• 1399-06-23 15:32
  • کد محتوا:1774
در تلاشیم بخشی از مشکل هنرمندان را برطرف کنیم

رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: برای نخستین بار بودجه لازم برای حمایت از تولیدات سینمایی و تئاتر در شهرداری اصفهان تخصیص یافت.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، مهدی مزروعی صبح امروز (یکشنبه) در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در یکصد و سی و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تسلیت ارتحال آیت‌الله صانعی و آرزوی سلامتی برای همه مبتلایان به کرونا اظهار داشت: نیمه دوم سال 98 و نیمه اول سال 99 آبستن حوادثی بود که ضربات سنگینی را به فرهنگ و ورزش کشور وارد کرد.
وی ادامه داد: این اتفاقات در 25 آبان آغاز، با سقوط هواپیمای اوکراینی شدت گرفت و تا الان با شیوع بیماری کرونا ادامه دارد.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مهم ترین اتفاقات در این زمینه افزایش صد درصدی بودجه‌های برنامه‌ای شهرداری اصفهان در حوزه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی بود، افزود: بودجه کافی برای تئاتر شهر اختصاص یافت و نظارت بر اجرای آن ادامه داشته و دارد، و برای تماشاخانه‌های کوچک تئاتر بودجه های لازم اختصاص یافت.
وی اضافه کرد: این امر در کوتاه مدت منجر به اضافه شدن تعداد صندلی‌های تماشای تئاتر در شهر اصفهان شد.
مزوعی با بیان اینکه بودجه لازم برای حمایت از تولیدات سینمایی و تئاتر تخصیص یافت، تصریح کرد: منظر فرهنگی چهارباغ پس از تعابیر مختلف و کمی هم سردرگمی تصویب و تثبیت شد و بودجه لازم در این زمینه تخصیص یافت.
وی با بیان اینکه با بررسی روند اقدامات صورت گرفته در حوزه فرهنگی شاهد ارتقای اقدامات در این زمینه بوده است، ادامه داد: در این راستا از همه پروژه‌‌های مناطق بازدید میدانی داشته ایم و عملکرد خوبی را از نزدیک شاهد بوده‌ایم.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص منظر فرهنگی چهارباغ ادامه داد: چندین ماه پیگیری داشتیم و در نهایت با مجموعه‌ای به توافق رسیدیم و قرارداد لازم در این زمینه منعقد شده است.
وی با بیان اینکه در گذشته مطالبات قشر فرهنگی کمتر مورد توجه بوده است، افزود: این امر به دلایل پیگیری نشدن لازم، ایرادات ساختاری و ... بوده است و با پیگیری های صورت گرفته این مطالبات پرداخت شد و برنامه‌ریزیها به گونه‌ای انجام شد که دیگر این تاثیر در پرداخت مطالبات ایجاد نشود.
مزروعی با بیان اینکه چندین ماه است که رویدادهای فرهنگی تعطیل شده و این امر هنرمندان را در مضیقه قرار داده است، ادامه داد: بیکاری هنرمندان را طی سه هفته گذشته در جلساتی با حضور معاون فرهنگی شهرداری پیگیری کردیم و در این زمینه حمایت از تولیدات را در دستور کار قرار خواهیم داد تا بتوان بخشی از مشکل هنرمندان را برطرف کرد.