• 1399-09-09 17:12
  • کد محتوا:1934
هر یکشنبه یک افتتاح، برنامه ای امیدبخش است

رئیس شورای اسلامی شهر گقت: اعتبار علمی یک دانشگاه نه با یک سخنرانی فرومی‌ریزد نه ارتقا می‌یابد بنابراین به اساتیدی که درباره سخنان جلسه گذشته شورا اظهار نظر کردند درخواست می‌کنم با سعه صدر برخورد کرده و اجازه گسترش تفکر نقادانه در جامعه را بدهند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصراصفهانی صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: پدیده وارونگی هوای اصفهان با شروع فصل سرد سال یکی از چالش‌های پیشرو است بنابراین اگر نتایج مربوط به تحقیقات منشایابی آلودگی‌های زیست محیطی اصفهان در اختیار قرار گیرد، می‌توانیم از آن برای کاهش آلودگی‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: هفته گذشته مطلبی در این خصوص در صحن شورای شهر مطرح و درخواست شد که دو دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان نتیجه تحقیقات خود را هرچه زودتر ارائه کنند اما رسانه‌ها براساس آنچه گفته شده بود موضوع را تبیین نکردند که سبب بروز برداشت‌های غیرواقعی از این اظهارات شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه دانشگاه صنعتی نتایج تحقیقات خود در این زمینه را ارائه داده است، تصریح کرد: ضمن تقدیر از مکاتبه حرفه‌ای دانشگاه صنعتی و کادر علمی هر دو دانشگاه، باید اذعان کرد که اعتبار علمی یک دانشگاه نه با یک سخنرانی فرومی‌ریزد نه ارتقا می‌یابد بنابراین به اساتیدی که درباره سخنان جلسه گذشته شورا اظهار نظر کردند درخواست می‌کنم با سعه صدر برخورد کرده و اجازه گسترش تفکر نقادانه در جامعه را بدهند.

وی با بیان اینکه معاونت برنامه‌ریزی شهرداری باید اطلاعات در این خصوص را به شورای شهر ارائه دهد، ادامه داد: به هر حال گلایه از تأخیر در ارائه این تحقیقات وجود دارد زیرا قرار بوده با توجه به ضرورت این مطالعات، نتایج آن ۱۵ ماهه ارائه شود اما ارائه این نتایج حداقل با یک سال تأخیر انجام شده است.

نصراصفهانی اضافه کرد: به وجود موانع بر سر راه انجام این تحقیقات واقف هستیم اما نیاز است زمانی که قراردادهای مشابه توسط شهرداری منعقد می‌شود، موانع موجود نیز در آن در نظر گرفته شده و مطالعات در زمان مقرر به پایان برسد.

وی تاکید کرد: چنانچه شهرداری تعهداتی برای پرداخت به موقع در این زمینه داشته نیز باید این موارد بررسی و در اسرع وقت پرداخت‌ها انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: معاونت برنامه‌ریزی شهرداری ضمن پیگیری انجام اینگونه مطالعات در موعد مقرر، باید بدون در نظر گرفتن مصالح، در جهت منافع مردم نتایج مطالعات مذکور را در اختیار قرار دهد تا اقدامات برای کاهش منابع آلاینده هوای اصفهان هرچه زودتر انجام شود تا بیش از این سلامت مردم به خطر نیفتد.

میان مدیران مناطق رقابت ایجاد شده است

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود، مقرر شده که برنامه «هر یکشنبه یک افتتاح» با گزارش مدیر منطقه برای اعضای شورا همراه باشد و اگر زمینه برای افتتاح حضوری فراهم بود، از این طریق اجرا شود اما اگر شرایط مهیا نبود به‌طور مجازی این اتفاق رخ دهد.

نصراصفهانی تاکید کرد: برگزاری این برنامه سبب امیدبخشی به مردم شده و آن‌ها می‌بینند که در شهر چه اقداماتی انجام شده است؛ شورا و شهرداری نیز از این فرایند حمایت لازم را خواهند داشت.

وی ادامه داد: مدیران مناطق وقتی بدانند که باید در موعد مقرر پروژه‌ها را افتتاح کنند، تلاش شبانه روزی در این خصوص خواهند داشت و علاوه بر سرعت بخشیدن به پروژه‌ها، رقابت سالمی نیز بین مناطق به‌وجود خواهد آمد.