• 1400-01-22 15:10
  • کد محتوا:2193
واکسیناسیون عمومی تسهیل و تسریع گردد

رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات گفت: در طول تاریخ طمع قدرت طلبی در وجود برخی آنچنان ریشه دوانیده است که برای رسیدن به اهداف نامشروع خود از هیچ دسیسه، نیرنگ و رفتار ناشایستی دریغ نمی کنند

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، امیر احمد زندآور صبح امروز (یکشنبه 22 فرودین ماه) در یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، ماه آگاهی یافتن ازحقایق هستی است و این هدف تنها درسایه تلاوت آیات شریفه قرآن کریم و تفکر و تامل درآن بدست می آید. ماه رمضان، ماه تقویت اراده و آزادی از زنجیرهای درونی است. این ماه فرصتی برای نیایش، دعا و شب زنده داری است که عشق ملکوتی و انس جاودانه محبوب را پدید می آورد و شهد مناجات و نیایش را درکام انسان می ریزد. 

وی با اشاره به اینکه در پرتو خورشید ماه مبارک رمضان، سلطه عادت ها و غریزه ها بر زندگی انسان کاهش می یابد، ادامه داد: روایات مکرری یادآوری کرده است که روزه داری فقط به دستگاه گوارش و خوردن و آشامیدن مربوط نیست، بلکه مهم کنترل برنفس اماره و مراقبت از روح انسان است. شاید یکی از مفاهیم این ماه توجه به اخلاقیات و مفهوم انسان سالم بودن است. 

رییس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات ادامه داد: متاسفانه در طول تاریخ طمع قدرت طلبی در وجود برخی آنچنان ریشه دوانیده است که برای رسیدن به اهداف نامشروع خود از هیچ دسیسه، نیرنگ و رفتار ناشایستی دریغ نمی کنند و گویا مطامع دنیوی آنچنان درگیرشان کرده که راه بازگشتی برایشان تصور نمی شود، امیدوارم خداوند متعال در این روزهای پر برکت چراغی روشن در برابر چشمنان این گمشدگان از راه حقیقت برافروزد تا شاید دوباره راه حق را بازیابند و به مسیر زندگی انسانی و اخلاق مدارانه بازگردند.

زند آور گفت: اینجانب پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، برکت، غفران و نیایش های عارفانه و بندگی خالصانه را به تمام مسلمین و عدالت خواهان جهان و بالاخص مردم شریف شهر اصفهان  تبریک عرض می نمایم.

وی تصریح کرد: چند روزیست که با شیوع موج چهارم کرونا در کشور روبرو شده ایم، به گفته متخصصین واکسیناسیون عمومی و  اعمال محدودیت های کرونایی رمز پیروزی دربرابر این ویروس است. کشورهایی که همزمان در چند جبهه برای مبارزه با کرونا عمل می کنند می توانند در مبارزه با این بیماری موفق شوند. قرمز شدن اکثر شهرهای کشور مسئله غیرقابل پیش بینی نبود، متاسفانه در شلوغی های بازار در آخر سال، مهمانی ها ، دورهمی ها و برگزاری مراسم های مختلف انتقال بیماری صورت گرفته است، اگر در دو هفته تعطیلات نوروز محدودیت ایجاد می شد مطمئنا وضعیت ما بسیار بهتر از شرایط کنونی بود، تعطیل کردن شهر ضربه های فراوانی به اقتصاد کشور و مردم می زند، اما در هر صورت سلامت شهروندان مهم تر از هر مسئله ای است.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر روند واکسیناسیون عمومی می بایست تسهیل و تسریع گردد. پیش بینی میشود اگر واکسیناسیون عمومی در ایران طبق روال کنونی پیش برود، ۱۰ سال طول می کشد تا این اقدام صورت گیرد. موضوع واکسیناسیون عمومی و حمایت از افراد آسیب دیده از تعطیلی مشاغل با وجود شرایط سخت اقتصادی و تحریم های ظالمانه از مسائل بسیار مهمی است که می بایست تمام ارکان نظام در کنار هم و با همکاری و مجاهدت در رفع آن کوشا باشند تا بتوانیم از شرایط سخت کنونی عبور کنیم و در غیر این صورت شرایط بسیار ناگواری را در آینده تجربه خواهیم نمود.