• 1399-05-12 09:39
  • کد محتوا:1655
باید تلاش کنیم، خرافاتی که چتر خود را بر سر عزاداری اباعبدالله (ع) سایه انداخته کنار بزنیم

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: خبرنگاران دیدبان های با انصاف هستند که در نوشته های خود نباید به دنبال بزرگ نمایی و کوچک نمایی کردن باشند، خبرنگاران باید رعایت حال مردم و حق و حقوق مردم را در دستور کار داشته باشد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و سی و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار  کرد: امروز در میان دو عید سعید قربان و غدیر قرار گرفته‌ایم که این موضوع را تبریک و تهنیت میگویم و امیدواریم که بهره کافی را از این سفره ببریم، همچنین توان امام هادی(ع) را نیز تبریک عرض می کنم و امیدوارم با کمک ائمه مسیر زندگی خود در دنیا و سعادت در آخرت را رقم بزنیم.

وی افزود: روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی را پیش رو داریم، این اتفاق با حضور وزرای خارجه کشورهای اسلامی در قاهره به این عنوان نام گذاری شد، اگر صحبت از حقوق بشر هست دین مبین اسلام آن حقوق بشر است چرا که در دین اسلام همه انسان ها از کرامت و حرمت برخوردار هستند و خداوند در قرآن از کرامت انسان صحبت می کند. در بسیاری از آیات قرآن  بارها برای خطاب قرار دادن از یا ایهاالناس استفاده می کند که این موضوع هم مر حقوق بشر هست.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: روز عید سعید قربان رهبری طی گفت و گویی چند نکته در خصوص حج، مباحث اقتصادی و همچنین عزاداری اباعبدالله داشتند که در یکی از سخنان خود فرمودند در خصوص محرم معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا می گوید.

نصر اصفهانی با بیان اینکه ضرورت فاصله گذاری های اجتماعی در همه برنامه ها و نشست ها و جلسات باید جدی گرفته شود، گفت: با وجود کرونا همه دست‌اندرکاران امروز تبلیغاتی ماموریت سختری دارند تا به وضعیت کرونا در شهر بیشتر توجه شود و رعایت ها بیشتر شود، اما در محرم شهر اصفهان باید مملو از نماد عاشورایی و پرچم عزا باشد و جلمات بزرگان در خصوص عاشورا باید در شهر حضور داشته باشد.

وی تاکید کرد: ما باید تلاش کنیم تا خرافاتی که چتر خود را بر سر عزاداری اباعبدالله سایه انداخته کنار بزنیم و اصل ماجرا و آنچه هدف عاشورا بوده است را بیش از پیش تببین کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: اگر تبلیغات به سمتی حرکت کند که نذورات به سوی بسته هایی برای افراد نیازمند برود و اقلام بهداشتی نذر شود اتفاق خوبی رخ می دهد و فرض لازم این است که همه مبلغین چنین جهتی را دنبال کنند.

نصر اصفهانی تصریح کرد: ۱۷ مرداد روز خبرنگار که به مناسبت شهادت شهید صارمی همراه است، خبرنگاران دیدبان های با انصاف هستند که در نوشته های خود نباید به دنبال بزرگ نمایی و کوچک نمایی کردن باشند، خبرنگاران باید رعایت حال مردم و حق و حقوق مردم را در دستور کار داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هر یکشنبه یک افتتاح به جهت اینکه مجدد شهر اصفهان وارد شرایط سختری در زمینه کرونا شد، این افتتاح ها به صورت مجازی برگزار می شود، گفت: با محدودیت های ایجاد شده نمی توان حق مطلب را ادا کرد، تقدیر و تجلیل حضوری باید در دستور کار باشد، اما به صورت غیر حضوری مجبوریم به همین حداقل ها بسنده کنیم، هر یکشنبه یک افتتاح را به هر شکل تا پایان سال برپا خواهیم کرد و مردم باید بدانند که در هر محله هر هفته اتفاقات نو رخ می دهد.