• 1400-05-24 09:24
  • کد محتوا:52882
دستگاه‌های متولی سختگیری کنند تا موج پنجم کرونا مدیریت شود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به اینکه بیماران زیادی در خانه‌ها بستری هستند، نیاز است قطعی برق در شهر مدیریت شود تا قطعی‌ها مشکلات این بیماران را تشدید نکند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، صبح امروز(یکشنبه 24 مردادماه)محمد نورصالحی در چهارمین جلسه علنی اظهار کرد: عدالتخواهی، ستم ستیزی، عزت و پاسداری از ارزش‌های اسلامی، شهادت در راه خدا، جمع میان سیاست و معنویت، امر به معروف و نهی از منکر از جمله درس‌های مهم در عرصه رفتار سیاسی رویداد عاشورا است.

وی افزود: قیام عاشورا همچون چشمه‌ای جوشان و خروشان است که از آب زلال خود تشنگان معرفت و حقیقت را سیراب کرده و الهام‌بخش بسیاری از نهضت‌های حق علیه باطل بوده است که انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) از نمونه‌های بارز آن است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه ماندگاری انقلاب اسلامی وابسته به بهره‌گیری از عبرت‌های عاشورا است، تصریح کرد: گستردگی عاشورا زمان و مکان را فراگرفته است و درگیری حق جویان و عدالتخواهان با باطل همیشگی است.

وی با اشاره به ۲۶ مردادماه ۶۹ که روز بازگشت آزادگان به سرزمین اسلامی است، این روز را فرصتی برای رشادت غیورمردان جنگ تحمیلی دانست و ادامه داد: در ایم روز شاهد بازگشت اولین گروه سرافرازی بود که پس از سال‌ها اسارت در زندان‌ها و استارتگاه‌های رژیم بعث عراق قدم به خاک پاک میهن اسلامی گذاشتند.

نورصالحی خاطرنشان کرد: آزادگان ایران اسلامی در برابر فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط جامعه کوچک خود را براساس اخلاق حسنه بنا نهادند و هراسی از شکنجه‌ها دشمن بعثی به خود راه ندادند.

وی با اشاره به تعطیلی پنج روزه کشور با تصمیم ستاد ملی کرونا، افزود: امیدواریم در این روزها که همزمان با ایام سوگواری امام حسین (ع) است این مراسم با شکوه و عظمت و البته رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شود و از سوی دیگر نیز عبور و مرورها مدیریت شده و محدودیت‌های سفر به نحو صحیحی اجرا شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: لازم است دستگاه‌های متولی سختگیری کنند تا موج پنجم کرونا مدیریت شود و شبکه بهداشت و درمان بیش از این دچار فرسودگی نشود؛ می‌توان با رعایت این موازین که کم هزینه است از تحمیل هزینه‌های بسیار به جامعه سلامت کشور جلوگیری کرد.

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید در راستای فائق آمدن بر مشکلات ناشی از شیوع کرونا همکاری کنند، تصریح کرد: اگر نیاز است فضاهای واکسیناسیون توسعه یابد یا هر اقدام دیگری که شیوع بیماری را کاهش داده و روال واکسیناسیون را با آرامش بیشتری پیش می‌برد انجام شود، مدیریت شهری همکاری خواهد کرد.

نورصالحی ادامه داد: شایسته است در یک جلسه اضطراری اقدامات مشترکی که مدیریت شهری و دانشگاه علوم پزشکی می‌توانند انجام دهند، احصا شده و کمک‌های موردنیاز شبکه بهداشت و سلامت از این طریق توسط مدیریت شهری پاسخ داده شود.

وی تاکید کرد: بخش‌های خدماتی شهرداری در پنج روز تعطیلی آمادگی لازم را برای خدمت‌رسانی دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به اینکه بیماران زیادی در خانه‌ها بستری هستند، نیاز است قطعی برق در شهر مدیریت شود تا قطعی‌ها مشکلات این بیماران را تشدید نکند.

وی افزود: شهروندان اصفهان بدانند که فرایند انتخاب شهردار با قدرت و قوت درحال پیگیری بوده و در میان گزینه‌های انتخاب شهردار افراد فرهیخته با سابقه مدیریتی بالا در سطح کشور وجود داشتند اما برخی از آن‌ها به دلیل اشتغالاتی که داشتند یا فرصتی که برای حضور در مسئولیت‌های دیگر در اختیار آن‌ها بود، از ادامه فرایند انتخاب شهردار کنار رفتند.

نورصالحی خاطرنشان کرد: همه گزینه‌های مدنطر متعهد و مسئول بودند اما به پنج گزینه رسیدیم و فرایند مصاحبه و گزینش نهایی درحال انجام است و امیدواریم در فرصت زمانی که داریم به گزینه نهایی برسیم. وی اظهار کرد: برای تمام کسانی که امکان حضور در مراحل نهایی انتخاب شهردار را نداشتند آرزوی موفقیت داریم.