• 1399-10-07 11:58
  • کد محتوا:2009
تمام جوانب احداث پروژه تراموا، بررسی شود

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سیستم حمل و نقل تراموا، در شهرهای ایران سیستمی نوظهور محسوب می‌شود و راه اندازی یک مسیر ۱۰ کیلومتری از آن نیازمند صرف هزینه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار برای واردات تجهیزات و صرف منابع مالی و اقتصادی شهر و کشور در سال‌های متمادی آینده است

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، امیراحمد زندآور، صبح امروز در یکصدو پنجاه و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: زادروز خجسته پیامبر بزرگ الهی و مبشرپیام صلح، دوستی و عدالت ، حضرت عیسی بن مریم (ع) و همچنین پیشاپیش آغاز سال 2021 میلادی را به همه پیروان ادیان الهی و مسیحیان عزیز بویژه همشهریان گرانقدر مسیحی صمیمانه تبریک عرض می نمایم.

زندآور ادامه داد: امیدوارم در جهانی که افول اخلاقیات بین انسانها و رواج مناسبات ظالمانه بین حاکمان، جوامع بشری را تحت تاثیر قرار داده و منجر به بروز منازعات و گسترش بی عدالتی در جهان شده است، در سایه پیروی از تعالیم پیامبران و برگزیدگان الهی که همواره مبشران اخلاق بوده اند، شاهد دنیایی سرشار از زیبایی و جلوه درخشان صلح و دوستی و مودت در میان انسان ها باشیم.

وی افزود: آموختن در تمامی ادیان الهی از مفهومی جهان‌شمول برخوردار است و قداست و ارزش ذاتی این مفهوم به‌ اندازه‌ای است که خداوند علیم در قرآن کریم با سوگند به قلم و آنچه به‌وسیله آن نگاشته می‌شود نسخه‌ای شفابخش را معرفی کرده است. هفتم دیماە سالروز تاسیس سازمان پر برکت نهضت سواد آموزی به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رە) نقطه عطفی در فراگیری و همگانی شدن امر آموزش در تمامی مناطق کشور از جمله مناطق محروم بوده که برکات بسیاری را به همراە داشته است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: اینجانب ضمن عرض تبریک سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی به تمام تلاشگران و فعالان این عرصه ، برای همه آنان موفقیت روزافزون، عزت و سربلندی در سایه توجهات خداوند رحمان را آرزومندم.

زندآور تصریح کرد: سیستم‌های حمل و نقل عمومی انواع مختلفی دارد که بر اساس میزان تقاضا، شبکه و فرم معابر شهری، تکنولوژی‌های در دسترس برای هر شهر یا کشور و در نهایت بر اساس مطالعات حمل و نقلی بکارگیری می‌شوند، در شهرهای بزرگ جهان طیف گسترده‌ای از مُدل‌های حمل و نقل عمومی شامل تاکسی، مینی‌بوس، اتوبوس، بی. آر. تی و سیستم‌های ریلی سبک و سنگین وجود دارد.

وی گفت: اینکه در شهرها تنها یکی از مدل‌های حمل و نقل استفاده شود، کارشناسی و منطقی نیست، زیرا در شهرهای بزرگ با توجه به پارامترهای مختلف از جمله میزان تقاضای سفر، مباحث اقتصادی و فنی، شبکه معابر و تکنولوژی‌های در دسترس طیف متنوع سیستم حمل و نقل عمومی پاسخگوی نیاز شهروندان خواهد بود.

وی اضافه کرد: استفاده از تراموا به عنوان قطاری سبک در شهرهای اروپایی قدمتی بیش از صد سال دارد و به عنوان سیستمی کارآمد مورد استفاده قرار گرفته است، با توجه به این نکته که در سالهای گذشته مدیریت شهری اصفهان، ساخت و توسعه تراموا را از اولویت‌های شهرداری دانسته و شهردار اصفهان نیز خبر از نزدیک بودن آغاز ساخت خطوط تراموا در اصفهان می دهد، باید به این نکته توجه نمود که در روز های گذشته تعداد 30 نفر از اساتید دانشگاه در نامه ای به معاون توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور به این نکته اشاره کرده اند که در شرایط فعلی، از یک طرف، مشکلات ناشی از تامین ارز و تحریم‌، سبب نیمه کاره ماندن بسیاری از پروژه‌های حمل و نقل همگانی شهری شده است و از طرف دیگر، شاهد کاهش مسافران حمل و نقل همگانی و درآمد گردانندگان سیستم حمل و نقل شهری هستیم.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی، انجام مطالعات یکپارچه کارشناسی، مبتنی بر رویکرد اقتصاد مقاومتی و انتخاب بهینه پروژه‌های زیرساختی، ضرورتی مضاعف است که مستلزم دقت و حساسیت بالایی می‌باشد.‌

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سیستم حمل و نقل تراموا، در شهرهای ایران سیستمی نوظهور محسوب می‌شود و راه اندازی یک مسیر ۱۰ کیلومتری از آن نیازمند صرف هزینه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار برای واردات تجهیزات و صرف منابع مالی و اقتصادی شهر و کشور در سال‌های متمادی آینده است.

زندآور گفت: این افراد به عنوان جمعی از اساتید و متخصصان حوزه حمل و نقل و حوزه شهرسازی کشور با توجه به شرایط ویژه کنونی، درخواست بررسی این موضوع، با پرهیز از عجله، طی روال معمول کارشناسی و پس از مشخص شدن نتایج مطالعات جامع حمل و نقل شهری و مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی یکپارچه شهری و حومه و امکان سنجی ریلی، با لحاظ یکپارچگی با سایر سیستم‌های حمل و نقل همگانی موجود شهری همچون مترو و BRT، ناپایداری تقاضای سفر حمل و نقل همگانی شهری و بررسی همه گزینه‌های امکانپذیر منعطف و پربازده و سیستم‌های مبتنی بر تقاضا را داشته اند، تا خدای نکرده تجربه تلخ طی نشدن مسیر تصمیم سازی و بلاتکلیفی پروژه هایی مانند مونوریل قم تکرار نگردد.

زندآور تاکید کرد: به عنوان نماینده مردم شریف اصفهان در شورای اسلامی شهر و در جهت حفظ منافع شهروندان از شهردار اصفهان تقاضامندم  قبل از انجام هر اقدامی با دعوت از متخصصین این حوزه و دریافت نظرات تخصصی امضاء کنندگان نامه مذکور، تمام جوانب احداث پروژه تراموای شهر اصفهان را بررسی نموده و پس از اطمینان کامل از موفقیت و به صرفه بودن آن و به دور از رویکردهای سیاسی اقدام به احداث و صرف هزینه نمایید و در غیر این صورت آغاز یک پروژه با آینده نا معلوم را به صلاح شهر نمی دانم.