• 1400-06-28 22:44
  • کد محتوا:52969
باید اختلافات به ویژه در انتخاب استاندار تمام شود

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نه تنها حق اصفهان در حوضه زاینده‌رود به نحو شایسته‌ای مطالبه نمی‌شود بلکه اخیراً درباره آب در بعضی نواحی استان مانند سمیرم نیز صحبت‌هایی می‌شنویم که نشان می‌دهد نمایندگان نتوانسته‌اند آب استان را حفظ کنند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، رسول میرباقری امروز (یکشنبه 28 شهریورماه) در دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان که با حضور دو تن از نمایندگان اصفهان در مجلس برگزار شد، اظهار کرد: اصفهان مبتلا به مسائل و موضوعات متعدد و کلانی است که با یک تلفن نماینده رفع نمی‌شود بلکه نمایندگان مجلس باید تمام دغدغه خود را معطوف آن کنند.

وی افزود: بعضی شب‌ها اگر می‌شود اعضای شورا و نمایندگان مجلس قبل از خواب آب شور بخورند تا خواب آب ببیند؛ آیا اقدامات جدی برای رفع معضل آب انجام شده است؟ پیگیری نکردن ۱۵۰ میلیارد تومانی که آقای نوبخت در دولت قبل برای سامانه آبرسانی اصفهان قول داد، کاهلی نمایندگان استان را می‌رساند، زیرا نمایندگان دیگر استان‌ها این کمک‌ها را دریافت می‌کنند، اما در اصفهان این موضوع رخ نمی‌دهد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس باید همانگونه که به موضوعات کلان می‌پردازند، به فکر دغدغه‌های استان خود نیز باشند، تصریح کرد: چرا نماینده دیگر استان‌ها بیشتر نماینده استان خود هستند اما نمایندگان اصفهان خود را نمایندگان تمام ایران می‌دانند و شهر خود را فراموش کرده‌اند؟

وی با بیان اینکه مردم اصفهان نجیب و آرام و برای انقلاب دلسوز هستند و نمی‌خواهند مانند دیگر استان‌ها رفتار کنند، ادامه داد: نه تنها حق اصفهان در حوضه زاینده‌رود به نحو شایسته‌ای مطالبه نمی‌شود بلکه اخیراً درباره آب در بعضی نواحی استان مانند سمیرم نیز صحبت‌هایی می‌شنویم که نشان می‌دهد نمایندگان نتوانسته‌اند آب استان را حفظ کنند.

میرباقری خاطرنشان کرد: ما می‌دانیم نمایندگان اصفهان زحمت می‌کشند اما مردم از حضور آنها بین خود و ارتباطی که باید با بدنه جامعه داشته باشند انتقاد دارند و لازم است این حلقه واصل حفظ شود و مردم در مجامع مختلف نمایندگان خود را ببینند. همچنین بارها گفته می‌شود که دانشگاهیان نمی‌توانند از نمایندگان مجلس وقت بگیرند و با آن‌ها گفت‌وگو و تعامل کنند.

وی با بیان اینکه باید اختلافات به ویژه در انتخاب استاندار تمام شود، ابراز امیدواری کرد: چندگانگی میان نمایندگان مشکلی برای اصفهان ایجاد نکند و سرنوشت استانداری به استان دیگری داده شود.