• 1400-07-04 14:31
  • کد محتوا:53000
 آقای استاندار، از بیانیه خوانی در فصل پاسخگویی پرهیز کنند

سخنگوی شورای اسلامی شهر با پرسش از معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان در مورد اینکه آیا میزان بدهی‌های شهرداری از پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان گزارش شده، فراتر رفته است یا خیر؟ گفت: استاندار اصفهان بعد از هشت سال کار دولت و اتمام کار آن و چند سال فعالیت خود تازه می‌گوید که اولویت اول شهر اصفهان آب است، از آقایان مسئول انتظار داریم از بیانیه خوانی در فصل پاسخگویی و گزارش عملکرد پرهیز کنند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر، علی صالحی امروز (یکشنبه 4 مهرماه) در یازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: از همه گروه‌های مردمی که تلاش کردند با ایجاد فضایی مناسب التیامی بر دل‌های جاماندگان اربعین باشند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی از معاون مالی و اقتصادی شهرداری پرسید که آیا میزان بدهی‌های شهرداری از پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان گزارش شده، فراتر رفته است یا خیر؟ افزود: علی رغم تأکیدات قانونی وزارت کشور، فرم‌های تغییر و تحول همچنان ارائه نشده در حالی که برای دانستن وضعیت موجود نیاز به آن داریم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان بر شفاف‌سازی در خصوص تعداد مشاوران در دوره گذشته، میزان پرداختی به آن‌ها و گزارش عملکردشان تاکید و در خصوص روند اصلاح بودجه، خاطر نشان کرد: شورای ششم و شهردار اصفهان رویکرد فرهنگی - اجتماعی دارند لذا باید در اصلاح بودجه تجدید نظر شده و به‌جای کاهش ردیف‌های بودجه مربوطه، نگاه فرهنگی و اجتماعی حاکم شود.

وی ادامه داد: باید مشخص شود که آیا در تفریغ بودجه کیفیت هزینه‌ها، مسئله رانت و مخاطرات سلامت اداری، تطبیق برنامه و بودجه ارزیابی شده است یا خیر بنابراین در رابطه با کیفیت هزینه‌کرد موضوعات کلان بودجه، لازم است به کمیسیون اقتصادی شورای شهر گزارش ارائه شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: لازم است در اسرع وقت به معوقات و مطالبات در شرکت‌های نیک‌اندیش، توسعه سیاحتی و نمایشگاه‌ها رسیدگی شود.

وی در خصوص موضوع تبدیل وضعیت‌ها اظهار کرد: امیدواریم روند قانونی این تبدیل وضعیت‌ها به ویژه در مورد ایثارگران در اولویت قرار بگیرد.

صالحی خاطر نشان کرد: استاندار اصفهان بعد از هشت سال کار دولت و اتمام کار آن و چند سال فعالیت خود تازه می‌گوید که اولویت اول شهر اصفهان آب است. از آقایان مسئول انتظار داریم از بیانیه خوانی در فصل پاسخگویی و گزارش عملکرد پرهیز کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان از رئیس جمهور درخواست کرد: با توجه به مسائل عدیده و بر زمین مانده مردم اصفهان در حوزه آب، هر چه زودتر تغییرات حوزه مدیریتی استان را لحاظ و فکر چاره باشد.