• 1399-05-26 09:14
  • کد محتوا:1686
امور بازنشستگان باید مورد توجه دولت قرار گیرد / خانه هنرمندان،خانه امید و پناه هنرمندان است

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: از جمعه حال و هوای شهر اصفهان محرمی خواهد شد و در این شرایط و وضعیت خاص همه دست‌اندرکاران باید به گونه ای برگزاری عزاداری ها را دنبال کنند که سلامت مردم در اولویت باشد و سلامت عزاداران باید دارای اهمیت باشد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز (یکشنبه)  در یکصد و سی و ششمین صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: روز خانواده و تکریم بازنشستگان عزیز را تبریک عرض می کنم و امیدوارم در مسیر طی شده قدر بازنشستگان و پیشکسوتان و بزرگان خود را بدانیم، یکی از بنیان هایی که باید مورد توجه باشد بنیان خانواده است که اگر مورد غفلت واقع شود خسارت های زیادی را به بار می آورد. 

وی افزود: بر همه نهادهای تعلیم و تربیت لازم است که به نهاد خانواده توجه داشته باشند و وضعیت تقویت و انسجام خانواده ها را دنبال کنند همچنین خانواده ها باید در این شرایط خاص و ویژه استحکام خود را حفظ کنند تا فرزندان متمایل به ماندن در خانواده باشند و انسجام خانواده بیش از پیش تقویت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: امور بازنشستگان باید مورد توجه دولت قرار گیرد، بازنشستگان سی و حتی بیش از سی سال از عمر و جوانی خود را برای میهن هزینه کرده اند و امروز آنها در دوران آبروداری در شرایط سخت باید کمک شوند.

نصر اصفهانی گفت: امروز سالروز بازگشت آزادگان عزیز به میهن اسلامی است و همواره خود را مدیون ایثار گری های آزادگان و شهدای گرانقدر و جانبازان عزیز می‌دانیم و همیشه باید به یاد داشته باشیم که آنها در چه شرایط سختی راست‌قامت بودند تا قد مردم ایران در برابر دشمن خم نشود و باید همواره قدردان زحمات این افراد باشیم و از بیت المال و حق الناس دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه بارها و بارها درخواست شده که باید به سوی شفاف سازی و حذف موارد دست و پاگیر امور‌ در شهرداری پیش برویم، گفت: باید امور مردم را به پیش ببریم و ابزار آسایش مردم فراهم شود، البته هنوز با مطلوب فاصله داریم و مردم در پیچ و خم اداری درگیر هستند و باید در مناطق سازمان ها و شهرداری ها تسهیل امور را در دستور کار قرار دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: شهرداری اصفهان اگر تصور می کند که اصلاح لایحه و مصوبه می تواند گره ای را باز کند این کار را انجام دهند، شرایط ما شرایط مطلوبی نیست و مردم معطل هستند و شهرداری ها کار مردم را سریع راه نمی اندازند، باید تلاش کنیم و از هر طریق ممکن فعالیت مردم را تسریع کنیم.

نصر اصفهانی تصریح کرد: در خصوص ارگ جهان نما چندین جلسه گذاشته شده است، اما فعالیت افرادی که آنجا سرمایه گذاری کردند دچار مشکل است و به مدیریت شهری اندکی بی اعتماد شدند و ما نقش چوپان دروغگو را در جهان نما بازی می کنیم، ما باید در حیطه خدمتی خود تلاش کنیم، اگر جهان نما رونق نگیرد شاید دیگر نتوان رونق را به این مجموعه باز گرداند.

وی تاکید کرد: خانه هنرمندان باید مورد توجه قرار گیرد، در این زمینه اعضای شورا مذاکراتی را انجام داده‌اند، همچنین هنرمندان طوماری با ۱۵۰۰ امضا جمع آوری کردند که در آن خواسته شده بودند که این خانه در اختیار هنرمندان باشد، این خانه امید دل هنرمندان و پناه هنرمندان است و امیدواریم مورد توجه قرار گیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: صدا و سیمای مرکز اصفهان همکاری خوبی بر اساس انعقاد قرار دادها با مدیریت شهری دارند، اما انتظار داریم که بیش از قرار داد هم می تواند خدمت رسانی کند و آنچه ساری و جاری است در صدا و سیما مرکز اصفهان خارج از قرار دادها هم مبادرت به تهیه خبر کنند. این درحالی است که در دوره های گذشته از جلسات شورا خبر تهیه می شد ولی مدتی است که این اتفاق رخ نمی دهد و اخبار شورای شهر اخباری خوشحال کننده و امیدواری برای شهروندان اصفهانی است.

وی خاطرنشان کرد: از جمعه حال و هوای شهر اصفهان محرمی خواهد شد و در این شرایط و وضعیت خاص همه دست‌اندرکاران باید به گونه ای برگزاری عزاداری ها را دنبال کنند که سلامت مردم در اولویت باشد و سلامت عزاداران باید دارای اهمیت باشد.