• 1399-09-16 09:31
  • کد محتوا:1954
کارکنان شهرداری هیچگونه نگرانی در مورد قراردادشان نداشته باشند

رئیس شورای اسلامی هر گفت: نمایندگان مجلس در بودجه 1400 سهم زاینده رود را فراموش نکنند، تامین اعتبارات برای زاینده رود از سهم اعتبارات شهری و استانی امکان پذیر نیست، نمایندگان اصفهان یکی از وظایف مشخص خود را بازگرداندن آب به زاینده رود دانسته و امیدوارم در این زمینه تلاش اساسی داشته باشند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصراصفهانی صبح امروز (یکشنبه) دریکصد و پنجاهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: 16 آذر روز دانشجو را گرامی می‌داریم، دانشجویان در صحنه های مختلف نقش‌های مهمی بازی کردند و در جریانات سیاسی فرهنگی و اجتماعی کشور چه در قبل و چه پس از انقلاب نقش اساسی داشته اند.

وی افزود: گرامی می دارم یاد سه دانشجوی عزیز را که در جریان سفر ریچارد نیکسون به ایران در کنار دیگر دانشجویان فریاد آزادی خواهی سر دادند و شهید شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: در هفته گذشته طرحی در مجلس شورای اسلامی مطرح و تصویب شد که بر اساس آن مجدد بخشی از اختیارات شوراها را کم می شود. شوراها به عنوان مجلس‌های محلی و پس از 22 سال بالندگی از اشتباهات فاصله گرفته اند و با سرعت در خط مواجه با مردم بیشترین خدمات را به شهروندان ارائه می دهند و باید روز به روز به اختیارات این افراد افزوده شود. غالب نمایندگان مجلس در دوره های مختلف نه تنها به دنبال افزایش اختیارات شوراها نبوده اند بلکه برای کاهش آن دست به مصوباتی زده‌اند که مصداق این مصرع هستند که "یکی بر سر شاخه بن می برید" شدند. چنانچه شوراها به ضعف کشیده شوند بیشترین خسارت را مجلسیان خواهند دید. 

نصر اصفهانی اضافه کرد: در روزهای اخیر نمایندگان خواسته یا ناخواسته با واگذاری عوارض به وزارت کشور که قانونا در اختیار شوراها بود چوب حراج را به شوراها و اختیارات آنها زدند. از اعضای شورای نگهبان می خواهم در جهت خدمت به منافع مردم نسبت به بازگرداندن نقش شورا در این لایحه اقدام کنند و اختیارات قبلی شورا را که 22 سال بر آن جاری و اعمال می شده اقدام کنند و تصریح قانونی بر اختیار شورا بر تعیین عوارض و اخذ آن به صورت محلی بوده را اصلاح نمایند. 

وی تصریح کرد: امیدوارم افراد در مجلس و شورای نگهبان به شوراها نگاه بازتری داشته باشند، نمایندگان مجلس در بودجه 1400 سهم زاینده رود را فراموش نکنند، تامین اعتبارات برای زاینده رود از سهم اعتبارات شهری و استانی امکان پذیر نیست، نمایندگان اصفهان یکی از وظایف مشخص خود را بازگرداندن آب به زاینده رود دانسته و امیدوارم در این زمینه تلاش اساسی داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: کارمندان شهرداری بدانند که یکسان سازی در حقوق مزایا برای کارکنان شهرداری در نظر گرفته شده است و قرار داد این عزیزان به دو شرکت شهر و کار و نیک اندیش سپرده شده تا حقوق مزایا افراد به درستی در نظر گرفته شود و کارمندان هیچگونه دلهره و نگرانی نداشته باشند.

نصر اصفهانی ادامه داد: در خصوص کارگرانی بود که قراردادهای آنها کارگری بود تنگاناها و مشکلاتی وجود داشته با درخواست خودشان قرارداد این عزیزان از کارگری به کارمندی تغییر کند. مجموعه مدیریت شهری آمادگی لازم را در این زمینه دارد.

وی به تعاونی‌های مسکن سازمان‌ها هشدار داد و گفت: تعاونی‌های مسکن که خدمات خوبی را به کارکنان خود می‌دهند و انصافا خدمات این عزیزان برای تامین مسکن قابل تامین و تشکر هست. وقتی پرونده‌ها در تعاونی مسکن در نظر گرفته می شود احتیاط خریدها در ابتدا انجام نمی شود و مشکلات تعاونی های مسکن آغاز می شود. لطفا همه هیات مدیره های تعاونی مسکن نسبت به خرید زمین‌ها احتیاط لازم را داشته باشند.