• 1400-08-08 13:45
  • کد محتوا:53120
مازوت و آلودگی هـوای اصفهان تبعات سختی را برای مـردم دارد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه از چند سال پیش تاکنون کوره‌های سوخت مازوت نیروگاه اصفهان توسط دادستانی پلمب شده که نباید باز شود، گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها و امکانات کل مجموعه مدیریت شهری و نمایندگان مجلس برای رفع مشکل آلودگی هوای شهر اصفهان استفاده شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، محمد نورصالحی در خصوص جلسه اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمعه هفتم آبان ماه جلسه مشترکی بین اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

وی افزود: هدف ما تمرکز بر روی مشکلات و چالش‌های اصلی شهر بود تا نمایندگان از برنامه‌های شهر و شهرداری حمایت کرده و مدیریت شهری نیز متقابلاً به نمایندگان اصفهان برای رفع مسائل شهر و مشکلاتی که در مراجعات مردمی مطرح می‌شود، کمک کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به برنامه ریزی در خصوص برگزاری جلسات ماهانه با برنامه و موضوع مشخص با نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: آلودگی هوای کلانشهر اصفهان و بررسی راهکارهای کاهش آلودگی هوا از محورهای مهم مطرح شده در دومین جلسه با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود، چرا که با فرارسیدن فصل سرما، پدیده وارونگی به وجود آمده و آلودگی هوا اوج می‌گیرد.

وی با اشاره به لزوم و اهمیت هم افزایی مسئولان شهری و استاانی برای رفع مشکلات شهر و مردم بیان کرد: متأسفانه در دو سال اخیر وضعیت آلودگی هوای اصفهان حتی نسبت به تهران بدتر شده که قطعاً تبعاتی برای مردم به همراه خواهد داشت و اخبار غیرموثق و غیر رسمی مبنی بر احتمال استفاده از سوخت مازوت به جای سوخت گاز توسط نیروگاه اصفهان در فصل پاییز و زمستان شنیده شده که این موضوع در صورت صحت، صد درصد منجر به آلوده‌تر شدن و نامناسب‌تر شدن هوای شهر اصفهان خواهد شد.

نورصالحی با بیان اینکه از چند سال پیش تاکنون کوره‌های سوخت مازوت نیروگاه اصفهان توسط دادستانی پلمب شده که نباید باز شود، خاطرنشان کرد: باید از تمام ظرفیت‌ها و امکانات کل مجموعه مدیریت شهری و نمایندگان مجلس برای رفع مشکل آلودگی هوای شهر اصفهان استفاده شود.

انتهای پیام/