• 1399-07-06 11:14
  • کد محتوا:1794
اصفهان از شناخته شده‌ترین شهرها در بین گردشگران داخلی و خارجی است

رئیس کمیسیون حمل ونقل و فنآوری اطلاعات شورای اسلامی شهر گفت:  شهرداری اصفهان به عنوان بزرگترین حامی صنعت گردشگری در استان با استفاده از تمامی ظرفیت‌ های موجود در مجموعه مدیریت شهری توانایی ایجاد بستری نوین در توسعه گردشگری را داشته و در هر زمینه‌ ای آمادگی همکاری با سرمایه‌ گذاران بخش‌ خصوصی، دستگاه‌ های اجرایی و سازمان‌ های مردم نهاد را دارد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، امیراحمد زندآور صبح امروز (یکشنبه) دریکصد وچهلمین صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس، نام ‌آشناترین واژه در قاموس حماسه ‌های عزت آفرین ایران است، هشت سالی که شهدا، جانبازان و ایثارگران ایران اسلامی، با دلاور مردی، ایثار و گذشت خود جان و مال خود را در طبق اخلاص گذاشته و نگذاشتند خاک وطن به دست دشمن بیافتد.

وی افزود: هفته دفاع مقدس یادآور روزهای حماسه، رشادت، ایثار و ازخودگذشتگی غیور مردانی است که اقتدار و استقلال امروز کشور مرهون صلابت، استقامت، پایداری و مجاهدت‌های آن‌هاست و ما باید با تمام توان در راستای حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس گام برداریم.

رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را به تمامی رزمندگان و یادگاران 8 سال دفاع مقدس، جانبازان، خانواده های معزز شهدا، ایثارگران، آزادگان و مردم شهیدپرور و ولایتمدار ایران اسلامی بویژه مردم انقلابی و همیشه درصحنه استان اصفهان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

زندآور تصریح کرد: هفتم مهرماه، روز آتش نشانی و ایمنی، روز قدردانی از تلاش های شبانه روزی آتش نشانان پر تلاش و ترویجگران فرهنگ ایمنی و پیشگیری از حوادث و سوانح در جامعه است. پیامبراسلام (ص) فرموده اند کسی که دست هایی از مسلمانان را از خطر سیل یا آتش سوزی نجات دهد، بهشت بر او واجب می‏شود.

وی تاکید کرد: آتش‌نشانان با هدف نجات جان و مال انسان‌ها از حوادث و رویدادها از جان خود گذشته و با دلاوری و رشادت می‌کوشند تا امید و شادی را برای آسیب‌دیدگان به ارمغان آورند، آتش‌نشانان چه در میان شعله‌های آتش و چه در میان سایر رویدادها با سرعت عمل و دقت و با قبول صدمات جانی متعدد تلاش دارند تا به کالبد شهر و انسان‌ها جانی تازه بخشند، امروزه با ارتقاء سطح شاخص های كیفیت زندگی، این قشر علاوه بر حضور در صف اول خدمت رسانی به آسیب دیدگان در شهرها و روستاها، در هنگام وقوع حوادث و سوانح غیرمترقبه نیز در خط مقدم امداد و نجات به آسیب دیدگان قرار دارند.  بدون تردید تلاش تمام آتش نشانان و فداكاری آنان كه با ایثار و ازخودگذشتگی، در پی نجات جان هم نوع خود هستند ستودنی است.

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: با عرض تبریک روز آتش نشانی و خدمات ایمنی به پاس تلاش های شایسته امدادگران و نیروهای خدوم سازمان آتش نشانی برخود واجب می دانم از تلاش های شبانه روزی كلیه آتش نشانان زحمتكش شهر اصفهان تقدیر و تشكر نموده  و توفیق و سلامتی این عزیزان  را از خداوند متعال خواستارم.

زند آور گفت: 27 سپتامبر روز جهانی گردشگری است، صنعت پیشتاز گردشگری راهکاری برای دستیابی جوامع به رشد فراگیر اقتصادی، توانمند‌سازی شهروندان به واسطه ایجاد اشتغال، حفظ محیط‌ زیست، حفظ و اشاعه هویت و فرهنگ بر اساس سنت و ارسال پیام صلح و دوستی به ملت‌ هاست. در بیشتر کشور‌ها اقتصاد ملی به صنعت گردشگری آن کشور وابسته است، کشور ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی اضافه کرد: ایجاد انگیزه‌ سرمایه‌ گذاری در حوزه گردشگری و مشارکت عامه مردم در این بخش می‌ تواند روزنه‌ ای در مسیر شکوفایی شهر ایجاد کند و ضمن بهره‌ مندی شهروندان از منافع اقتصادی، فرصت بیشتری را برای ورود آنها به این حوزه ایجاد نماید، اصفهان از شناخته شده‌ترین شهرها در بین گردشگران داخلی و خارجی است، اغلب گردشگرانی که برای تماشای بناهای تاریخی یا فرهنگ ایرانی به کشورمان سفر می‌کنند، ابتدا به اصفهان می‌ آیند. استان اصفهان به ‌عنوان قطب گردشگری جهان و ایران، بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی شناسایی شده دارد که از میان آنها افزون بر یک‌ هزار و ۸۰۰ اثر ثبت ملی شدند،  هفت اثر از آثار تاریخی اصفهان به ثبت جهانی رسیده و کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است. اصفهان با دارا بودن یک سوم صنایع دستی جهان و نیمی از صنایع دستی کشور به 'شهر صنایع دستی جهان' مشهور است. این جایگاه اهمیت موضوع گردشگری و توریسم را برای شهر اصفهان دوچندان می کند.

زندآور تصریح کرد: با نگاهی به شرح وظایف شهرداری‌ ها می‌توان دریافت که این نهاد مردمی می‌ تواند کمک شایانی در راستای توسعه صنعت گردشگری ایفا کند و بدون شک با توجه به امکانات و منابع مالی شهرداری‌ ها، تحقق توسعه توریسم شهری دور از ذهن نیست. شهرداری اصفهان به عنوان بزرگترین حامی صنعت گردشگری در استان با استفاده از تمامی ظرفیت‌ های موجود در مجموعه مدیریت شهری توانایی ایجاد بستری نوین در توسعه گردشگری را داشته و در هر زمینه‌ ای آمادگی همکاری با سرمایه‌ گذاران بخش‌ خصوصی، دستگاه‌ های اجرایی و سازمان‌ های مردم نهاد را دارد.

وی ادامه داد: ضمن تبریک روز جهانی گردشگری به همه شهروندان و دست اندرکاران این حوزه، امیدوارم با تلاش و کوشش در جهت تحقق آینده‌ ای روشن برای شهر اصفهان و معرفی ظرفیت‌ های غنی این شهر زیبا و تاریخی گام برداریم.