• 1400-01-22 10:07
  • کد محتوا:2192
تعداد زیادی از پروژه های شهری آماده بهره برداری است

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: با توجه به شعار سال باید بتوانیم بحث صنعت ساختمان را در شهر اصفهان روان کنیم.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز (یکشنبه 22 فرودین ماه) در یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم و روزهای پایانی ماه شعبان را سپری میکنیم و امیدوارم بتوانیم از این روزهای پایانی استفاده لازم را ببریم.

وی با اشاره به مژده های پیامبر اسلام در خصوص ماه مبارک رمضان، ادامه داد: پیامبر اسلام در خصوص ماه رمضان مژده می دهند که ماه رمضان می آید ماهی که شما به مهمانی خدا دعوت شده آید و مورد تکریم خداوند قرار می‌گیرید. پس در این ماه خدا را بخوانید به نیات صادق تا خداوند همه شما را و تلاوت کتاب او را داشته باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه یاد و خاطره شهید سپهبد صیاد شیرازی که از مفاخر کشور بود را گرامی میداریم، ادامه داد: او یک نظامی برجسته بود و دارای اخلاص فروتنی، شهامت و شجاعت شهره عام و خاص بود.  

نصر اصفهانی تصریح کرد: رحلت جناب آقای نکویی و هفتمین روز درگذشت ایشان را تسلیت عرض می کنم و امیدوارم خداوند این عزیز که فردی شریف پاکدست و ساده زیست بود را رحمت کند.

وی تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان باید برنامه هایی داشته باشیم که فضای معنوی مناسبی را ایجاد کند و قطعا حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی و ورزشی، اداره کل روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مسئولیت دارند تلاش کنند با توجه به محدودیت هایی که بیماری کرونا ایجاد کرده و شاید در پر رونق بودن مساجد مشکلاتی ایجاد کند، با تلاش بخشی را می‌توانند جبران کنند و شاهد اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگ و اجتماعی شهر باشیم. 

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان بسیار ضروری است چه کسانی که عذر دارند و روزه نمی گیرند و چه کسانی که روزه دار هستند باید حرمت این ماه را نگه داریم و نباید رفتاری کنیم که منجر به هتک حرمت این ماه شود و باید از این حرکات جلوگیری کنیم تا منکرات در فضای شهر اصفهان به وجود نیاید.

نصر اصفهانی گفت: با توجه به بیماری کرونا که متاسفانه سرکشی خود را شروع و به عنوان یک ویروس جهش یافته حضور پیدا کرده است برای شهروندان و خانواده ها مشکلاتی را ایجاد کرده است.بیمارستان های ما همه درگیر شدند و کادر پزشکی ما ورود به موج جدیدی کرده اند.

وی تصریح کرد: امیدواریم که شهروندان عزیز ما که همراهان خوبی برای مدیریت شهری و استانی بودند در زمینه کرونا نیز ورود جدی کنند و مراقبت لازم را داشته باشند و بتوانیم با سلامت از این پیک عبور کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: امیدواریم وسایل مورد نیاز کادر پزشکی تامین شود و اگر بیماری گسترش یابد به داروها و وسایل بیشتری نیاز داریم و تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران ضروری است.

نصر اصفهانی گفت: در سال ۱۴۰۰ شهرداری قرار بود لایحه ای را برای بسته تشویقی ارائه دهد، زمان را از دست ندهیم و انشاالله این مسئله مورد توجه مدیریت قرارگرفته باشد و برای شهروندان این بسته تشویقی را محیا کنیم، مدیران شهری در سال ۱۴۰۰ از بحث خودیاری فاصله بگیرند و اجازه تنفسی به شهروندان عزیز و کسانی که سرمایه گذاری داشته باشند.زمینه های ایجاد انگیزه فراهم شود تا سرمایه گذاران سرمایه های خود را در صنعت ساختمان به کار بگیرند. با توجه به شعار سال باید بتوانیم بحث صنعت ساختمان را در شهر اصفهان روان کنیم.

وی تاکید کرد: پرونده هایی وجود دارد که تعداد آنها زیاد نیست اما افراد زیادی را درگیر کرده و افرادی در حال خسارت دادن هستند که خود این افراد در ایجاد مشکلات نقشی نداشته اند، مجموعه پتانسیل های حقوقی شهرداری و شهردار اصفهان به کار گرفته شود تا پرونده های این چنینی زودتر به سرانجام برسد به خصوص در زمینه تعاونی ها درخواست می شود این پرنده ها آورده شود و مشکلات آنها رفع شود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تعداد زیادی از پروژه های شهری آماده بهره برداری است که متاسفانه به خاطر شرایط کرونایی ما را از برگزاری افتتاحیه منع کرده است.

نصر اصفهانی خاطرنشان کرد: مجموعه پل های شهید سپهبد قاسم سلیمانی آماده بهره برداری شود، ورزشگاه رستم، میدان شهدای هسته ای، فرهنگسرای دکتر محمد جواد شریعت، بازسازی خیابان چهارباغ و میدان امام حسین ، ورزشگاه آیدین ملکان و خیابان آیت الله طاهری ، سامانه AVL و AFC آماده بهره برداری و دفاتر تسهیل گری در معاونت شهرسازی و فرهنگی از جمله پروژه های آماده بهره برداری هستند.