• 1400-05-13 23:06
  • کد محتوا:52855
دولت سیزدهم وظایف شوراها را افزایش دهد

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از دولت سیزدهم درخواست دارم که وظایف شوراها را افزایش دهد و از مردمی که در انتخابات شرکت کردند و مسئولیت سنگین عضویت در شورا را به عهده ما گذاشتند تقدیر می‌کنم.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، عباس حاج رسولی‌ها امروز بعدازظهر (چهارشنه 13 مردادماه) در جلسه تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: تاکنون پنج دوره از شوراهای اسلامی گذشته و پرچم مدیریت شهری به دوره ششم رسید، شوراهایی که در قانون یک فصل و هشت اصل را در بر گرفته است. 

وی با بیان اینکه انتخابات نشانه حکمفرمایی مردم سالاری دینی است، افزود: شوراها از ارکان اصلی تصمیم گیری در کشور هستند، در واقع 23 وظیفه ای که در دوره اول شورا احصا شد می توانست به حدود اختیارات شوراها اضافه شود، اما تا این لحظه هنوز همه این وظایف به عهده شوراها نیست و به همین دلیل تاکید بر این داریم که لازم است دولت وظایفی که بالغ بر چهل وظیفه می شود به شوراها واگذار کند. 

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: وقتی تصمیمی در شورای یک شهر گرفته می شود که اعضای آن بر مشکلات واقف هستند دو هفته بعد قابل اجرا است، اما تصمیمات مجلس و دولت عموما برای اجرا در منطقه گاهی ماه ها طول می کشد و مقتضیات هر شهر و استان نیز در نطر گرفته نمی‌شود.

حاج رسولی‌ها ادامه داد: از دولت سیزدهم درخواست دارم که وظایف شوراها را افزایش دهد و از مردمی که در انتخابات شرکت کردند و مسئولیت سنگین عضویت در شورا را به عهده ما گذاشتند تقدیر می‌کنم.