان زنده یاد محمد پاکروان را به جامعه ورزشی و خانواده ایشان تسلیت عرض میکنم، بیان داشت: در طول زمان نگاه های حاکمان ، مدیران، مالکان ثروت و صاحبان قدرت  به افراد زیر مجموعه خود متفاوت بوده است، ابتدا آنها را نیروی های کار و سپس کارگر نامیدند و با رشد جوامع، عنوان آنها به نیروی انسانی و سپس منابع انسانی تغییر یافت و در دنیای امروزی به ایشان، سرمایه های انسانی گفته می شود که حقیقتاً مهمترین عنصر پیشرفت و توسعه، همین سرمایه های گران سنگ هستند که بار اصلی اجرا در مسیر پیشرفت به دوش آنان است.

وی افزود: قطعا ًرسیدگی و ساماندهی های امور مرتبط به این منابع، ضمن تحصیل رضایتمندی و افزایش انگیزه، موجب ارتقاء کیفیتِ فعالیت آنان است.

امینی اظهار داشت: اینجانب برخود فرض می دانم، از زحمات همه مدیران ، کارکنان و کارگران زحمت کش شهرداری که سالهای متوالی افتخار همکاری با آنها را داشته ام صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.

عضو شورای اسلامی شهر تصریح کرد: با کمال تاسف باید اذعان داشت که در شرایط خاص اقتصادی که سفره مردم هر روز  در حال کوچک تر شدن است، اقشار آسیب پذیر ازجمله قشر کارمندان و کارگران در وضعیت بسیار بغرنج و سخت معیشتی به سر برده و روزگار سختی را می گذرانند.

وی ادامه داد: اظهارات مدیران شهرداری، بویژه شهردار اصفهان حکایت از وضعیت مطلوب درآمدی شهرداری دارد. لذا انتظاراست در این شرایط، نگاه مدیریت شهری به سرمایه های انسانی، مقداری بهبود یابد.

به نظر می رسد، دیدگاه اعضای شورای اسلامی شهر در این خصوص کاملاً مثبت بوده و آمادگی هرگونه همکاری با شهرداری برای بهبود وضعیت حقوق و مزایای سرمایه های انسانی مشهود است.

 امینی با بیان اینکه، همانگونه که رئیس شورای اسلامی شهراشاره کردند در بودجه مصوب و اصلاح بودجه های سالیانه امکان مساعدت در این زمینه وجود دارد، اظهار داشت: امیدوارم شاهد اتفاقات خوبی از طرف شهرداری باشیم و قبل از اینکه گلایه های آرام و بحق سرمایه های انسانی به اعتراض، تجمع و تحصن تبدیل و فضای سوء استفاده را برای فرصت طلبان فراهم نماید برنامه ریزی ها و اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً عزیزان معترض، (مانند کارکنان شریف و ایثارگر سازمان آتش نشانی و ناوبران خدوم اتوبوسرانی که درهفته قبل و هفته های گذشته شاهد گلایه ها و تجمع آرام آنها بودیم)، درک عمیقی از شرایط داشته و خواهند داشت لیکن نابرابری و تبعیض ها، خصوصاً  در حقوق و دستمزد و شرایط استخدامی بیشترین زمینه رنجش آنان را فراهم نموده است.

امینی افزود: انشالله هرچه زود تر شاهد تلاش بیشتر شهرداری اصفهان در جهت بهبود حقوق و مزایای کارکنان خدوم شهرداری  و اقدامات اساسی در خصوص تبیین شرایط و توجیه کارکنان در زمینه تفاوت های قانونی در نوع قراردادهائی که بعضاً به دلیل محدودیت های قانونی اتفاق می افتد و همچنین رفع تبعیض های احتمالی مورد ادعای آنان باشیم