• 1400-07-26 13:36
  • کد محتوا:53065
برای رفع مشکلات شهر از ظرفیت‌های ملی و استانی استفاده شود

رئیس کمیسیون بهداشت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اينکه شعار شورای ششم باید ارتقای کیفیت زندگی شهروندان شود، گفت: برای برطرف کردن مشکلات شهر از ظرفیت‌های ملی و استانی استفاده شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، غلامحسین صادقیان یکشنبه 25 مهرماه در برنامه تلویزیونی اینجا اصفهان اظهار داشت: در سال‌های ابتدایی تأسیس مدیریت شهری و سازمان‌های وابسته، عمده خدماتی که توسط شهرداری ارائه می‌شد مربوط به خدمات شهری بود و امروزه با توجه به شرایط ویژه‌ای که پیش آمده، درخواست‌ها از شهرداری افزایش پیدا کرده و مجموعه خدمات شهری نیز توسعه یافته است.

وی با بیان اینکه زیرمجموعه حوزه خدمات شهری وظایف ذاتی شهرداری‌ها مانند پاکیزگی شهر، جمع‌آوری و مدیریت پسماند، حفظ و توسعه فضای سبز و مواردی از این قبیل است، افزود: اغلب حدود ۴۰ درصد از بودجه شهرداری برای این حوزه هزینه می‌شود و بیشترین تعداد پرسنل و جامعه کارگری شهرداری نیز در معاونت خدمات شهری انجام وظیفه می‌کنند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: این کمیسیون با نام بهداشت سلامت و خدمات شهری برای اولین بار در دوره چهارم شکل گرفت که در شورای دوره ششم به سبب آنکه عمده وظایف خدمات شهری، سلامت محور است و این حوزه ارتباط تنگاتنگی با محیط زیست دارد، تمام وظایف شورا در این حوزه‌ها در یک کمیسیون جمع شده است.

وی افزود: خدمات شهری سلامت محور پیشانی عملکرد شهرداری است و شهروندان بیشترین تماس را با عملکرد این مجموعه دارند بنابراین اگر خدمات شهری عملکرد خوبی نداشته باشد به نسبت دیگر حوزه‌ها بیشتر مورد توجه و انتقاد خواهد بود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اصفهان در نگاه ملی و بین‌الملی به عنوان یک مرکز گردشگری محسوب می‌شود، ادامه داد: بخشی از این موضوع مرهون خدمات شهری مناسب شهر و اقدامات خوبی است که برای پاکیزگی و زیبایی شهر شده است.

صادقیان با اشاره به سازمان‌های زیرمجموعه معاونت خدمات شهری افزود: اصفهان یکی از بهترین آرامستان ها را در بین شهرهای ایران دارد که در مدت کرونا علی رغم سختی‌های بسیار عملکرد خوبی را در تاریخچه خدمت خود رقم زد.

وی با بیان اینکه ایمنی شهر وابسته به سازمان آتش نشانی است، اظهار کرد: این سازمان پر جمعیت با پراکندگی مناسب است و نگاه ویژه‌ای به آن می‌شود؛ پنج درصد از عوارض ساخت‌وساز نیز برای تجهیز و به روزرسانی این سازمان در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اهمیت سازمان زیباسازی، گفت: این سازمان می‌تواند در سلامت روانی مردم تأثیر بگذارد که امیدوارم مانند دوره چهارم شورا که شکوفایی در این سازمان رقم خورد، در این دوره نیز باز هم شاهد اقدامات خوب و تأثیرگذار برای شهر و شهروندان باشیم.

صادقیان افزود: نواقصی نیز در سازمان‌های وابسته به حوزه خدمات شهرداری می‌بینیم مانند وضعیت بازارهای روز کوثر که قرار است مورد بررسی قرار گرفته و ادامه کار این مجموعه بازارها با یک نگاه کامل‌تری پیش رود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: به طور متوسط سرانه هر شهروند روزانه نیم کیلوگرم تولید پسماند است که با توجه جمعیت اصفهان بین ۹۰۰ تا یک‌هزار تن در ماه زباله تولید می‌شود بنابراین شهروندان باید دقت کافی را در تفکیک زباله‌های خانگی داشته باشند.

وی اضافه کرد: آلودگی‌های ناشی از شیرابه این پسماندها یکی از مباحث مهم زیست محیطی شهر به حساب می‌رود که در این دوره تصمیم داریم با استفاده از فناوری‌های به‌روز داخلی دفن پسماند را به حداقل ممکن برسانیم.

صادقیان تصریح کرد: با توجه به شعار شورای ششم باید علاوه بر توسعه فضاسازی و کالبدی شهر توجه ویژه‌ای بر ارتقای کیفیت زندگی شهروندان شود و حجم عظیمی از این اتفاقات مثبت در حوزه خدمات شهری رقم می‌خورد که برای رسیدن به این مهم باید یک تعامل همه جانبه با تمامی سازمان‌های مدیریت شهری شکل گیرد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: در راستای مطالبه گری باید تعامل داشته باشیم و بتوانیم از ظرفیت‌های مختلف برای رفع مشکلات شهر استفاده کنیم بدین سبب قرار بر این شد تا بتوانیم با نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و استاندار به صورت دوره‌ای جلساتی را برگزار و از ظرفیت‌های استانی و ملی بهره‌مند شویم.

وی با بیان اینکه در حوزه سلامت شهری باید به واکسیناسیون جمعی تاکید داشته باشیم خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۳ درصد شهروندان واکسینه شده و ایمنی‌لازم را در برابر کرونا دارند این در حالی است که با مطالعاتی که در دنیا انجام شده با واکسیناسیون جمعی ۸۳ درصد از مردم، ورود به بخش مراقبت‌های ویژه کاهش می‌یابد بنابراین از همه شهروندان انتظار داریم با واکسینه کردن خود از جامعه در برابر شیوع پیک‌های آینده محافظت کنند.

انتهای پیام/