• 1400-05-20 08:50
  • کد محتوا:52880
شهردار اصفهان تا ۱۰ روز دیگر انتخاب می‌شود

سخنگوی شورای شهر اصفهان با بیان اینکه شهردار اصفهان تا ۱۰ روز دیگر انتخاب می‌شود، گفت: بررسی رزومه و‌ برنامه گزینه‌ها و پاسخ به ۱۰ سئوال شورا از سوی منتخبان در روزهای آینده صورت می‌گیرد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علی صالحی ظهر در حاشیه بازدید از خانه مطبوعات استان اصفهان با اشاره به موضوع انتخاب شهردار اصفهان اظهار داشت: ابتدا فراخوان مردمی برای کسب اطلاع از نظر مردم در مورد ویژگی‌های شهردار زده شد و سپس به سراغ گروه‌های نخبه اصفهان رفتیم که با مشارکت بیش از 30 مجموعه در این راستا رو به رو شدیم. 

وی بیان کرد: پس از بررسی نظرات مردم و نخبگان اصفهان در مورد  فرد صالح برای سمت شهردار، 70 نفر انتخاب شدند که وارد مراحل ارزیابی قانونی و ویژگی‌های مورد نظر وزارت کشور قرار گرفتند تا این فرایند مبنای قانونی پیدا کند. 

سخنگوی شورای شهر اصفهان تصریح کرد: در فرایند بررسی اعضای منتخب 18 ویژگی نام‌برده شده توسط مقام معظم رهبری و نظریات مردم نیز به فیلتر بررسی و انتخاب اضافه شد و درنتیجه 21نفر به عنوان لیست اول و پس از بررسی‌های مجدد 11نفر فعلا به عنوان لیست نهایی معرفی شدند. 

وی افزود: در پایان فرایند ارزیابی ده‌ها شاخص را مورد بررسی قرار دادیم که به اطلاع مردم خواهد رسید اما موضوعی که مشخص است دیدگاه فکری منتخبان است که باید با تفکرات اعضای شورا منطبق باشد. 

صالحی عنوان کرد: افراد منتخب، برنامه‌ها و رزومه‌ خود را به همراه پاسخ به 10سوال انتخاب شده از سوی اعضا به شورای شهر اصفهان ارائه کردند که تا پایان هفته جاری بررسی بخشی از این موارد به اتمام خواهد رسید. پس از ارزیابی دوباره و سپس مصاحبه با منتخبان، تا 10روز دیگر شهردار آینده اصفهان معرفی خواهد شد. 

وی ادامه داد: باوجود اینکه نمی‌خواهیم زمان را از دست بدهیم، نباید دقت را فدای زمان کنیم به همین دلیل بلافاصله بعد از مراسم تحلیف شورای شهر، سرپرست شهرداری اصفهان انتخاب شد تا فعالیتی منفعل نشود اما در نظر داریم تا بادقت برای انتخاب شهردار از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم. 

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تمام افراد حاضر در لیست 11 نفره اعلامی از سوی اعضای شورای شهر اطلاعات و موارد خواسته شده را ارائه کردند که در لیست همچنان حاضر هستند اما پس از بررسی این اطلاعات نام شهردار اصفهان اعلام و فعالیت آن شروع خواهد شد.