• 1399-09-09 17:47
  • کد محتوا:1938
ساخت مرکز جدید کنترل ترافیک شهرداری مورد توجه ویژه ای قرار گیرد

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مرکز با توجه به گستردگی و تنوع خدماتی که به شهروندان، نهادهای امنیتی، استانداری، پلیس راهور، اورژانس، آتش نشانی، سازمان ها، دانشگاه ها و ... ارائه می کند همواره به عنوان یکی از اصلی ترین بازوهای اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک محسوب شده و نقش زیادی در بهبود شرایط ترافیکی شهر ایفا می کند

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، امیر احمد زندآور صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان اظهار کرد: باری دیگر یکی از فرزندان برومند و شایسته کشورمان که عمر با برکت خود را در راه اعتلای پرچم اسلام و نام ایران صرف نمود شهد شیرین شهادت را نوشید و روح بلندش آسمانی شد، شهید دکتر محسن فخری‌ زاده مهابادی یکی از مدیران خلاق و برجسته این مرز و بوم بود که نقش بسزایی در ارتقاء توان دفاعی و بازدارندگی کشور داشت و ناجوانمردانه مورد هجمه تروریست ‌های بزدل قرار گرفت و به شهادت رسید.

وی افزود: بی ‌تردید ترور دانشمندان ایرانی، نمادی آشکار از شکست و زبونی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی در برابر پیشرفت‌ های علمی، سیاسی و دفاعی است که آنان را به انتقام جویی از ملت مقاوم ایران اسلامی با این نوع از جنایت‌های کثیف وادار کرده است. 

زندآور در ادامه گفت: دشمنان کوردل بدانند که با شهادت فخری زاده‌ها، هیچ خللی در اراده پولادین ملت بزرگ ایران در مسیر توسعه و پیشرفت ایجاد نخواهد شد. اینجانب با درود به روح مطهر این شهید بزرگوار و ابراز همدردی با خانواده محترم ایشان، این ضایعه را به جامعه علمی کشور و مردم انقلابی ایران تسلیت عرض نموده و برای عموم بازماندگان ایشان صبر و اجر از درگاه خداوند بزرگ مسالت دارم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان به عنوان اصلی ترین متولی کنترل وضعیت ترافیک شبکه معابر کلان شهر اصفهان در حال حاضر در فضایی سوله مانند روی پشت بام پارکینگ عمومی طالقانی با حدود 45 نفر نیرو مشغول به فعالیت است، این مرکز با توجه به گستردگی و تنوع خدماتی که به شهروندان، نهادهای امنیتی، استانداری، پلیس راهور، اورژانس، آتش نشانی، سازمان ها، دانشگاه ها و ... ارائه می کند همواره به عنوان یکی از اصلی ترین بازوهای اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک محسوب شده و نقش زیادی در بهبود شرایط ترافیکی شهر ایفا می کند.

زندآور اضافه کرد: با این وجود متاسفانه این مرکز به دلایلی شرایط مناسب را جهت خدمت رسانی هر چه بهتر به شهروندان و سایر ذینفعان در امر کنترل و مدیریت ترافیک ندارد که به دو مورد از این مشکلات اشاره می نمایم، اولا رعایت اصول پدافند غیر عامل در جانمایی این مرکز از اهمیت زیادی برخوردار است. متاسفانه مرکز کنترل ترافیک در حال حاضر در مرکز شهر قرار گرفته، دسترسی مناسبی به معابر بزرگراهی ندارد، روی یک پارکینگ عمومی جانمایی شده است و ساختمان مرکز از امنیت کافی برخوردار نیست. همه این عوامل باعث می شود تا در شرایط غیر عادی، بروز اختلال جدی در عملکرد مرکز، غیر فعال شدن تجهیزات هوشمند مانند چراغ ها و هرج و مرج در سطح شهر بسیار محتمل باشد،  می بایست ساخت مرکز جدید کنترل ترافیک شهرداری مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به تنوع و حجم فعالیت های مرکز همچنین چالش های مختلفی که این مرکز روزانه با آن ها روبرو است، هماهنگی لازم بین چارت سازمانی موجود و فعالیت های کاری مرکز وجود ندارد، متاسفانه در حال حاضر همه نیروهای مرکز دارای سمت کارشناسی هستند، در همین راستا نیاز است بین سطح مدیریت و سطح کارشناسی، سطوح دیگری نیز تعریف گردد.