• 1400-05-15 13:48
  • کد محتوا:52861
اصفهان شهر پر آوازه و پر چالش است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر گفت: مطالبه از مسئولان برای زاینده رود از اهم فعالیت های ما خواهد بود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، ابوالفضل قربانی شامگاه دیروز (پنج شنبه ۱۴ مردادماه) در برنامه زنده تلویزیونی هشت بهشت اظهار کرد: شورای ششم از روز پنجشنبه به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد و کار از دوستان شورای پنجم تحویل گرفت و انشالله بتوانیم یکی از دوران طلایی شورای شهر را رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه چالش های شهر اصفهان نیازمند اولویت بندی جدی است، اما موضوع مبارزه با فساد و مسایل زیست محیطی اهمیت بالایی دارد، افزود: یکی از وظایف جدی ما این هست که بتوانیم فاصله مناطق شهری را کمتر کنیم. گوشه گوشه شهر مناطقی است که امکانات مناسبی در اختیار ندارند و باید به طور جدی به این موضوع نگاه کنیم.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: بسیاری از مکان ها و محلاتی که امروز از آنها به عنوان محلات کمتر برخوردار نام برده می شود، نسبت به ۲۰ ،۳۰ و ۴۰ سال قبل خیلی پیشرفت کرده اند ولی با مطلوب فاصله دارند.

قربانی اضافه کرد: مناطق و محلات کمتر برخوردار در شمال، شرق، غرب و جنوب استان پراکنده هستند که نیازمند توجه جدی است و نظر ما این است که نگاه بالا شهر و پایین شهر نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین کارهای شورای شهر انتخاب شهردار است و برای این موضوع وقت گذاری زیادی در شورای ششم انجام شده، البته فرصت داریم تا یک ماه آینده شهردار خود را مشخص کنیم و پروسه وزارت کشور نیز ۱۵ روز تا یک ماه زمان خواهد برد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهردار اصفهان در همین مدت تعیین خواهد شد، اما به دلیل کاهش مشکلات سرپرست برای شهرداری اصفهان تعیین و وظایفی به ایشان تفیظ شد.

قربانی تصریح کرد: اصفهان شهر پر آوازه و پر چالش است و یکی از مهمترین چالش ها مباحث زیست محیطی است و ما در حوزه آلودگی برای شهروندان مشکلاتی وجود دارد که بیشتر در آلودگی هوا خود را نشان می دهد.

وی اظهار کرد: سلامت مردم برای ما مهم است و این بزرگترین چالش اصفهان را در حد و اندازه ای که قانون دست ما را باز می گذارد فعال باشیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: یکی از وظایف مدیریت شهری در بهبود آلودگی هوا ، توسعه حمل و نقل عمومی و نوسازی ناوگان و حفظ و نگه داری فضای سبز هست. افزایش سرانه فضای سبز هم یکی از بحث های است که باید انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: مطالبه از مسئولان برای زاینده رود نیز از اهم فعالیت های ما خواهد بود.