• 1399-10-07 13:56
  • کد محتوا:2011
احداث تراموا با هدف تسهیل دسترسی به مرکز شهر

شهردار اصفهان گفت: هنگام مواجه با مشکلاتی چون آلودگی هوا وقتی باید برای مردم کاری انجام داد و دست آنها را بگیریم، برخی افراد پشت مردم را خالی می‌کنند و مترو و تراموا را هدف قرار می‌دهند، اما لازم است سیاستی که باید برای رهایی شهر از چنگال آلودگی و ترافیک در پیش گرفته شود، تداوم یابد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، قدرت‌الله نوروزی صبح امروز (یکشنبه) با حضور در یکصد و پنجاه و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، هموار کردن مسیر دسترسی تمامی مردم به امکانات شهری و برقراری عدالت فضایی را از اهداف مدیریت شهری دانست و اظهار کرد: سعی در تحقق مطلوب‌تر دسترسی ساکنان مناطق آسیب‌پذیر به امکانات اولیه داریم زیرا معتقدیم در جامعه پایدار و تاب‌آور باید ضعیف‌ترین اقشار نیز به‌طور مساوی با سایرین از امکانات برخوردار شوند.
وی افزود: با این رویکرد عدالت فضایی محور فعالیت‌ها به ویژه در منطقه ۱۴ قرار گرفته و مدیریت شهری بر توسعه حمل‌ونقل عمومی و شهر پیاده‌محور در تمامی نقاط تمرکز کرده است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در این دوره مدیریت شهری توسعه اقتصادی دانش بنیان مورد توجه بوده و این مهم در مناطقی با بافت تاریخی مورد تاکید ویژه قرار گرفته است، تصریح کرد: اقتصادی دانش‌بنیان است که می‌تواند به رشد نرخ اشتغال و تولید ثروت کمک کند.

توسعه حمل و نقل عمومی با هدف ایجاد امنیت و آرامش

وی با بیان اینکه تحقق عدالت فضایی مسیر اقدامات شهری را مشخص کرده است، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم معضل آلودگی هوا را رفع کرده و آرامش و امنیت را برای مردم رقم بزنیم، باید به دنبال توسعه حمل‌ونقل عمومی باشیم و در کنار آن تحقق شهر و شهروند هوشمند را رقم بزنیم زیرا این دو با یکدیگر ملازمه دارند.
نوروزی با بیان اینکه مدیریت شهری با مصوبات شورا تاکنون توانسته در راستای عدالت فضایی، جاده فرزانگان و پل آفتاب عملیاتی کند، ادامه داد: چه کسی باور می‌کرد امکان دسترسی دارک به مرکز شهر اینگونه با سرعت پیش برود؟
وی افزود: در هر ساعت، یک خط اتوبوس مناسب و استاندارد پنج هزار نفر، یک خط سبک قطار ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر و یک خط قطار سریع‌السیر تا ۵۰ هزار نفر را جابجا می‌کنند بدین سبب با مطالعات لازم، از ابتدا سراغ مترو رفتیم و در این دوره مدیریتی سعی شد ارتباط بین دارک و کهندژ تقویت شود.

تسهیل دسترسی تمامی مردم به حمل و نقل عمومی

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: اگر ۱۲ ایستگاه مترو در دو سال اخیر چنین پیشرفتی داشته و دو لاین تی‌. بی‌. ام در دو مسیر، زیر زمین کار می‌کند مبتنی بر همین نگاه بود زیرا می‌خواهیم برای کسی که در مناطق دورافتاده‌ای مانند حصه و دارک زندگی می‌کند، دسترسی به مرکز شهر تسهیل شود.
وی تاکید کرد: با این نگاه احداث رینگ چهارم و تقویت مترو و احداث تراموا را جزئی از برنامه‌های اصلی قلمداد کرده‌ایم که بخش زیادی از این پروژه‌ها در منطقه ۱۴ رقم خورده است.
نوروزی تصریح کرد: اگر دنبال خرید اتوبوس در زمانی که هیچ شهری نمی‌توانست اقدام کند رفتیم، اگر نوسازی ۳۰۰ تاکسی و ترویج موتورسیکلت برقی را مدنظر قرار داده‌ایم، اگر قول ۷۷۷ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری را داده‌ایم و قرار است ۱۵۰ کیلومتر آن تا پایان سال اجرایی شود، برای این بوده که بتوانیم شهری داشته باشیم که کمترین وابستگی به خودرو را داشته باشد.
وی با بیان اینکه استفاده از حمل‌ونقل عمومی در هزینه و زمان شهروندان صرفه‌جویی می‌کند و همین امر باعث گرایش بیشتر آن‌ها به این نوع از حمل‌ونقل می‌شود، گفت: زیرساخت حمل‌ونقل عمومی آماده شده و باید اجرایی شود چراکه هنگام مواجه با مشکلاتی چون آلودگی هوا وقتی باید برای مردم کاری انجام داد و دست آنها را بگیریم، برخی افراد پشت مردم را خالی می‌کنند و مترو و تراموا را هدف قرار می‌دهند، اما لازم است سیاستی که باید برای رهایی شهر از چنگال آلودگی و ترافیک در پیش گرفته شود، تداوم یابد.
شهردار اصفهان با بیان اینکه آسفالت کوچه‌های حصه مورد توجه بوده و اکنون جوانان منطقه ۱۴ دسترسی مطلوب‌تری به امکانت ورزشی و فرهنگسراها دارند، ابراز امیدواری کرد: حمایت‌ها و هم‌افزایی‌ها در قالب پیشنهاداتی که ارائه می‌شود، منجر به تحقق شهری آبادتر شود که هر روز بهتر از روز گذشته است.