• 1399-09-30 15:04
  • کد محتوا:1989
وزارت کشور عامل چند دستگی تأمین نیرو در شهرداری ها

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: باید برای دریافت سهم آلایندگی شهر از بودجه ملی و استانی در جهت رفع مشکلات زیست محیطی، تجدیدنظر شود

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، اصغر برشان صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به نقش اساسی مرکز کنترل ترافیک در ساماندهی و رفع مشکلات ترافیکی، اظهار کرد: باید استقرار این مرکز در مکانی متناسب با نیاز آن باشد اما مراکز فعلی در مکان مناسبی قرار نگرفته‌اند.

وی از شهردار اصفهان و معاونت حمل ونقل ترافیک درخواست کرد: در جایگزینی و استقرار مکانی مناسب با رعایت تمام ابعاد ایمنی و امنیتی و مناسب با نیاز شغلی تسریع شده و ساختار سازمانی پرسنل این مرکز به نحوی که توان پاسخگویی به نیازهای ترافیکی شهر باشد، اصلاح و تصویب شود.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: ساختار پرسنلی نیروی انسانی در شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته شهرداری‌ها توسط وزارت کشور دچار چنددستگی در تأمین نیرو شده است که این امر به دلیل بعضی تبعیض‌ها در شرکت‌های تأمین نیروی انسانی نارضایتی‌هایی برای کارگران و کارمندان شهرداری و سازمان‌های وابسته ایجاد کرده است.

وی با تشکر از اقدامات انجام شده در راستای رفع تبعیض در این شرکت‌ها، تصریح کرد: نیاز است شهرداری و سازمان‌های وابسته در این خصوص توجه بیشتری داشته و همسان‌سازی مزایا و مناسبت‌ها همانند سایر کارکنان شهرداری در مشاغل همسان محقق شود.

برشان افزود: هفته گذشته و همزمان با فصل سرما میزان آلودگی هوا برای کودکان، سالمندان و بیماران زمینه‌ای در کلانشهر اصفهان ناسالم بود به طوری که منجر به تعطیلی ادارات نیز شد؛ این در حالی ست که آلودگی هوا به دلیل محدودیت‌های کرونایی و محدود کردن عبور وسایط نقلیه در شب و کاهش محسوس‌تر تردد وسایط نقلیه کم نشده بود.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد عامل عمده آلاینده‌های زیست محیطی اصفهان مربوط به عواملی به‌جز وسایل نقلیه به‌ویژه صنایع آلاینده است، گفت: سهم کلانشهر اصفهان از عوارض صنایع آلاینده محیط زیست بسیار ناچیز است بنابراین مسئولان مربوطه باید با کارشناسی مجدد ضمن کنترل و توسعه حمل‌ونقل عمومی و پاک در سهم آلایندگی وسایط نقلیه تجدید نظر کنند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: باید برای دریافت سهم آلایندگی شهر از بودجه ملی و استانی در جهت رفع مشکلات زیست محیطی، تجدیدنظر شود تا بتوان با دریافت این مبالغ، در زمینه رفع اساسی مشکلات ترافیکی و کاهش اساسی آلاینده‌ها اقدام کرد.