• 1400-09-07 11:16
  • کد محتوا:53502
قلب ایران، چشم انتظار طومار رئیسی است

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان و ایران چشم انتظار طومار رئیسی است، طوماری که تدبیری جاودانه بیندیشد و نماد حکمرانی عاقلانه و عادلانه آب در جمهوری اسلامی شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، مصطفی نباتی نژاد صبح امروز در نطق میان دستور نوزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: روی سخن من امروز با رئیس جمهور است. دیر زمانی است بر اثر سختی زمین و خشکی آسمان و فرونشست تدبیر و عقلانیت در حکمرانی آب در ادوار مختلف، آب دغدغه روزمره همه ما شده است. از آن خشکی و بی تدبیری اصفهان ما به ویژه کشاورزان سال‌های متمادی است که رنج می‌کشند. آنها نجیبانه رفتار می‌کنند اما معقولانه مطالبه‌ می‌کنند و بی صدا فریاد می‌کنند. 

وی با بیان اینکه کشاورزان همواره می‌پرسند چگونه مدیریت شده که حقوق چند صد ساله حقابه‌داران احقاق نشده است، گفت: درک می‌کنیم که آب فقط دغدغه اهالی اصفهان نیست و همه ایران از جمله استان‌های همجوار صاحب این حق هستند اما می‌پرسیم مگر نه اینکه به واسطه طومار شیخ بهایی با حکمرانی عاقلانه آب و جایگزینی شیوه‌های مدرن و پرهیز از بارگذاری‌های صنعتی و غیرصنعتی می‌شد بحران خشکسالی را پیش بینی و از بروز اتفاقات آن پیشگیری کنند؟

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان بیان کرد: تجمع آرام و نجیبانه هفته قبل مردم را دیدید، بابت اعزام وزیر نیرو به اصفهان تشکر می‌کنیم، اما باید بگوییم اصفهان بیش از حق خود نمی‌خواهد. اصفهان عظمت تاریخی‌، سرزندگی و شادی‌اش را مدیون زنده رود است. اگر این رود از سراب تا پایاب زاینده‌ نباشد اصفهان خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز آب برای اصفهان هم حق حیات و هم مایه حیات است، گفت: امروز این شهر فرو رفته در بحران خشکسالی و فرونشست، تشنه است و کشاورزان چشم به راه آب مانده چشم انتظار طوماری دیگر هستند که مبتنی بر اقتضائات، نیازها، مصالح و واقعیت‌های امروز و البته شفاف و دست‌یافتنی باشد.

نباتی نژاد تصریح کرد: اصفهان و ایران چشم انتظار طومار رئیسی است، طوماری که تدبیری جاودانه بیندیشد و نماد حکمرانی عاقلانه و عادلانه آب در جمهوری اسلامی شود. این راه اگر سهل و کوتاه نیست اما دغدغه‌های امروز و نیازهای نسل آینده را تأمین خواهد کرد و تا دیر نشده خون را به قلب ایران بازگردانید.

انتهای پیام/