• 1400-04-27 14:05
  • کد محتوا:52823
اگر تابلوهای حمل با جرثقیل بلااستفاده است، جمع آوری شوند

رئیس کمیسیون پایش، نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهر گفت: امیدواریم در آینده و در شورای شهر جدید با برنامه‌ریزی بهتر معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری پشتیبانی‌ها به صورت گسترده‌تر و وسیع‌تر باشد تا شاهد تغییرات و بهبود امر تردد و حمل و نقل در سطح شهر اصفهان باشیم.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، فتح الله معین امروز (یکشنبه ۱۳ تیرماه)  در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با اشاره به همکاری همیشگی شورای شهر و شهرداری اظهار کرد: از سال‌های ابتدایی تشکیل بلدیه، انجمن شهر و یا شورای شهر در کنار خود داشت. انجمن و شورای شهر نماینده افکار عمومی در برنامه‌ها و سیاست گذاری‌های این مجموعه است.

وی افزود: از زمانی که بر اساس مصوبه قانونی، پشتیبانی و همکاری با معاونت راهنمایی و رانندگی کلانشهرها بر عهده شهرداری‌ها گذاشته شد، این انتظار در بین مردم وجود داشت که تغییر محسوسی را در امر حمل و نقل و ترافیک شاهد باشیم. یکی از مشکلاتی که تاکنون وجود داشته است این است که این پشتیبانی از سوی ناجا عملاً آن طور که نیاز تشکیلات بوده انجام نمی‌شده است و انتظار مساعدت، همکاری و پشتیبانی بیشتری وجود داشته است.

رئیس کمیسیون پایش، نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهر ادامه داد: پشتیبانی همه جانبه نیازمند مشاهده تغییرات محسوس در امر راهنمایی و رانندگی در شهر اصفهان بوده است. من به عنوان یک شهروند، این تغییر محسوس را ملاحظه نکردم. ممکن است ده‌ها دلیل وجود داشته باشد. از جمله کافی نبودن تعداد نیروی کادر وظیفه وکافی نبودن تجهیزات و دوربین‌ها. اما از آنجا که هر ساله بودجه شهرداری در صحن شورا مطرح و تصویب می‌شود و تخصیص‌های ماهیانه آن نیز توسط جمعی از همکاران در شورای شهر تدوین می‌شود این موضوع نیز به طور مستمر دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: هنوز خیابان‌های اصلی با توقف‌های دوبله و غیرمجاز مواجه است، هنوز راه بسیاری از کوچه‌ها بسته می‌شود و می‌توانم بگویم هیچ ایستگاه اتوبوسی در شهر اصفهان نیست که در آن توقف غیرمجاز صورت نگیرد، همه به این موضوع واقف هستیم که با اشغال ایستگاه‌های اتوبوس چه میزان بر کندی ترافیک افزوده خواهد شد، توقف جلوی پل‌ها و پارکینگ‌ها، پیاده روها و ورودی خیابان‌های اصلی و فرعی و موارد متعدد تخلفات این چنین وجود دارد و من شاهد اعمال قانون نبوده‌ام.

معین با اشاره به شأن شهروندان خاطر نشان کرد: در بسیاری از مسیرها تابلوهای حمل با جرثقیل قرار گرفته است که این کار عملاً انجام نمی‌شود، اگر تابلوهای حمل با جرثقیل بلااستفاده است باید جمع شود چون در واقع نوعی گزارش خلاف به مردم است. امیدواریم در آینده و در شورای شهر جدید با برنامه‌ریزی بهتر معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری این پشتیبانی‌ها به صورت گسترده‌تر و وسیع‌تر باشد تا شاهد تغییرات و بهبود امر تردد و حمل و نقل در سطح شهر اصفهان باشیم.