• 1399-09-02 16:51
  • کد محتوا:1924
تذکر میراثی محمدی به نوروزی

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهردار اصفهان سریعاً موضوع ساخت ساز در حریم منظری پل خواجو را پیگیری و در صورت بروز تخلف در این زمینه با متخلفان در هر جایگاهی برخورد قانونی و گزارش اقدامات و بررسی‌ها را در جلسه آتی شورا برای آگاهی افکار عمومی اعلام کند.

به گزارش اداره ارتباطات و امورین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، کوروش محمدی صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و چهل و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: اخیراً در فضای مجازی تصویر و خبر مبنی بر ساخت‌وساز یک واحد ساختمانی در حریم منظری پل خواجو منتشر و در آن به ساخت و ساز خلاف قانون یا صدور مجوز غیرقانونی برای ارتفاع بیش از حریم قانونی و طبقات مازاد اشاره شده است.

کوروش محمدی به شهردار اصفهان تذکر داد سریعاً موضوع را پیگیری و در صورت بروز تخلف در این زمینه با متخلفان در هر جایگاهی برخورد قانونی شده و گزارش اقدامات و بررسی‌ها را در جلسه آتی شورا برای آگاهی افکار عمومی اعلام کند.

وی با تاکید بر اینکه بافت تاریخی اصفهان میراث تاریخ و هویت اصفهان بوده و امانتی است که باید بی کم و کاست به نسل‌های بعدی تحویل داده شود، تصریح کرد: همه اعضای شورا در صیانت از حریم تاریخی و میراث کهن اصفهان هیچ‌گونه مماشاتی ندارند.

محمدی گفت: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باید با تشکیل یک تیم موارد اینچنینی را در شهر پیگیری کرده و در این راستا فعال‌تر و پویاتر عمل کند.