• 1400-08-03 14:32
  • کد محتوا:53102
واگذاری تصدی‌های مراکز فرهنگی شهرداری با رویکرد کارآفرینی

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اتاق فکر با موضوع واگذاری تصدی‌های سازمان‌ فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به بخش خصوصی با رویکرد کارآفرینی برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، مصطفی نباتی‌نژاد در یازدهمین جلسه اتاق فکر واگذاری تصدی‌های سازمان‌ فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان اظهار داشت: محتوای این جلسه تشکیل اتاق فکر واگذاری‌های تصدی‌های سازمان‌ فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به بخش خصوصی که مطالعات اولیه آن از سال 99 آغاز شده است.

وی بیان کرد: هدف از این برون‌سپاری آن است که از 199 تصدی که سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان دارد با روش‌های حقوقی که در مطالعات اولیه احصا شده، کارآمدترین روش‌ها برای واگذاری این تصدی‌ها به بخش خصوصی انتخاب شود که هم نحوه اداره این مراکز با کارآیی و اثربخشی بالاتری انجام شود و هم نوع خدمت‌رسانی و وظایف ذاتی که این مراکز به خاطر ارائه خدمات به وجود آمدند، خدشه‌دار نشود.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: این برون‌سپاری بر اساس دیدگاه کارآفرینی و اقتصادی است، البته مشروط بر آن که در ارائه خدمات به مخاطب که همان شهروندان هستند تغییر و تاثیر مخربی صورت نگیرد.

وی افزود: مطالعاتی که صورت گرفته بر اساس ماتریس خصوصی‌سازی بوده که طبق آن تصدی‌ها و  روش‌ها احصا شده و یکسری روش‌های حقوقی برای واگذاری تصدی‌های سازمان‌ فرهنگی، اجتماعی و ورزشی انتخاب شدند.

نباتی نژاد بیان کرد: نکته‌ای که وجود داشت این بود که وقتی وارد فرایند اجرا شدیم، متوجه شدیم که یک سری فرم‌ها، کمیته واگذاری، شورای عالی واگذاری و یک سری فرایندها باید تغییر کند، به همین دلیل اتاق فکری تشکیل شد و مدیران سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و با حضور اعضای مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان یکسری فرم‌های جدید طراحی و تدوین شد و فرایندها بازنگری شد و باید برای مراکز فرهنگی و سایر تصدی‌های سازمان شناسنامه تهیه می‌شد تا به اولویت‌های مورد نیاز محلات بر اساس نیازهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تطبیق داده شده تا بهترین خدمات به اقتصادی‌ترین شکل ممکن شهروندان ارائه شود.

انتهای پیام/