• 1400-04-27 10:12
  • کد محتوا:52821
پلیس راهور نقش اساسی در شهر دارد

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: مردم از جاری شدن زاینده رود نشاط پیدا کردند، اما این تجمعات با توجه به شرایط بیماری کرونا باعث می شود بعدا برای آنها مشکلاتی ایجاد شود و امیدوارم مردم حداکثر رعایت را داشته باشند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصراصفهانی صبح امروز(یکشنبه 27 تیرماه) در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با تسلیت شهادت امام باقر(ع)، اظهار کرد: این امام عزیز به همراه فرزندانش در دوران خود منشأ خیر و برکت بودند و از نظر علمی کلاس های درس را گسترش دادند و هواداران خود را به گونه ای تربیت کردند که بتوانند در جامعه علم را گسترش دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک عید سعید قربان و با بیان اینکه عید قربان تبلور فرمانبری از خدا و اوج تحقق توشه راه است، اظهار داشت: فرد اگر بخواهد از همه وابستگی ها و دلبستگی های دنیایی خروج پیدا کند و در رأس همه فضائل که عبودیت خداوند است بیاستد باید بسیار تلاش کند تا به خدا برسد.

نصر اصفهانی تصریح کرد: عید قربان عید تجلی بندگی خالصانه است و یک آزمایش بزرگ رقم خورد و به حمد الله ابراهیم (ع)پیامبر خداوند از این امتحان سربلند بیرون آمد.

جاری شدن زاینده رود  شادی به شهر هدیه داده است

وی با بیان اینکه ما باید به اعیاد بیشتر بپردازیم و به تولدها که می تواند بهانه ای برای نشاط و شادابی مردم مناسب است کمتر می پردازیم، تاکید کرد: امیدوارم اعیاد پیش رو را مورد توجه قرار دهیم و حداکثر استفاده را از دو عید قربان و غدیر داشته باشیم به همین سبب از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل و معاونت اجتماعی شهرداری تقاضا داریم  تلاش کنند برای تزیین و چراغانی شهر تا مردم شهر را متفاوت ببینند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه پیروزی دکتر جوادی و همکارانش در انتخابات نظام پزشکی تبریک گفت و به جاری شدن زاینده رود اشاره کرد و اظهار داشت: با ورود آب به رودخانه زاینده رود این روزها شاهد حضور مردم در پارکها و حاشیه زاینده رود بودیم، این حضور حکایت از یک انتظار بی صبرانه داشت، این جریان باعث شد تا مردم همه چیز را فراموش کنند و به اعلام های ستاد کرونا توجهی نکردند و در کنار پل های تاریخی شهر اصفهان حضور حداکثری مردم را شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: در اینکه مردم از حضور آب نشاط پیدا کردند و طبیعت این شادی را به شهر هدیه داده است شکی نیست، اما این تجمعات باعث می شود بعدا برای آنها مشکلاتی ایجاد کند و امیدوارم مردم حداکثر رعایت را داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از بهره برداران مراکز تفرجگاهی نیز درخواست هایی به ما رسیده است، که با اینکه همه اصناف باز هستند ولی مراکز تفریحی در پارک ها مثل تله سیژ، باغ خزندگان و آکواریوم و... تعطیل هستند، که این محدود کردن کمی توجیه ندارد چراکه فقط به خاطر حضور در پارک این عزیزان باعث محرومیت آنها از خدمت رسانی شده است در حالی که همین مراکز در مکان های دیگر فعال هستند و امیدوارم در این خصوص تجدید نظر صورت بپذیرد.

نصر اصفهانی گفت: نقش ها در شهر بسیار مهم است و هر سازمان و نهاد و ارگانی برای پیشبرد شهر تلاش می کنند و باید به همه نقش ها احترام گذاشته شود و این نقش برای ساعاتی نمی‌تواند معطل بماند. در میان نقش های مهم شهر نقش پلیس راهور یکی از نقش های اساسی است که اگر برای لحظاتی حضور نداشته باشند مشکلات متعدد شهری ایجاد می شود.