• 1400-02-26 15:44
  • کد محتوا:2246
سیاست‌ نظام، مشارکت حداکثری در انتخابات است

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان  گفت: هیأت مرکزی انتخابات شوراها باید نشان دهد که در جایگاه نمایندگان مردم و ناظر بر بررسی صلاحیت‌های افراد، نگهبان و مدافع قانون و حقوق مردم است.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، امیراحمد زندآور امروز (یکشنبه 26 اردیبهشت ماه) در یکصد و هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر همانگونه که همه می دانیم اکثریت قریب به اتفاق اعضای اصلاح‌طلب فعلی شوراهای اسلامی در شهرهای مختلف به‌ویژه کلان‌شهرها، رد صلاحیت شده اند.

وی افزود: سیاست‌های نظام مبتنی بر مشارکت حداکثری با حضور گروه‌ها و جریان‌های مختلف سیاسی و اجتماعی است، که بارها از جانب رهبر معظم انقلاب اعلام شده و می‌شود، متأسفانه در عمل شاهد هستیم که چنین نیست و این موضوع ضربات جبران ناپذیری به تمامی جامعه و کشور وارد می‌آورد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: مگر می‌شود فردی بدون دلایل محکمه پسند را از حقوق قانونی خود ازجمله حق انتخاب شدن و انتخاب کردن محروم کرد؟

در کلان‌شهر اصفهان در هیات اجرایی و نظارت شهرستان تمامی اعضای یک جریان را به شکل کامل حذف می‌کنند و سپس در هیات نظارت استان تعداد محدود از افرادی که ناعادلانه رد صلاحیت شده بودند به چرخه انتخابات باز می گردانند و مجددا تعداد زیاد از افراد دارای صلاحیت را از حق قانونی خود محروم می سازند، بعد از انجام چنین رفتارهایی چه کسی می‌تواند باور کند که سیاسی و جناحی عمل نمی‌شود؟

زندآور تاکید کرد: نتیجه این نوع اقدامات کاهش اعتماد و مشارکت عمومی خواهد بود، هیأت مرکزی انتخابات شوراها باید نشان دهد که در جایگاه نمایندگان مردم و ناظر بر بررسی صلاحیت‌های افراد، نگهبان و مدافع قانون و حقوق مردم است و می بایست امروز که کشور بیش از هر زمان دیگری نیاز به مشارکت عمومی از جمله نمایندگان همه جریان‌های سیاسی و اجتماعی دارد، این روند خلاف قانون را اصلاح کند.